İçeriğe Yönlendir

Motor Güç kaybı tespiti

Ali Karaca

Recommended Posts

Ali Karaca

Merhaba  arkadaşlar, öncelikle konuyu yanlış yere açmamış olduğumu umut ederek bir hususta  tecrübeli arkadaşlarımızın fikirlerine başvurmak istiyorum. bir araç için expertiz raporu çıkarttırdım. kaporta aksamı ve diğer koşullarda sıkıntı yok,  motorda iyi görünüyor denildi fakat raporda yer alan kayıp güce ilişkin kısım kafamı karıştırdı.

araç 307 1.6 xt benzinli   106 beygir     - Kayıp güç 22 yazıyor bu 22 beygir güç kaybı olduğunamı geliyor yoksa farklı bir hesapmı yapılıyor. yardımlarınız görüşleriniz için teşekkürler.
qWPo7V.jpg

BADpJj.jpg

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Aracınızın verdiği tork 201nm olarak görüyorum. Fabrika verisi 147nm eğer dogru olarak torku yorumlayabildiysem tamamen hatalı ölçüm var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ölçümü dikkate almayın.
Yağlı ve yağsız olarak silindir kompresyonlarını ölçtürün.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

1,6 atmosferik motorda bildiğim kadarıyla 160 Nm'den fazla yok. Ölçüm hatalı gözüküyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karaca

en mantıklısı sağlam bir motor ustası ile motora baktırmak,görünen o ki sağlıklı bir test değil motor açısından,

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Ali Karaca yazdı:

en mantıklısı sağlam bir motor ustası ile motora baktırmak,görünen o ki sağlıklı bir test değil motor açısından,

Boya hariç hiç bir sonuca güvenmeyin. Ya kalibrasyonları bozuk ya ölçmeyi bilmiyorlar. Sonuçta doğru sonucu veremiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu ölcümün ya dogru düzgün yapilmasi ya da yasaklanmasi gerek bence. millet magdur oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...