İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer musluğu kırıldı

Gökhan Mecit

Recommended Posts

Gökhan Mecit
(düzenlendi)

Herkese iyi bayramlar. Arabamla seyir halindeyken birden kaputtan dumanlar çıkmaya başladı.  biraz inceledikten sonra musluga giden hortumlardan  birinin muslugun dibinden kopmus olduğunu fark ettim .

Sorum şu olacak.Muslugu alıp kendim değiştirmek istiyorum. Yedek su tankı tamamen boşalmış, radyatorden ne kadar su eksildi bilemiyorum. Bu arada soğutma sıvısı içinde kaçak tikayici sıvıda vardı. 

Radyatordeki suyu boşaltıp tekrar antifirizli su koyacam ama kaç lt sıvı konulacağını bilemiyorum. Birde soğutma sisteminde sıvı değişimi esnasında  hava yapmasinin önüne nasıl geçebilirim.  Yardımlarınızi bekliyorum.

Not: Aracım 2000 1.25 klimalı flair. 

tarihinde Gökhan Mecit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
52 dakika önce, Gökhan Mecit yazdı:

Herkese iyi bayramlar. Arabamla seyir halindeyken birden kaputtan dumanlar çıkmaya başladı.  biraz inceledikten sonra musluga giden hortumlardan  birinin muslugun dibinden kopmus olduğunu fark ettim .

Sorum şu olacak.Muslugu alıp kendim değiştirmek istiyorum. Yedek su tankı tamamen boşalmış, radyatorden ne kadar su eksildi bilemiyorum. Bu arada soğutma sıvısı içinde kaçak tikayici sıvıda vardı. 

Radyatordeki suyu boşaltıp tekrar antifirizli su koyacam ama kaç lt sıvı konulacağını bilemiyorum. Birde soğutma sisteminde sıvı değişimi esnasında  hava yapmasinin önüne nasıl geçebilirim.  Yardımlarınızi bekliyorum.

Not: Aracım 2000 1.25 klimalı flair. 

Büyük geçmiş olsun benzer durumda benim başımda şu anda araba yatıyor. Araçtan çıkan kalorifer hortumu yırtıldı motora giriş tarafı daha sonra değiştireyim derken hortumun ucundaki soketli bağlantı yerinden kırıldı deformasyona uğramış artık yarın açık parçacı bulabilirsem alıp yapacam ve sanayii ye getirip gerekli kontrollerini yaptıracağım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neden kendiniz yapmak istiyorsunuz?
2 litre antifriz koyun ve saf su ile seviyesine gelene kadar tamamlayın. Kışa girerken antifriz derecesini ölçtürürsünüz.
Hava olayında. Bazı hortumlar sökülüyor su gelene kadar doldurmaya devam ediliyor. Su gelince takılıyor. Tam bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Büyük geçmiş olsun benzer durumda benim başımda şu anda araba yatıyor. Araçtan çıkan kalorifer hortumu yırtıldı motora giriş tarafı daha sonra değiştireyim derken hortumun ucundaki soketli bağlantı yerinden kırıldı deformasyona uğramış artık yarın açık parçacı bulabilirsem alıp yapacam ve sanayii ye getirip gerekli kontrollerini yaptıracağım

Size de çok geçmiş olsun. Evet gözden gecirtmekte fayda var.

20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden kendiniz yapmak istiyorsunuz?
2 litre antifriz koyun ve saf su ile seviyesine gelene kadar tamamlayın. Kışa girerken antifriz derecesini ölçtürürsünüz.
Hava olayında. Bazı hortumlar sökülüyor su gelene kadar doldurmaya devam ediliyor. Su gelince takılıyor. Tam bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazacaktır.

Teşekkürler.Ulasilmasi zor bir yer olmadığı için yapabileceğimi düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
56 dakika önce, Gökhan Mecit yazdı:

Teşekkürler.Ulasilmasi zor bir yer olmadığı için yapabileceğimi düşündüm.

Gözünüz kesiyor demekki. :)

Kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit

Videoda gördüğüm kadarıyla sök tak gibi duruyor:) Gelişmeleri yazarım. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Eliniz yatkın değilse hiç bulaşmayın bence. Evet bağlantı noktası soketli fakat soket arkasındaki takacağınız hortum sert klips li zorlayacaktır. Ben Mekatronik teknisyeniyim bakımcı olduğum için her türlü takımı kullanmayı vs biliyorum bu yüzden ben kendim giriştim ama el beceriniz yoksa bulaşmayın derim 

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
(düzenlendi)

Problem çözüldü.

Tavsiyelerinizi dikkate alıp  tamir işine kalkışmadım. Çekiciyle aracı Tuncay ustanın yerine götürdüm. Sağ olsun ilgilendi hemen. Parçayı sökerken diğer 2 giriş  de ustanın elinde kaldı. Parça ömrünü doldurmuş anlaşılan.  Fomaco marka musluk taktik. Diğer yan sanayi parçaları tavsiye etmedi.  Conta da zarar görmemiş şükür.

tarihinde Gökhan Mecit tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun :)

4 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Bununla geçmiş olsun.

Teşekkür ederim ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
1 saat önce, Engin Karadayan yazdı:

Geçmiş olsun:nazar:

Teşekkür ederim Engin abi ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit
On 30.06.2017 at 17:34, Arif Aykın yazdı:

Geçmiş Olsun 

Teşekkür ederim. Sizede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...