İçeriğe Yönlendir

Fiat Palio - Lpg Ayarı

Alp Akman

Recommended Posts

Alp Akman
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar,cümleten hayırlı bayramlar,98 model fiat tek nokta 1,4 palio aldım yaklasık 2 ay oldu,sorunum şu tek nokta araçlarda hava filtresine giden havayı yarısını kapatmam mı gerekiyor çekişim de sıkıntı çalışmasında bir problem yok fakat ,çok yakıyor daha önce kullanan veya bilgisi olan varmı,lütfen acil yardım .....

tarihinde Alp Akman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Alp Akman yazdı:

merhaba arkadaşlar,cümleten hayırlı bayramlar,98 model fiat tek nokta 1,4 palio aldım yaklasık 2 ay oldu,sorunum şu tek nokta araçlarda hava filtresine giden havayı yarısını kapatmam mı gerekiyor çekişim de sıkıntı çalışmasında bir problem yok fakat ,çok yakıyor daha önce kullanan veya bilgisi olan varmı

Sorun yoksa daraltmayın, Böyle bir sistem hiç kullanmadım ancak, Havayı azalttıkça yakıt artar.  

Yorum bağlantısı
Alp Akman
(düzenlendi)

abicim kaç defa ayar yaptırdım bantlı da denedim bantsızda valla anlamadım  100km de 30tl yakıyor şehir dışı,benim bildigim karbürator yok kı araçta neden hava akısını kapatıyorlar

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Hiç uğraşmayin binmeye devam edin bende 1.6 si vardı bi türlü ayar tuttaramamistin lpg markası nedir bide km ne yakıyor hesap yaptınız mi

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
30 dakika önce, Alp Akman yazdı:

100 km 14litre gaz yakıyor

Yanı yaklaşık 11LT benzin yapıyor. Araç benzin tüketiminde bu değeri yakalıyor mu? Deneme yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Tek nokta enjeksiyonlu fiat motorunda lpg ayari zordur. Arkadaşımda 1.4 enjeksiyon tipo var ocağına incir ağacı dikti 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde test etmek gerek diye düşünüyorum.
Sonuç; sorunun araçta mı lpg de mi olduğu hakkında fikir verecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

İyi Bayramlar arkadaşlar. Bahsettiğiniz değerler çok yüksek. Bizde 2006 palio vardı. Az yakmasıyla ün yapmıştı aile arasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alp Akman
(düzenlendi)

benzinle de kulanıyorum,sorunsuz ,sanırım gaz ayarı ıle ilgili cunku artık oto lpg ayarı yaptırmaya gitmiyorum 10+10+10+10........bıktım,hiç bir bırı anlamıyor işinin ehli degiller bilinçsizce yapıyorlar,hava girişlerini bantlamada usta olmuşlar çok güzel yapıştırıyorlar,

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yani benzinde atiyorum 7 8lt yakarken lpg de 14lt mi yakiyor? Bu durumda aradaki yskit farkı ile sifir lpg taktirilir...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kayinpederde 2001 Siena vardi 1.4 Tek nokta enjeksiyon. Ayni guzergahta benim Bora 30 lira yakardi, kendisi 45 liralik gaz alirdi. Bu arabalar boyle sanirim.

İyi Bayramlar arkadaşlar. Bahsettiğiniz değerler çok yüksek. Bizde 2006 palio vardı. Az yakmasıyla ün yapmıştı aile arasında.

2006 da tek nokta enjeksiyon muydu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Palio 1.4 karburatorlu değil miydi ben mo yanlış hatırlıyorum ama atiker de usta yok belki 10 tane lpgci denedim hiç biri beceremedi

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sorun hatalı tip lpg montajın da. Mikserli tip Karbüratör lü içindir devamlı lpg pompalar havayı kısarlar girişteki kapatma o yüzden yoksa plastik hava filtresi kazanı patlar. Tek nokta lpg nozülü pahalı ve ayarı çok zor ayrıca pahalı o yüzden mikserli takarlar. Tüketimi azaltamazsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

4 yıl bindim aynı araca, hiç uğraşmayın yakıtı düşmüyor. Bende çok uğraştım yakıtı düşürmek için ama maalesef zaman kaybı ve boş yere harcanan yığınla para. Zaten google a ve diğer forumlara baktığınız zaman herkesin aynı sıkıntıyı çektiğini görürsünüz.

Bence bu şekilde binmeye devam edin yada satın. Ne yaparsanız yapın yakıtı düşmüyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

2006 da tek nokta enjeksiyon muydu?

Metin Bey, yeni göğüs vardı, torpidonun bazı yerleri bej renkliydi.Alırken makyajlı diye almıştık ama,motor yapısını bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

Ben, gaz yakma olayının ayarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Paliodan sonra otomatik Bravo aldık. 2012 model. Yeni BRC kit taktırdık. 2100 TL. Kilometrede 30-35 kr ( 150 gaz+ 30 benzin= 600 km. Fiyatlar Osmaniye'ye aittir.) gibi bir sonuca ulaştık. Hatta usta zamanla daha da düşebileceğini söyledi.

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...