İçeriğe Yönlendir

Yeni İ20 30000 bakımı

Hasen Kara

Recommended Posts

Evren Erakçora
Hocam eskiden palio 1.2 16v 80 bg bir aracimiz vardi. Ustalar hep ezbere 10-40 yag koyardi. Yine bir bakim zamani ustayi dinlemeyip 5-40 tam sentetik bir yag koydurdum. Sonuc gercelten inanilmazdi. Sessizligi, devirlenmesi, çekişi, titreşimdeki azalma inanilir gibi degildi. Arac resmen baska bir kimlige burunmustu.

Ben de merak ettim şimdi[emoji3] deneyin sonucu merak ediyorum
Yorum bağlantısı
Hasen Kara
On 11.07.2017 at 23:49, Tevfik Işık yazdı:

Dün 30bin bakimini 456TL karsiliginda yetkili serviste yaptirdim. Kullandiklari 10-30 yag haricinde bakimdan memnun kaldim. Aracin her yeri itina ile kontrol edildi. Yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve fren hidroligi degistirildi. Far ayari yapildi ve arac guzelce yikanip teslim edildi. 

Ama şu 10-30 yag bir turlu icime sinmiyor.

Açıkçası benimde aklıma takılan bir konu bu. Değişim sonrası izlenimlerinizi bekliyoruz. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Evet arkadaslar yetkili serviste konulan 10-30 yagi mobil1 esp 5-30 yag ile degistirmis bulunmaktayim. 

Arkadaslarin degistirmeye gerek yok fark olmaz demeleri sonucu beklentimi fazla yuksek tutmadim. Degisim sonrasi araci bir saate yakin kullandim. Sonuc gercekten beklentimin uzerinde oldu. Arac tabiri caizse yag gibi akiyor, alt devirlerde inanilmaz bir sekilde devirlenme istegi var, motor zaten sessiz calisiyordu simdi ise hic ses yok. Ben sonuctan son derece memnun kaldim. 10-30 yag gercekten cag disi bir yagmis. Gelelim maliyete:(.

456 TL yetkili servis.

100TL mobil1 esp 5-30 yag.

20TL ustaya degisim ucreti. Yag filtresini degistirmedim.

Totalde 576TL vermis oldum 30bin bakimina. Simdi icim rahat. Keske yetkili servis en basta kaliteli bir yag koysaydi da ugrastirmasaydi bu kadar.

Dusunen arkadaslara faydali olmasi dilegiyle..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasen Kara
On 13.07.2017 at 13:39, Tevfik Işık yazdı:

Evet arkadaslar yetkili serviste konulan 10-30 yagi mobil1 esp 5-30 yag ile degistirmis bulunmaktayim. 

Arkadaslarin degistirmeye gerek yok fark olmaz demeleri sonucu beklentimi fazla yuksek tutmadim. Degisim sonrasi araci bir saate yakin kullandim. Sonuc gercekten beklentimin uzerinde oldu. Arac tabiri caizse yag gibi akiyor, alt devirlerde inanilmaz bir sekilde devirlenme istegi var, motor zaten sessiz calisiyordu simdi ise hic ses yok. Ben sonuctan son derece memnun kaldim. 10-30 yag gercekten cag disi bir yagmis. Gelelim maliyete:(.

456 TL yetkili servis.

100TL mobil1 esp 5-30 yag.

20TL ustaya degisim ucreti. Yag filtresini degistirmedim.

Totalde 576TL vermis oldum 30bin bakimina. Simdi icim rahat. Keske yetkili servis en basta kaliteli bir yag koysaydi da ugrastirmasaydi bu kadar.

Dusunen arkadaslara faydali olmasi dilegiyle..

Memnun kalmanız güzel. Hayırla binin. Servisin bu konuda tatmin edici cevap verememesi hiç hoş değil. Neyse...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...