İçeriğe Yönlendir

İstanbulda ford ustası

Sezer Ercan

Recommended Posts

Sezer Ercan

Arkadaşlar hiç bir şey anlamayan bir tanıdıga verdik arabamızı hiç bir sorun çözmeden bir ton paramızı aldı. Sizlerden ricam istanbulda bana gerçek bir motor ustasına ihtiyacımız var mondeo mk2 den anlayan.

Defalarca bar basılıp kontrol edilmesine ragmen bilinmeyen bir sebeple motor su eksiltiyor. Her gün 2 kere tamamlıyoruz. 

Motor da aşırı performans düşüklügü var.

Motordan ilginç bir ses geliyor gaza basınca.

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
1 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Conta gitmiş olmasın

Bende ondan şüpheleniyordum acaba ne kadar masraf çıkar.

Ayrıca şu an karabükteyim haftaya gelicem no nameye gidicem umarım sorun çözülür. Gelene kadarda motoru patlatmayız.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

O kadar yolu nasıl gelecek araç o halde. Her yarım saatte bir suya bakmanız gerekir, hatta uzun yolda bir anda boşalabilir su.

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

O kadar yolu nasıl gelecek araç o halde. Her yarım saatte bir suya bakmanız gerekir, hatta uzun yolda bir anda boşalabilir su.

Arife trafiginde buraya geldik. Hiç hararet yaptırmadan 12 saat yol sürdü yol boyunca 2 kere su doldurdum. Çok dikkatli davrandım. Dönerken trafik olmaz umarım. Dikkatli bir şekilde düzenli kontrol ederek gidecegim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Sezer Ercan yazdı:

Arife trafiginde buraya geldik. Hiç hararet yaptırmadan 12 saat yol sürdü yol boyunca 2 kere su doldurdum. Çok dikkatli davrandım. Dönerken trafik olmaz umarım. Dikkatli bir şekilde düzenli kontrol ederek gidecegim 

Soğutma suyu uyarısı çalışıyor mu.. 

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Soğutma suyu uyarısı çalışıyor mu.. 

Çalışıyor ama bazen koymama ragmen yanık kalıyo bi süre sonra sönüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Arkadaşlar hiç bir şey anlamayan bir tanıdıga verdik arabamızı hiç bir sorun çözmeden bir ton paramızı aldı. Sizlerden ricam istanbulda bana gerçek bir motor ustasına ihtiyacımız var mondeo mk2 den anlayan.

Defalarca bar basılıp kontrol edilmesine ragmen bilinmeyen bir sebeple motor su eksiltiyor. Her gün 2 kere tamamlıyoruz. 

Motor da aşırı performans düşüklügü var.

Motordan ilginç bir ses geliyor gaza basınca.

Gaza basınca ses gelmesi, sürekli su eksiltmesi.. Yatak sesi sanırım gelen ses. Bol sıfırlı rakamlara hazırlanın :(

No Name nokta atışı çözer bu işi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 dakika önce, Sezer Ercan yazdı:

Çalışıyor ama bazen koymama ragmen yanık kalıyo bi süre sonra sönüyor.

Tamam, en azından uyarı verir..  

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Gaza basınca ses gelmesi, sürekli su eksiltmesi.. Yatak sesi sanırım gelen ses. Bol sıfırlı rakamlara hazırlanın :(

No Name nokta atışı çözer bu işi.

Çok kötü oldu bu. Zaten tüm paraları harcadık bakalım ne olacak. Umarım en az zararla çıkarız. 

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Geçmiş olsun. Bırakın uzun yolu aracın 3te 1i kadar para harcamak istemiyorsanız eğer marş basmayın bu halde.

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Arkadaşlar balkonda otururken baktım arabanın altında su var. İndin baktım inceledim. Hemen radyatörle motor arasındaki kısa kalın borunun altından kaçırıyormuş su. Sadece ordan gidiyo tespitime göre. Yarın hemen onu yaptıracagım bakalım daha su eksilticekmi.

Ayrıca motor sesini bir kaç kişi daha dinledi sıkıntı yok ses normal diyorlar. Ben paronayak oldum herhalde.

Son husus performans düşüklügü var. Onu çözemedim işte. Bujilerden enjektörlerdenmi ateşlemedenmi  acaba zaten hata kodu olarak. Bank 1 zengin fakir yakıt karışımı hatası veriyordu. 

Yorum bağlantısı
Burhan Yiğit

Taksimin altında dolapdere de zerenay otomotiv var hamza ve metin usta onlarda 97 mondeo var bn büyük tamirlerin tamamını onlarla çözdüm. Yıllardır bu arabalarla uğraşıyorlar bide her ikiside mondeo ya karşı farklı bi sevgisi var. Tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
10 saat önce, Burhan Yiğit yazdı:

Taksimin altında dolapdere de zerenay otomotiv var hamza ve metin usta onlarda 97 mondeo var bn büyük tamirlerin tamamını onlarla çözdüm. Yıllardır bu arabalarla uğraşıyorlar bide her ikiside mondeo ya karşı farklı bi sevgisi var. Tavsiye ederim

Aaa çok iyimiş hemen iş yerimin altında evimede çok yakın. 

Yorum bağlantısı
Recayi Demirel
On 02.07.2017 at 13:05, Burhan Yiğit yazdı:

s.a

şu mondeyocu ustaların telefonu yazarmısın bana ?*

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...