İçeriğe Yönlendir

Yeni Kuga - 2017

Ali Kurt

Recommended Posts

Yeni Kuga ile ilgili görüş, yorum ve deneyimleri burada paylaşabilmek adına bu başlığı açtım. Yeni Kuga kullanıcılarının yorumlarını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı

Aracı istanbul bursa arası gidiş dönüş 500 km kadar kullandım. Performansın git gide daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Şehir içi ve dışı ortalama yakıt 6.8 olarak gerçekleşti.  (Yeniden bu başlık altında yazdım)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

style boş zaten, Titanyum anca kurtarıyor ki donanım hala eksik dizel titanyum 123 bin tl.  esas olması gerekenleri koyduğunda ise fiyat uçuyor, pek hoşuma gitmedi, donanımsız araba artık almam, bu durumda fiyat 188 000 :shok:

tekno paket, cam tavan titanyum paket, bunları koyunca adam oluyor ama fiyat 188 bin, saçmalık, neresi uygun bunun, 1.5 dizel güçsüz motor yerim böyle kugayı :angry:

prestige donanım, 1.4 TSİ 150 hp.4x4  DSG Kodiaq 171 bin, üstelik kuga yanında fiesta gibi kalırken, olmadı Ford, saçmaladın yine...

önden çekiş kodiaq tsi dsg  en üst donanım 165 kaat   şaka gibi bu Ford....

http://www.skoda.com.tr/models/kodiaq/fiyat-listesi

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kuga 1.5 TDCI. Ben 150.000 TL'ye ST Line + cam tavan aldım. Bu fiyata daha iyisi varsa bize de söyleyin biz de alalım. Kodiaq sanırım dizel yok. dizeli geldiğinde rakam 200 civarı olacaktır. (Evet baktım şimdi 260.000 TL. Aynı donanımdaki Ford karşılığı 193.000) ve Kuga keyfini de vermeyecektir. Ford ve Skoda'yı karşılaştırıyoruz bu arada:) Ford'a haksızlık. Dün beyaz renk bir kodiaq gördüm ve maalesef hiç çekici gelmedi. Tasarım bakımından resimlerdeki gibi değil. Örneğin; o gruptan SEAT ATECA daha düzgün duruyor. Ancak o da KUGA'dan küçük. Velhasıl KUGA fiyat, donanım, konfor, yakıt tasarrufu gibi konularda iyi bir dengede oturuyor.  diyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Ali Kurt yazdı:

Kuga 1.5 TDCI. Ben 150.000 TL'ye ST Line + cam tavan aldım. Bu fiyata daha iyisi varsa bize de söyleyin biz de alalım. Kodiaq sanırım dizel yok. dizeli geldiğinde rakam 200 civarı olacaktır. (Evet baktım şimdi 260.000 TL. Aynı donanımdaki Ford karşılığı 193.000) ve Kuga keyfini de vermeyecektir. Ford ve Skoda'yı karşılaştırıyoruz bu arada:) Ford'a haksızlık. Dün beyaz renk bir kodiaq gördüm ve maalesef hiç çekici gelmedi. Tasarım bakımından resimlerdeki gibi değil. Örneğin; o gruptan SEAT ATECA daha düzgün duruyor. Ancak o da KUGA'dan küçük. Velhasıl KUGA fiyat, donanım, konfor, yakıt tasarrufu gibi konularda iyi bir dengede oturuyor.  diyebilirim. 

az sabır, karoq gelecek, 1.6 dizel :)

kodiaq Audi Q7 kadar dev bir araç, doğal olarak pahalı, kuga 2.0 dizel olsa Ford emin ol daha pahalı olacaktı, neyse ben örnek olarak vermiştim....

henüz bende göredim kodiaqı dediğin gibiyse sevemem sanırım....

mesela ilk aklıma gelen ne dersin bilmem, benzli ama Hybrid, Kia Niro 124.000 tl. çoğu şey var, 141 ps. 265 nm tork, 1000 devirden itibaren... benzinli hybrid

http://www.kia.com.tr/yeniniro/genel-bakis

azıcık daha pahalıya Honda CRV 1.6 dizel 160 hp. 350 nm tork 9 ileri zf şanzıman 4x4 de var mesela...

https://honda.com.tr/cr-v/performans

aracın hayırlı olsun güle güle kullan, aslında piyasa baktığımda uyduruk sümbül bile olmuş 70 80 kaat, 150 bin kugaya normal gibi, beni kurtarmaz açıkcası, alacaksam herşey olacak, şerit takipten adaptif cruza çarpışma önlemedn afl xenon fara...  kugayı bu hale getirince olmuyor fiyat uçuyor ne yazıki, o fiyatta kuga için fazla...

nasıl kullanımı güzlemi, motor yeterlimi ses alma durumu konfor açısından ne dersin? gidişi iyidir tabii sonuçta Ford, bir Lord luk durumu elbette olmuştur :)

bu fiyatlarla zaten arabada alamayacağız sanırım, 34 liralik nissan micra 15 bin ötv, 34+15= 49+kdv verginin vergisi alsana  60 kaata kutu, hayrını gör, yiye yiyeee bir bitmedi şu ülke... :angry:

not: Ford ve Skodayı karşılaştırmakta sakınca yok, Skoda derim fanatik Ford çu sayıldığım halde.... bu gidişle vag çı olacağım sanırım, vw hariç vag iyi, dönüp dolaşıp aynı yere geliyorum, ford dan bıktım, hep eksik hep geri yetti gari... yol tutuşta biryere kadar, hele yaşta ilerleyince olmuyor, şuan Ford alacak olsam sadece Mondeo 2.0 dizel full dolu olacak, onada 200 binliralara çıkınca insan nooluyoruz diyor, merso-bmw-audi ye kayıyor insan...

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

tekno paket, cam tavan titanyum paket, bunları koyunca adam oluyor ama fiyat 188 bin, saçmalık, neresi uygun bunun, ..

Hesapta hata olabilir mi, ben 165-166 hesaplıyorum. Ancak ford'un opsiyonlarının pahalı olduğu doğru. Baz fiyatta makul kuga.

Bu arada ben de kuga'mı aldım. titanyum 1.5 tdci + powershift +  cam tavan + zenon ..

gWoPob.jpg

y34G47.jpg

N1ELkY.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Hesapta hata olabilir mi, ben 165-166 hesaplıyorum. Ancak ford'un opsiyonlarının pahalı olduğu doğru. Baz fiyatta makul kuga.

Bu arada ben de kuga'mı aldım. titanyum 1.5 tdci + powershift +  cam tavan + zenon ..

ooo hayırlı olsun kardeş :biggrin::nazar::nazar:

şimdi baktım 188 doğru, 1.5 dizel, st line+cam tavan+tekno paket+ konfor paket+bi-xenon far+10 parçalı deri döşeme

konforu çıkarınca 182 bin fiestayı verince 150 bin (2 binide ben kestim), aha geçtim seni donanımda fark yedin :D:p

senin araç 163 çıkıyor konfigratörden....

benim istediklerim cam tavan+zenon+konfor+tekno paket, bunlar ölümüne olacak, şimdi kugaya 190 kaat verilirmiye geliyoruz, opsiyonlar fazla pahalı, ben vermem açıkcası...

yalnız aracın şeklini sevdim, makyajdan sonra daha bir Edge imsi olmuş, amerikan vari tip, güzeel...

vag grubu olmaz ise döneceğim yer şuan için yine Ford olacaktır, az konfordan feragat ettikmi olur, mondi diyorum ama bende SUV olayına alıştım gibi, oğlanda hanımda suv diyor, bende alıştım pikap kullanmaya, artık sedanla işim olmaz sanırım...

Yorum bağlantısı
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

az sabır, karoq gelecek, 1.6 dizel :)

kodiaq Audi Q7 kadar dev bir araç, doğal olarak pahalı, kuga 2.0 dizel olsa Ford emin ol daha pahalı olacaktı, neyse ben örnek olarak vermiştim....

henüz bende göredim kodiaqı dediğin gibiyse sevemem sanırım....

mesela ilk aklıma gelen ne dersin bilmem, benzli ama Hybrid, Kia Niro 124.000 tl. çoğu şey var, 141 ps. 265 nm tork, 1000 devirden itibaren... benzinli hybrid

http://www.kia.com.tr/yeniniro/genel-bakis

azıcık daha pahalıya Honda CRV 1.6 dizel 160 hp. 350 nm tork 9 ileri zf şanzıman 4x4 de var mesela...

https://honda.com.tr/cr-v/performans

aracın hayırlı olsun güle güle kullan, aslında piyasa baktığımda uyduruk sümbül bile olmuş 70 80 kaat, 150 bin kugaya normal gibi, beni kurtarmaz açıkcası, alacaksam herşey olacak, şerit takipten adaptif cruza çarpışma önlemedn afl xenon fara...  kugayı bu hale getirince olmuyor fiyat uçuyor ne yazıki, o fiyatta kuga için fazla...

nasıl kullanımı güzlemi, motor yeterlimi ses alma durumu konfor açısından ne dersin? gidişi iyidir tabii sonuçta Ford, bir Lord luk durumu elbette olmuştur :)

bu fiyatlarla zaten arabada alamayacağız sanırım, 34 liralik nissan micra 15 bin ötv, 34+15= 49+kdv verginin vergisi alsana  60 kaata kutu, hayrını gör, yiye yiyeee bir bitmedi şu ülke... :angry:

not: Ford ve Skodayı karşılaştırmakta sakınca yok, Skoda derim fanatik Ford çu sayıldığım halde.... bu gidişle vag çı olacağım sanırım, vw hariç vag iyi, dönüp dolaşıp aynı yere geliyorum, ford dan bıktım, hep eksik hep geri yetti gari... yol tutuşta biryere kadar, hele yaşta ilerleyince olmuyor, şuan Ford alacak olsam sadece Mondeo 2.0 dizel full dolu olacak, onada 200 binliralara çıkınca insan nooluyoruz diyor, merso-bmw-audi ye kayıyor insan...

Sırayla açıklamaya çalışayım. Kodiaq'ın Q7 ile hiç alakası yok. Gördüm. Kuga 2.0 dizel geldi. 193.000. Kodiaq 263.000.  Arada 70.000 TL fark var. O farkı ne için vereceğiz bilmiyorum. Kullanımı mükemmele yakın. ST Line modellerde müthiş bir süspansiyon sistemi var. Ayrıca içeri ses alma konusu neredeyse tamamen çözülmüş. Konfor konusunda Ford eskiden beri iddialı bir markadır. Özellikle arkada oturanlar çok rahat ettiklerini belirttiler. 4 kişi oturuyor olmalarına rağmen. 

4 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

gWoPob.jpg

y34G47.jpg

N1ELkY.jpg

Murat Bey hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle binin. Ben de son anda titanium'dan st line'a kaydım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Ali Kurt yazdı:

Sırayla açıklamaya çalışayım. Kodiaq'ın Q7 ile hiç alakası yok. Gördüm. Kuga 2.0 dizel geldi. 193.000. Kodiaq 263.000.  Arada 70.000 TL fark var. O farkı ne için vereceğiz bilmiyorum. Kullanımı mükemmele yakın. ST Line modellerde müthiş bir süspansiyon sistemi var. Ayrıca içeri ses alma konusu neredeyse tamamen çözülmüş. Konfor konusunda Ford eskiden beri iddialı bir markadır. Özellikle arkada oturanlar çok rahat ettiklerini belirttiler. 4 kişi oturuyor olmalarına rağmen. 

Bu durumda görmüş ve test etmiş biri olarak yorumların hoşuma gitti, eski kugaya göre çağ atlamış demekki, ses yalıtımı açısından da iyi ise o zaman Kugayıda listeye yazdım gitti, 

2.0 dizel çok pahalı, bende mecburen düşünemiyorum artık,  sadece konfor konusunda katılamadım, kuga için değil,diğer modeller için, eskiden beri Ford u  bilirim, tam tersi Ford eskiden beri konfor ve iç trim malzeme kalitesi olarak geridedir, boş line mondeo ile titanyum mondeo arasında çok açık yalıtım  farkı vardır mesela, tüm focus modelleri (şimdiki kısmen iyi bu arada), çok ses alır, sert karakterlidir ama fena gider yolda, fakat uzun yolda yorar kafa şişirir, şimdi şimdi adam oldular, yanlış anlama sakın, senelerdir Ford kullanırım, 86 dan beri hatta, şimdilerde gerçekten ilerleme var Ford da, donanım malzeme ve yalıtımda, yol tutuş yürüyen aksam sağlamlık ta zaten konuşmaya gerek yok, bu açılarda Ford çok iyidir,  Fordun eksiği yalıtım konfor malzeme kalitesi ve donanımdı, hele şükür bunuda düzelltiler...

Kodyakı göremedim, resimlerdeki gibi değilse üzüldüm vallahi, en güzeli bakmak, Kugayıda alıcı gözle bir inceleyim o zaman, 1.5 dizel+sunroof+st line+xenon ve yapabilirsem tekno paketli bir Kugayı almak iyi gelecek bana :) 

yalnız beğenmediğim bir yanı var, kötü değil ama eleştiri mahiyetinde, şunu hep yapıyorlar, gerçi diğer markalarda aynı, maliyetten sanırım, kardeşim Kuga yaptın şunun gösterge tablosunu farklı yap,focusu farklı yap connecti farklı yap, koca kugaya biniyoruz içi ticari araçla benzer, göğsü cmax ten alıp buna takmışlar, özgünlük yok, eski kasasına sadece o ön göğüs yüzünden bakmadım zaten, yahu mondeo gibi değişik birşey yap bari....

c-max

resize918xtur00pyyahtvipk(a)(a)mkaint_1_

coruier

Ford-Cure-Test5.jpg

kuga

20170223015514_2017-yeni-ford-kuga-16-62

bu arada Murat, plakada fena ST iyi olmuş :good1:

şekil şemal olarak güzel ama, agresif ve sert, sevdim...

Ford-Kuga-ST-Line-01.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Geçen hafta çarşamba st-line test ettim. dehşet hele adaptik kuruza ve şehir içi güvenle bayıldımmmm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
14 saat önce, Ali Kurt yazdı:

Murat Bey hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle binin. Ben de son anda titanium'dan st line'a kaydım.

Teşekkür ederim, size de hayırlı olsun. Ben de epey bi gittim geldim, ST line'mı titanyum mu diye.  Titanyum da karar kıldım, ama Ali Bey'in dediği gibi, plaka ST geldi :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
25 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Ben de epey bi gittim geldim, ST line'mı titanyum mu diye.  Titanyum da karar kıldım, ama Ali Bey'in dediği gibi, plaka ST geldi :) 

Murat hayırlı olsun :) Güle güle kullan.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Hayırlı olsun Murat Bey kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Bende şu anda Kuga almak için uğraşıyorum ama Style ile Titanium arasında gidip geliyorum... Style olursa otomatik 123 bin TL, Titanium Düz vites 123 bin TL.

Titanium  SYNC 3 olması daha iyi gibi geliyor bana çünkü Style bizim 2013 C max'larda olan SYNC 1 var gelen aramalarda iyi sıkıntı yok ama sesli komut ile arama yapmak istediğinizde sistem bir türlü algılayamıyor. SYNC 2 olan Focus kullandım sistem gayet başarılı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

st line iyiymiş gerçekten, hele tekno paket ve sunroof da varsa cillop :)

Antalya tarafında geçersem irdeleyim şu kugayı :rolleyes:

hımmm :)

Ford-Kuga-ST-Line-rear-at-2016-Bologna-M

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Sipariş ile teslim alma süreniz hakkinda bilgi verebilirmisiniz.
13 mayis siparişimi halen teslim alamadim.
Kuga Titanium-Manuel

Yorum bağlantısı

3 aydan önce teslim yapılamıyor sanırım. Bayii ile aracı teslim alırken Ağustos siparişlerinin dolduğu ancak eylül'e yeni teslim yapılabileceği söyleniyordu.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
3 aydan önce teslim yapılamıyor sanırım. Bayii ile aracı teslim alırken Ağustos siparişlerinin dolduğu ancak eylül'e yeni teslim yapılabileceği söyleniyordu.

Sizinki kac ayda geldi. Ben mayista siparis verdim. 13 mayis zaten 1.5 ay gecti.. ve suanki arac durumu statu:49
Yorum bağlantısı

Atakan bey merhaba;

Sanırım Mart gibi sipariş vermiştik. Taa 22 Haziran'da teslim aldık. sizin biraz daha yolunuz var sanırım. Ama sabrettiğinize değecektir. Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aklıma takıldı, henüz test edemediğimden soruyorum, bu 1.5 dizel 120 hp. motorun ataklığı nasıl arkadaşlar, kardeşimde fiat 500x var, 140 hp. onu kullandığımda bana normal geliyor, 10 sn. civarı 0-100  var, bu dizel kullanımda az daha atak olsa keşke dedirtiyormu acaba?

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Atakan bey merhaba;

Sanırım Mart gibi sipariş vermiştik. Taa 22 Haziran'da teslim aldık. sizin biraz daha yolunuz var sanırım. Ama sabrettiğinize değecektir. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkürler. Sizin aracınızda hayırlı olsun. Kazasiz belasız sürmeyi nasip etsin..
Bu araç statu durumlari hakkinda bilgi sahibi olan biri Var mıdır acaba.. statu 49 arac üretime alındı demek oluyormuş. Acaba bu aşamadan sonra yolum ne kadar. Bana temmuz teslim diyorlar bayiden..
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Aracınız hayırli olsun . Bugün 1.4 150 ps act motor kodiaq deneme şansım oldu.yeni kuga yı denemedim bir şey diyemem ama.kodiaq ı çok beğendim. Çok ince ayrıntılar düşünülmüş. Boyutları. Diz mesafesi. İç donanımı .çok tatminkar. Ama 172 bin gibi bir rakam benzinli bir araç için çok gibi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...