İçeriğe Yönlendir

Yeni Kuga - 2017

Ali Kurt

Recommended Posts

Atakan Ulusoy
Farketmez, kapıları açmadan bagaj kapağı da açılmaz.
Kapinin iceriden kitli olmasi mi gerekiyor?
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
Bir saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Farketmez, kapıları açmadan bagaj kapağı da açılmaz.

Hayır hocam, açılıyor. Kuga için tabii.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
On 03.12.2017 at 19:17, Turhan Onat yazdı:

Hayır hocam, açılıyor. Kuga için tabii.

Kapıları açmadan, ya da otomatik arabada P'ye almadan bagaj kapağı açılmıyor. Sizde o şekilde değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Kapıları açmadan, ya da otomatik arabada P'ye almadan bagaj kapağı açılmıyor. Sizde o şekilde değil mi?

Gecmisini okumadan yaziyorum. Bagaj acilmasi, hareket sonrasinda P konumuna almadan gerceklesmiyor...

Kuga yla arazi kosullarinda uzun sure beraberdik. 2000 km kadar kullandim.

Qasqhai kadjar kuga gibi 4x2 ler icinde en beğendiğim ve dayanikli ( hani derler ya, kemikli!) Arac oldugunu dusunuyorum.

Cogu arazi sartlarinda olmak uzere 7.3 lt lik tuketimle tamamladim. Sakin kullanırım. Asfalttaki ortalamasi 6.5 lt civarinda.

e87baa4624b9b35e6505a3232e5a5ab4.jpg2753816b433389d925dbc24bdc92f761.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Halit Bebek
2 çekermiydi Halit.
Evet abi.

2 çekermiydi Halit.
Haricen bir de kia sportage 4x4 otm.denedim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Hüseyin Alper Acar
(düzenlendi)

Herkese merhaba.

2018 model kuga 1.5 ecoboost satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum.

Aracım style donanım olduğu için büyük ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. 

Ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

Ayrıca serviste takılan Xvision (SCC) Park Sensörü hakkında bilgisi olan, taktırıp kullanan var mı ?

Bir sorum daha var. aracın isofix kancaları  koltuk minderine çok yakın. bu nedenle çocuk koltuğunu monte ettiğimde koltuğun önü havaya kalktı neredeyse. daha düzgün monte etmek için sanki kancaların biraz daha yukarıda olması gerekiyor gibi geldi bana. bunun bir çözümü var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Araciniz hayirli olsun. Cocuk koltuklarının altinda isofix demirine tutan kancaları dışarı kademeli olarak cikarma ayari var. Cocuk oto koltuğunun altını kontrol ediniz.

Herkese merhaba.

Aracım style donanım olduğu için büyük ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. 

Ayrıca serviste takılan Xvision (SCC) Park Sensörü hakkında bilgisi olan, taktırıp kullanan var mı ?

Bir sorum daha var. aracın isofix kancaları  koltuk minderine çok yakın. bu nedenle çocuk koltuğunu monte ettiğimde koltuğun önü havaya kalktı neredeyse. daha düzgün monte etmek için sanki kancaların biraz daha yukarıda olması gerekiyor gibi geldi bana. bunun bir çözümü var mı ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Alper Acar
On 10.07.2018 at 10:43, Atakan Ulusoy yazdı:

Araciniz hayirli olsun. Cocuk koltuklarının altinda isofix demirine tutan kancaları dışarı kademeli olarak cikarma ayari var. Cocuk oto koltuğunun altını kontrol ediniz.

Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
On 10.07.2018 at 10:35, Hüseyin Alper Acar yazdı:

Herkese merhaba.

Bir sorum daha var. aracın isofix kancaları  koltuk minderine çok yakın. bu nedenle çocuk koltuğunu monte ettiğimde koltuğun önü havaya kalktı neredeyse. daha düzgün monte etmek için sanki kancaların biraz daha yukarıda olması gerekiyor gibi geldi bana. bunun bir çözümü var mı ?

Hoşgeldiniz arac tanıtım bölümünde konunuzu gormek isteriz. Tabi actiysaniz o ayri. Allah kazasiz belasiz cezasiz binmek nasip etsin:nazar:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 10.07.2018 at 10:35, Hüseyin Alper Acar yazdı:

Herkese merhaba.

Hoş geldiniz, aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanınız. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Alper Acar
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Hoş geldiniz, aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanınız. 

Hoşbulduk. teşekkür ederim.

2 saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Hoşgeldiniz arac tanıtım bölümünde konunuzu gormek isteriz. Tabi actiysaniz o ayri. Allah kazasiz belasiz cezasiz binmek nasip etsin:nazar:

Hoşbulduk. Amin teşekkür ederim.

Tabi ki açarım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Alper Acar

Servisten navigasyon geri görüş kamerası ve ön park sensörü fiyatları aldım.

Otokoç ankara navigasyon ve geri görüş kamerası için 3100 tl, ön park sensörü için 900 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 12 taksit.

Tan oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 800 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.

Tur oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 600 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy
Servisten navigasyon geri görüş kamerası ve ön park sensörü fiyatları aldım.

Otokoç ankara navigasyon ve geri görüş kamerası için 3100 tl, ön park sensörü için 900 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 12 taksit.

Tan oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 800 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.

Tur oto navigasyon ve geri görüş kamerası için 3000 tl, ön park sensörü için 600 tl fiyat çıkardı. tüm kredi kartlarına 5 taksit.
Saf Android Tesla stil Araba Için Hiçbir DVD Oynatıcı GPS Navigasyon Ford Kuga 2013-2017 Oto navi stereo ana ünite multimedya recoder
http://s.aliexpress.com/YnyaYFbU?fromSns=Bağlantıyı kopyala

Bunlari bir dusunmeni oneririm.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Alper Acar
16 saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Saf Android Tesla stil Araba Için Hiçbir DVD Oynatıcı GPS Navigasyon Ford Kuga 2013-2017 Oto navi stereo ana ünite multimedya recoder
http://s.aliexpress.com/YnyaYFbU?fromSns=Bağlantıyı kopyala

Bunlari bir dusunmeni oneririm.

Güzel bir sisteme benziyor. bunda geri görüş kamerası yok galiba. ayrıca onu da almak lazım. alıp taktırıp kullanan var mı acaba. yorumları almak isterim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cenk Özeren

Merhabalar arkadaşlar

Bayiden dün teslim aldığım Kuga Stline aracım ile yaklaşık 200 km yol yaptım. Bunun 70 km si istanbul şehir içi, 120 km si gebze-istanbul arasıydı. 

İlk izlenimlerim;

Araç forumlarda yada sağda solda abartıldığı kadar hantal veya ağır değil. Hani "gitmiyor bu araba alınmaz" diyenlere inanmayın derim. Bu arada önceki arabam 2016 Giulietta 170 beygir spor paket ti. Yani gitmenin ve durmanın ne demek olduğunu az çok biliyorum. Bu büyüklükte ve ağırlıkta bir suv için gayet yeterli gücü var.

Sürüşü çok stabil ve dingin. Sanki sağdan soldan gelip birisi size çarpsa bile yolundan çıkmayacak sağlamlığı veriyor. Son derece güven veren bir sürüşü var. 

Bugün viraj performansını deneme fırsatı buldum. Guli ile maksimum 100 km hızla döndüğüm uzun tatlı virajı hiç kasmadan dikkat etmeden 80 ile döndüm. Ki araç hiç viraj dışına yatma eğilimi göstermedi. Tabi ki bir guli değil ancak yüksek bir araç için gayet güven veriyor. Bu arada daha önce 2012 Tiguan 160 4Motion aracımı da 3 yıl kullandım. Onda viraj dışına eğilimi hissediyordum. 

Uzun yolda bu araç ile 120-130 arasında çok rahat gidilir. Gerekli olduğunda sollama yapılır. Ancak ben 170-180 ile sol şeridi kapatırım diyorsanız bence kuga 1.5 Dizel almayınız. Beklentinizi ona göre hazırlamalısınız. Benim beklentim rahat güvenli ve yormayan yolculuklardı. İşte kuga tam olarak beklentimi karşıladı bu 2 günde.

2 günlük yakıt ortalamam 6,5 LT. Kullanım alışkanlığıma göre gayet iyi bir değer. Bunu daha da aşağıya çekeceğimi düşünüyorum. 

Malzeme kalitesi bir premium değil ancak rakiplerinden de kesinlikle geride değil bence. Direksiyon tuşlarında bile bunları hissettiriyor. Hatta bir QQ dan en az 2-3 gömlek kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Ses sistemi gayet yeterli. Android auto ile kullanma fırsatım oldu. Gayet mutlu etti beni. Ancak "Keşke kablosuz android auto olsaydı" dedim. 

Arka diz mesafesi gayet yeterli. Ancak diğer rakiplerine göre araç içi enlemesine bir tık daha dar geldi bana. Bunda kapıların kalınlıklarının rolü olduğunu düşünüyorum. 

Baş mesafesi bence inanılmaz iyi. Çok ferah yolculuk etmenizi sağlıyor. 

Vites kolu olmamış. Zaten bu eminim defalarca konuşulmuştur. 

Araç kendiliğinde kilitlenseydi keşke dedim. Ancak fordlarda bu yokmuş. Yapacak bişi yok:)

Aracın plaka ve yan ayna lambalarına led takayım dedim. Araç teslimatında direkt teslim eden "aman sakın hiçbirşey takmayın elektrik bölümlerinin hepsi garanti dışında kalır" diyince kaldı o işlerde :(

Platin beyaz arabada sarı plaka lambası ile yan ayna altı lambalar hiç yakışmıyor  :(

Bütün bu yazının özeti; Kuga yı çok sevdim. İyi ki almışım dedim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hayirli ugurlu olsun...

Arabam konusunda detayli anlatimlara bekleriz..

Ayrica ; Bas diz mesafelerinin yorumunu yapmissiniz, Alacaklara ve ilgilenenlere  referans olmasi amaciyla soruyorum boyunuz kac? 

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
(düzenlendi)
11 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Hayirli ugurlu olsun...

Arabam konusunda detayli anlatimlara bekleriz..

Ayrica ; Bas diz mesafelerinin yorumunu yapmissiniz, Alacaklara ve ilgilenenlere  referans olmasi amaciyla soruyorum boyunuz kac? 

Çok teşekkürler 

Belirttiginiz gibi referans olmasi acisindan boyumu da vereyim. Boyum 1.77

tarihinde Cenk Özeren tarafından düzenlendi
Imla hatasi
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
17 saat önce, Cenk Özeren yazdı:

Merhabalar arkadaşlar

Bayiden dün teslim aldığım Kuga Stline aracım ile yaklaşık 200 km yol yaptım. Bunun 70 km si istanbul şehir içi, 120 km si gebze-istanbul arasıydı. 

İlk izlenimlerim;

Araç forumlarda yada sağda solda abartıldığı kadar hantal veya ağır değil. Hani "gitmiyor bu araba alınmaz" diyenlere inanmayın derim. Bu arada önceki arabam 2016 Giulietta 170 beygir spor paket ti. Yani gitmenin ve durmanın ne demek olduğunu az çok biliyorum. Bu büyüklükte ve ağırlıkta bir suv için gayet yeterli gücü var.

Sürüşü çok stabil ve dingin. Sanki sağdan soldan gelip birisi size çarpsa bile yolundan çıkmayacak sağlamlığı veriyor. Son derece güven veren bir sürüşü var. 

Bugün viraj performansını deneme fırsatı buldum. Guli ile maksimum 100 km hızla döndüğüm uzun tatlı virajı hiç kasmadan dikkat etmeden 80 ile döndüm. Ki araç hiç viraj dışına yatma eğilimi göstermedi. Tabi ki bir guli değil ancak yüksek bir araç için gayet güven veriyor. Bu arada daha önce 2012 Tiguan 160 4Motion aracımı da 3 yıl kullandım. Onda viraj dışına eğilimi hissediyordum. 

Uzun yolda bu araç ile 120-130 arasında çok rahat gidilir. Gerekli olduğunda sollama yapılır. Ancak ben 170-180 ile sol şeridi kapatırım diyorsanız bence kuga 1.5 Dizel almayınız. Beklentinizi ona göre hazırlamalısınız. Benim beklentim rahat güvenli ve yormayan yolculuklardı. İşte kuga tam olarak beklentimi karşıladı bu 2 günde.

2 günlük yakıt ortalamam 6,5 LT. Kullanım alışkanlığıma göre gayet iyi bir değer. Bunu daha da aşağıya çekeceğimi düşünüyorum. 

Malzeme kalitesi bir premium değil ancak rakiplerinden de kesinlikle geride değil bence. Direksiyon tuşlarında bile bunları hissettiriyor. Hatta bir QQ dan en az 2-3 gömlek kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Ses sistemi gayet yeterli. Android auto ile kullanma fırsatım oldu. Gayet mutlu etti beni. Ancak "Keşke kablosuz android auto olsaydı" dedim. 

Arka diz mesafesi gayet yeterli. Ancak diğer rakiplerine göre araç içi enlemesine bir tık daha dar geldi bana. Bunda kapıların kalınlıklarının rolü olduğunu düşünüyorum. 

Araç kendiliğinde kilitlenseydi keşke dedim. Ancak fordlarda bu yokmuş. Yapacak bişi yok:)

Aracın plaka ve yan ayna lambalarına led takayım dedim. Araç teslimatında direkt teslim eden "aman sakın hiçbirşey takmayın elektrik bölümlerinin hepsi garanti dışında kalır" diyince kaldı o işlerde :(

Platin beyaz arabada sarı plaka lambası ile yan ayna altı lambalar hiç yakışmıyor  :(

Hayırlı uğurlu olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, Eeee Ford bu tabikide yol tutuş direksiyon vs. iyi olacak :)

dediklerine bende katılıyorum, araç cüsseye göre dar, gerçi smax bile en olarak dar geldi banaya o da ayrı...  vites kolu evet bencede biraz büyük....

ampülleri led yapınca garantiden nasıl çıkarmış, taktın diyelim bozuldu, eski ampülünü tak servise git :)  bence olmaz demeleri sorun çıktığında uğraşacakları için, sorun ledlerden değil, yanlış anlama, elektriksel herhangi bir sorun bulduklarında afallayıp kalıyor çoğu servis, başlıyorlar sağı sölü sökmeye deneme yanılmaya, anlayamıyorlar sebebi, aman kurcalama bizi uğraştırma demek istemişler, ledler bahane bence :)

:nazar:

Not:  eee hani bu fiyatlarla araba almıyorduk, boykottaydık hani :)  enazından ben öyle diyordum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
On 13.09.2018 at 21:42, Cenk Özeren yazdı:

Merhabalar arkadaşlar

İlk izlenimlerim;

Ben ayna altını ve bagajdaki ampulu led yaptım. Plaka lamnası, araç durduğunda az da olsa yanmaya devam ettiği için ledden vazgeçtim. Onun yerine photon'un beyaz ışık veren normal ampulundan koydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...