İçeriğe Yönlendir

Ruhsatı Arabada Bırakmalı mı Bırakmamalı mı

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, araç ruhsatını arabada bırakmak ya da bırakmamak arasında bizi etkileyen ne olabilir? Babam sürekli yanında taşıyor,  bende de kontak olmasına rağmen ruhsat olmadığı için gidip ruhsatı ondan alıyorum öyle gideceğim yere gidiyorum bazen de tam tersi. Araba da bırak dediğimde ise araba çalınır vs diye bırakmıyor. Sizce bırakmak ya da bırakmamak arasında fark var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç çalınırsa, kasko şirketi ruhsatı ister ancak araç çalınmış da olsa ruhsat yeniden çıkarılabilir. 

Araç çalındığında ruhsat araçta ise, çalıntı kaydı oluşana kadar araç çevirmelerden geçebilir. Ruhsat araçta değilse, geçemez.. 

Taşıyıp taşımamaya siz karar verin :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç çalınırsa, kasko şirketi ruhsatı ister ancak araç çalınmış da olsa ruhsat yeniden çıkarılabilir. 

Araç çalındığında ruhsat araçta ise, çalıntı kaydı oluşana kadar araç çevirmelerden geçebilir. Ruhsat araçta değilse, geçemez.. 

mükemmel cevap teşekkür ediyorum :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
57 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen ne yapıyorsun peki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sen ne yapıyorsun peki?

Arabada zulada :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Bir dönem yanımda taşıyım dedim, bir kaç kez evde unutup geri döndüğüm oldu. Araçta duruyor şimdilik... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabada zulada :)

Not 1: Arabada zula bulunacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
7 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Araç çalındı ruhsatta hırsızda çevirmeye girdi araç sahibi Mert Gülkokan aracı çalan Ahmet Mehmet isimli birisi polis demiyor mu aracın sende ne işi var diye ?

Arkadaşım olur kendisi,  emanet aldım 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Bayramin 3.gunu ankara beypazarinda çevirmeye girdim sadece ehliyet sordular?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
20 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Araç çalındı ruhsatta hırsızda çevirmeye girdi araç sahibi Mert Gülkokan aracı çalan Ahmet Mehmet isimli birisi polis demiyor mu aracın sende ne işi var diye ?

Trafikte dolaşan araçların kaçta kaçının sürücüsü ile ruhsat sahibi aynı kişidir sence? :) Bir ihbar olmadıkça polis ruhsat sahibi ile sürücünün aynı kişi olup olmadığı ile ilgilenmez,kanunen bir kısıtlama da yok zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çalındığını bilmiyorsa demiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
9 saat önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

Bayramin 3.gunu ankara beypazarinda çevirmeye girdim sadece ehliyet sordular?

Asayiş çevirmesidir. GBT Sorguluyorlar.

Alışkanlık, hep yanımda taşırım ruhsatı. Kışın mont cebi yazın çantamda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arabada. Cüzdan, ev-araba anahtarları, telefon, sigara taşımak için ufak çanta kullanıyorum, zaten ağır ve yer yok, bir de onu almayayım yanıma. İşyerimde fotokopisi var yanımda. Herhangi bir işlem için bilgilere ondan bakıyorum

Yorum bağlantısı

Ben bir ara eve çıkarıyordum ruhsatı sonra bir farkettim sürekli evde unutup işe öyle gidiyorum en son amaaannnn dedim attım kolçağın içine :D   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ruhsat her zaman çantamın içindedir... Ceplerde bir şeyler taşımayı sevmediğim için cüzdan telefon anahtarlar herşey çantada... Çanta gitse bende gittim demek ki boşverin ruhsatı ben çantayı unutmiyimda... :D:D:D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Araç çalındıktan sonra ruhsatın nerede olduğunun bir önemi kalmıyor bence. Çalan kişi ne olursa olsun (araçta ruhsat olsa bile) göz göre göre çevirmeye girmez. O işini biliyordur zaten. Acemi hırsıza denk gelmezseniz tabi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Not 1: Arabada zula bulunacak.

zula var diye ihbar edelim :D

ruhsatı arabada taşımam, anahtar  ruhsat kimlik vs. ayrı ayrı yerlerdedir, mümkün olduğu kadar bir arada bulunmasın arkadaşlar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben uzun süre hep akşamları yanıma aldım eve çıkarttım.. Sonra baktım ki bunun bir mantığı yok. Şimdi 3-4 yıldır hiç almıyorum araçta duruyor.

Araç için çalıntı ihbarı yaptıktan sonra o aracı babanızda kullansa ruhsat sahibi olmadıkça kaçarı yok. Çevirmeye girmezse hırsız zaten ruhsat olsa ne olmasa ne.. En iyisi ruhsatı evde unutma riskine karşılık araba da dursun daha iyi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Ruhsatı evde, çantada, gömlek cebinde taşıma işi 10 sene önce bitti. Artık EGM birçok işlemi sanal ortamda hallediyor. Aracınız çalındı, siz çalıntı ihbarında bulunduğunuz anda MOBESE ve Plaka tanıma sistemlerinde girişi yapılıyor. Sorgulamalarda çalıntı araç olarak sisteme anında geçiyor. Sizden ruhsatı isteyen polis %80 oranla aracı sistemden sorguluyor. Herşey online ve sanal sistem üzerinden ilgili her birime işleniyor. Böyle teknolojik bir ortamda o maviş kağıt parçası arabada olsa ne olur cebinizde olsa ne olur. Araba gitmiş araba... [emoji1] [emoji1] [emoji1]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her şeyi toplu taşımak da kötü.. Bir anda her şeyi kaybedebilirsiniz.. :)

Bir gün ofiste çantayı sol çekmece yerine sağ çekmeceye koymuşum abi... Aklım gitti küçük çapta bir kalp krizi geçirdim... :D:D:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...