İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer Kapalıyken İçeri Sıcak Hava Üflüyor

Şeyma Kanat

Recommended Posts

Şeyma Kanat

Merhaba, 99 fiesta flair 1.25 var. Klimasız, fan kapalıyken İçeri sıcak hava üflüyor, bu sıcaklarda durulmuyor, sebebi nedir acaba 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

motor sıcaklığı geliyordur. kalorifer panelleri açık konumda surekli. kaloriferi açtığınızdada motor devreye girer hava daha hızlı hareket eder. yanlış bilmiyorsam...

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Şeyma hanım araçlarda havalandırma 2 türlü çalışır. 1. dışarıdaki havayı içeri üfler 2. içerideki havayı tekrar içeri üfler.

Hareket halindeki araçlar eğer havalandırma konumu dışarıdaki havayı içeriye üflemeye göre ayarlı ise havalandırma açık olmasa da bir miktar hava dış basınçtan dolayı içeri girer.

Yapılacak iş ya havalandırmayı mavi yani soğuk konumda kullanmak veya dışarıdan hava girişini engellemek için iç havalandırma konumunu kullanmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalorifer musluğu öncelikli kontrol. Sonrasında panel kontrolü. İkisinin de kontrolü forumda anlatıldı.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

bu konu ile ilgili olarak sizlere bir şey danışmak istiyorum. benim kartta problem var. mosfet yanmış. bildiğiniz üzere aynı kodlu parçayı türkiyede bulmak zor. forumda bir arkadaş kargo yapmıştı bana. fakat olmadı tekrar yandı. neyse bir gün başka bir iş için oto elektrikçiye gittim.normalde elektronikci işi ama ustanın da bilgisini almak istedim ve benim kartın durumunu anlattım sürekli sıcak hava verdiğini falan söyledim. bu arada ben hala kartımı tamir ettirmedim. yaz ve kış başlarında direk bağlama yaptırıyorum. neticede yazın da sıcak üflüyor .klima çalışsın. usta bana dedi ki niye bununla uğraşıyorsun araya klasör vana tak. kışın aç yazın kapat dedi.:)) bir zararı olur mu bilmem ama sizlere durumu belirtmek istedim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Şeyma Kanat

Evet ayar mavide, soğuk hiç üflemiyor ki zaten, musluğu değiştirttim ama hala aynı, demekki kartta problem, ama kart zor bulunur demişsiniz, nasıl bulabilirim kartı, yardımcı olabilecek varmı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
31 dakika önce, Şeyma Kanat yazdı:

Evet ayar mavide, soğuk hiç üflemiyor ki zaten, musluğu değiştirttim ama hala aynı, demekki kartta problem, ama kart zor bulunur demişsiniz, nasıl bulabilirim kartı, yardımcı olabilecek varmı

Panel kontrolü yaptınız mı?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/289661-ka-kalorifer-musluğu-trimpot-değişimi-çalışma-prensibi-ve-test/

Yorum bağlantısı
Şeyma Kanat

Yada İstanbul Anadolu yakasında, ataşehir, Maltepe, Kadıköy civarı ni usta tavsiyesi olan, hem bakımı da geldi aracın

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Şeyma Kanat yazdı:

Yada İstanbul Anadolu yakasında, ataşehir, Maltepe, Kadıköy civarı ni usta tavsiyesi olan, hem bakımı da geldi aracın

5-6km daha yol yapın, işin ustasına ulaşın.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254633-osman-ve-fatih-maslakta-no-name-servis/?do=findComment&comment=3166662

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

osman usta kart tamiri yapıyor mu?

ya oto beyinciye gidip aracı 2 3 gün yatıracak siniz. (2 beyinciye gittim bana böyle dediler) veya yaz kış elektrikçiye gidip yazın soğuk kışın sıcak şeklinde ayarlayacak. 3. ihtimal henüz deneme şansımin olmadığı yukarıda yazdığım klasör vana.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14 saat önce, Murat_Durmaz yazdı:

osman usta kart tamiri yapıyor mu?

Hayır, Osman usta teknik adamdır. Kart bozukda sizi elektronik tamiri yapan bir yere yönlendirir ancak.

Bir de tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Rasim Can Mafratoğlu

Benim araçta da aynı problem var. Kaputun içerisine vana yaptırdım o şekilde kullanıyorum. Kart yanıyor arkadaki. Bu araçlarda malesef kronik. Çıkma olarak bulmak istediğinde de 500 lirayı gözden çıkarman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat_Durmaz
Benim araçta da aynı problem var. Kaputun içerisine vana yaptırdım o şekilde kullanıyorum. Kart yanıyor arkadaki. Bu araçlarda malesef kronik. Çıkma olarak bulmak istediğinde de 500 lirayı gözden çıkarman gerekiyor.
hocam vana olsa da yine sıcak havaya engel olamaz ki

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rasim Can Mafratoğlu
On 11/11/2017 at 17:34, Murat_Durmaz yazdı:

hocam vana olsa da yine sıcak havaya engel olamaz ki

Nasıl olamaz dostum vanayı kapattığında içeriye sıcak yerine soğuk üflüyor. Ters işlemde de tam tersi.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Nasıl olamaz dostum vanayı kapattığında içeriye sıcak yerine soğuk üflüyor. Ters işlemde de tam tersi.
diyelim vana açık. sıcakta yani. kademede 0 da. seyir halinde içeri sıcak uflemıyor mu?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şuna bizdeki gibi bir klape neden koymazlar, vana yok dert yok, tam gıcıkmış sizin sistem...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Rasim Can Mafratoğlu
On 23.11.2017 at 15:27, Murat_Durmaz yazdı:

diyelim vana açık. sıcakta yani. kademede 0 da. seyir halinde içeri sıcak uflemıyor mu?

Vana açık kademe sıfırda sıcak hava üfler. Sıcak hava üflemesin istiyorsan vanayı kapatırsın mis gibi olur biter :) Bazen sıcak hava can sıkıcı olabiliyor uzun yolda onun için de cam aç kapa yapmak lazım başka çaresi yok :)

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Eski aracım flairdi. (geçen hafta gitti daha :( )

Aynı sorun bende de vardı. Ben de yaza girerken kalorifer hortumlarını birbirine bağlayarak içeri sıcak hava girişini engelliyordum. Kışa girerken de tekrar içeri bağlıyordum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Gürkan Başbağcı yazdı:

Eski aracım flairdi. (geçen hafta gitti daha :( )

Aynı sorun bende de vardı. Ben de yaza girerken kalorifer hortumlarını birbirine bağlayarak içeri sıcak hava girişini engelliyordum. Kışa girerken de tekrar içeri bağlıyordum.

Musluk bozukmuş demek ki. Çözümü de basit halbuki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...