İçeriğe Yönlendir

Motorlu Araç Trafik Belgesi'ne Elveda

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Yeni yayinlanan kanunla muayene tarihlerimizin bulunduğu yaprağa elveda diyebiliriz. Muayene raporunu ise zorunlu tasimamiz gerekiyor artik.

2c85765b14da6dcc9de26eec7b293be8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

A5 ten bile küçük  boyutta bir parça kağıt hayatımızdan çıkıyor, yerine a4 boyutunda kağıt giriyor. Ne gerek var. Yok mu başka çare?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ne anladık ki? Ruhsatta ufacık kağıt varken şimdi A4 kağıdı taşınacak. Şahsi görüşüm antin kuntin işler [emoji19][emoji19]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Unutmayiniz ki, muayene yeri dolduğunda bir ugras ve bir maddiyat veriyorduk. Simdi o yok artik ;)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Muayene kağıdını da taşımaya gerek yok bence. Zaten online görünüyor muayene bilgileri trafik polisleri sigorta ve muayene yaprağına bakmıyor bile hatta ruhsat bile istemiyorlar artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Cumartesi günü muayeneye gitmiştim, aynen de dediğin gibi oldu Sani bizde mecburen A4 ü katlayıp ruhsatın arasına koyduk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
22 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Muayene kağıdını da taşımaya gerek yok bence. Zaten online görünüyor muayene bilgileri trafik polisleri sigorta ve muayene yaprağına bakmıyor bile hatta ruhsat bile istemiyorlar artık. 

Sistemin çalışmadığı bir trafik kontrolününde bagajın dip köşesinden çıkarmak zorunda kalmıştım tüm evrakların bulunduğu dosyayı.

Yine de arabada müsait bir yerde bulundurmak faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Aslında Ruhsat yerine araç kimlik kartı olsa daha iyi olurdu, eski kimlikler gibi arkasına önüne araç sahibi bilgileri arkaya araç bilgileri oldu bitti.Herşey online değilmi zaten ne gerek var ruhsata sayfa sayfa.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

Aslında Ruhsat yerine araç kimlik kartı olsa daha iyi olurdu, eski kimlikler gibi arkasına önüne araç sahibi bilgileri arkaya araç bilgileri oldu bitti.Herşey online değilmi zaten ne gerek var ruhsata sayfa sayfa.

Eski tescil belgeleri bu şekilde değil miydi? Çift yaprak tescil belgeler 10-15 yıldır var.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Bence ellerindeki bir elektronik okuyucu ile aracın şase nosunu okutsunlar, iş bitsin :crazy:

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
16 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Eski tescil belgeleri bu şekilde değil miydi? Çift yaprak tescil belgeler 10-15 yıldır var.

Abi bilmiyorum ki 15 yaşında ruhsat vs babam ilgileniyordu ben hep bildim bileli çift yapraklılar vardı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim araç daha hiç muayeneye girmedi dolayısı ile o tüv kağıdı yok. diğer yaprakta bi işe yaramıosa nasıl olcak bu iş

Yorum bağlantısı
Ugur Demir

benim araç muayeneden geçmişti ruhsatın muayene kağıdı dolu olduğu için yenileyecektim bu aralar,

trafik tescil 120 lira civarında para istemişti, şimdi gerek kalmadı mı yani ? :bravo:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
14 dakika önce, Ali Gök yazdı:

benim araç daha hiç muayeneye girmedi dolayısı ile o tüv kağıdı yok. diğer yaprakta bi işe yaramıosa nasıl olcak bu iş

İlk muayene sonrası taşıyacaksın, şimdiki hali ile sıkıntı yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Tahir İlter yazdı:

Geçen seneye kadar İstanbul'da da ruhsat sormuyorlardı. Ancak son çevirmelerde sürekli ruhsat ister oldular.

25 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Model yılı ile karar veriyorlar.

22 dakika önce, Ugur Demir yazdı:

benim araç muayeneden geçmişti ruhsatın muayene kağıdı dolu olduğu için yenileyecektim bu aralar,

trafik tescil 120 lira civarında para istemişti, şimdi gerek kalmadı mı yani ? :bravo:

Gerek kalmadı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ugur Demir yazdı:

Öyle olması gerekiyor :) 

Bakalım neler olacak.. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Saçma bir uygulama olmuş. Bunun yerine emniyet değil de Tüvturk egzos emisyon kartı gibi bir kart verseydi onu taşısaydık daha iyi olmaz mıydı..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ayhan Onaran yazdı:

Saçma bir uygulama olmuş. Bunun yerine emniyet değil de Tüvturk egzos emisyon kartı gibi bir kart verseydi onu taşısaydık daha iyi olmaz mıydı..

Bu seferde karta para istenecek egzoz emisyonunda olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kredi kartı gibi bir kart olsa, çeviremede versek memura takıp bütün bilgilere ulaşsa gibi hayallerim var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Hüseyin Sönmez yazdı:

Kredi kartı gibi bir kart olsa, çeviremede versek memura takıp bütün bilgilere ulaşsa gibi hayallerim var.

Siyasi etki sahibi tanıdığın varsa güzel para kazanırsın abi bu projen ile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Siyasi etki sahibi tanıdığın varsa güzel para kazanırsın abi bu projen ile.

Hemen Tübitak'a başvurayım puloce olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
Unutmayiniz ki, muayene yeri dolduğunda bir ugras ve bir maddiyat veriyorduk. Simdi o yok artik [emoji6]

Bir de 80-100 lira daha az verilir tescilde.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hepsini T.C kimlik kartıma yüklesinler, ne ehliyete nede ruhsata gerek kalsın, ayrıca kimlik kontrolünde retina yada parmak izine yüz taramayla yapsınlar bu işte bitsin gitsin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hepsini T.C kimlik kartıma yüklesinler, ne ehliyete nede ruhsata gerek kalsın, ayrıca kimlik kontrolünde retina yada parmak izine yüz taramayla yapsınlar bu işte bitsin gitsin...

Başkasının arabasını kullanırken de artık kimliğini de alırız.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...