İçeriğe Yönlendir

Motorlu Araç Trafik Belgesi'ne Elveda

Sani Gerşon

Recommended Posts

Ozlem Kaya
3 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Muayene kağıdını da taşımaya gerek yok bence. Zaten online görünüyor muayene bilgileri trafik polisleri sigorta ve muayene yaprağına bakmıyor bile hatta ruhsat bile istemiyorlar artık. 

Sizden zaten istemezlerdi kesin hiçbirşey.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bari çerçeveye takıp cama öpücükle asalım ki muayene kağıdı yok diye bizi öpmesinler :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Başkasının arabasını kullanırken de artık kimliğini de alırız.. ;)

başkasının arabasında camdaki şase nosuna baksınlar bir zahmet, kimliğe gerek yok, yada camına tanıtım çipi taksınlar :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
27 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

başkasının arabasında camdaki şase nosuna baksınlar bir zahmet, kimliğe gerek yok, yada camına tanıtım çipi taksınlar :p

Ruhsat resmi belgedir, aracın tipi yazar varsa üzerindeki değişiklik yazar, şasi numarası geçerli bir kimlik belgesi değildir. Kolayca değiştirilebilir.. Islak imza mühür böyle şeyler için var.. ;):p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Ruhsat resmi belgedir, aracın tipi yazar varsa üzerindeki değişiklik yazar, şasi numarası geçerli bir kimlik belgesi değildir. Kolayca değiştirilebilir.. Islak imza mühür böyle şeyler için var.. ;):p

resmi çip takarlar olur biter,  çip sim kart gibi olabilir, devlet sen farkında olmadan veri bile yükler mesela, kısaca beyhude çabalara girme kardeş :D:p

ıslak imza mühür geçelim bunları, elektronik imza var artık :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

A5 ten bile küçük  boyutta bir parça kağıt hayatımızdan çıkıyor, yerine a4 boyutunda kağıt giriyor. Ne gerek var. Yok mu başka çare?

Aynen, saçmalık, ki ben asla trafik sigortamı bile katlayıp ruhsat arasına koyanlardan değildim, kaldı ki bununla mı uğraşacağım bir de.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

28 haziranda aracı muayene yaptrdım 1 sene sonra a4e dönücem :)

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

6 ay önce yenilemiştim ben o kağıdı. 120 tl civarı para verdim. Boş bırakmam kendim kaşe basarım ben oraya :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

Aynen, saçmalık, ki ben asla trafik sigortamı bile katlayıp ruhsat arasına koyanlardan değildim, kaldı ki bununla mı uğraşacağım bir de.

Kaza anında ilk lazım olacak belgedir yalnız.. Ben fotokopisini bile bulunduruyorum ruhsatla beraber..

2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

resmi çip takarlar olur biter,  çip sim kart gibi olabilir, devlet sen farkında olmadan veri bile yükler mesela, kısaca beyhude çabalara girme kardeş :D:p

ıslak imza mühür geçelim bunları, elektronik imza var artık :tongue:

10 bin nüfuslu ilçeden yazıp durma bak biz milyonluk şehirde yaşıyoruz. Seni orada zaten tüm trafik ekipleri göz aşinalığı ile tanımıştır.. Biz karşı komşuyu zor seçiyoruz.. :D

4.7_pamyt.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Kaza anında ilk lazım olacak belgedir yalnız.. Ben fotokopisini bile bulunduruyorum ruhsatla beraber..

Aynen Serkan Abi lakin evrak fotokopisi icin gittigimiz yerde cikti da alinir illa ki:) teknoloji:) Artik telefonlar bile baglaniyor yazicilara.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Ozlem Kaya yazdı:

Aynen Serkan Abi lakin evrak fotokopisi icin gittigimiz yerde cikti da alinir illa ki:) teknoloji:) Artik telefonlar bile baglaniyor yazicilara.

O zaman şehir merkezine yakın bir yerde vuruyoruz arabayı.. :D  Ben mesela akşamları çok ruhsat fotokopisi çekip tutanak doldurdum öğrencilere, bir fotokopici olarak.. :)

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

O zaman şehir merkezine yakın bir yerde vuruyoruz arabayı.. [emoji3]  Ben mesela akşamları çok ruhsat fotokopisi çekip tutanak doldurdum öğrencilere, bir fotokopici olarak.. [emoji4]

Valla maalesef sizin olmasi yetmiyor, karsi tarafta yoksa o fotokopi merkezine gidilecek :) Ben de tecrube ettim maalesef:)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

Kanun gereği araçta bulunması gerekiyor. Aksi halde evrak eksikliğinden ceza yazmak isteyene sebep oluruz :)

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Kanun gereği araçta bulunması gerekiyor. Aksi halde evrak eksikliğinden ceza yazmak isteyene sebep oluruz [emoji4]

Ben de onu sordum Sani[emoji56] Trafik sigortasindan bahsediyoruz degil mi, gerekmiyormus tasimak. Numara ya da ekran goruntusu de yeterli oluyormus.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evrakların resmini çekip, daha sonra çıktı alırsanız fotokopi gibi işlem görür.. Merkezden uzak yerlerde fotokopici aramaya gerek yok.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben de onu sordum Saniemoji56.png Trafik sigortasindan bahsediyoruz degil mi, gerekmiyormus tasimak. Numara ya da ekran goruntusu de yeterli oluyormus.

GBT yapılamadığı durumlarda ne olacak o halde?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

GBT ile trafik sigortasi mi sorgulaniyor onu bilmiyorum. Bizim sektorde sadece kisisel clearance icin kullaniliyor.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu seferde karta para istenecek egzoz emisyonunda olduğu gibi.

Verdikleri rapor un küçültülmüş hali olacak sadece.. katlama derdi olmayıp yine ruhsatla birlikte taşınabilir. O kadar para alınıyor bence tekrar para almadan istenirse yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Yok tekrar arastirdim, basili, print out, cikti vs sekilde trafik sigortami tasimiyorum diye Polis bana ceza yazamaz.

Kaza benim sorunum, sorguda cikmamasi da onun. Benim vaktim cok beklerim[emoji6]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Ayhan Onaran yazdı:

Verdikleri rapor un küçültülmüş hali olacak sadece.. katlama derdi olmayıp yine ruhsatla birlikte taşınabilir. O kadar para alınıyor bence tekrar para almadan istenirse yapılabilir.

Aynısı egzozda yapılıyor işte? Katlama derdi olmayan sayfa veriliyor? Ruhsatla taşınıyor? Yine de para alınıyor.

3 dakika önce, Ozlem Kaya yazdı:

Yok tekrar arastirdim, basili, print out, cikti vs sekilde trafik sigortami tasimiyorum diye Polis bana ceza yazamaz.

Kaza benim sorunum, sorguda cikmamasi da onun. Benim vaktim cok beklerimemoji6.png

http://www.trafik.gov.tr/SiteAssets/Trafik Kitaplık/Mevzuat/Trafik_kazalari_Yonerge.pdf

Madde 14'te kanuni olarak kontrol edilmesi gereken evrak ve malzemeler mevcut. Göz atmanı öneririm ;)

Bu arada, o nasıl plaza ingilizcesidir, "basılı, print out, çıktı" cık cık cık :D

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

http://www.trafik.gov.tr/SiteAssets/Trafik Kitaplık/Mevzuat/Trafik_kazalari_Yonerge.pdf

Madde 14'te kanuni olarak kontrol edilmesi gereken evrak ve malzemeler mevcut. Göz atmanı öneririm [emoji6]

Bu arada, o nasıl plaza ingilizcesidir, "basılı, print out, çıktı" cık cık cık [emoji3]

Aynen baktim ama surda anlasamadik:) Print out yok diye bana ceza yazamaz, sen de ona bir goz at istersen[emoji6]

Zaten adim Plaza kizina cikti sorma[emoji23]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen baktim ama surda anlasamadik:) Print out yok diye bana ceza yazamaz, sen de ona bir goz at istersenemoji6.png

Zaten adim Plaza kizina cikti sormaemoji23.png

Madde 14'ün son bendine baktın mı?

Elektronik ortamda sorgulanamazsa sigortanın olup olmadığını nasıl kontrol edecek sence polisler?

En kötüsü şu cevabı duyacaksın: "Ben cezayı yazayım hanfendi, siz mahkemede iptal ettirirsiniz mevcut sigortanızla" :)

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
Madde 14'ün son bendine baktın mı?
Elektronik ortamda sorgulanamazsa sigortanın olup olmadığını nasıl kontrol edecek sence polisler?

En kötüsü şu cevabı duyacaksın: "Ben cezayı yazayım hanfendi, siz mahkemede iptal ettirirsiniz mevcut sigortanızla" [emoji4]

Yok acilmiyor sayfa, o bende bakmadim. Ama ceza yazamaz.

Aynen o kismi da beni baglar, mahkemede gerekeni yaparim ben. En azindan benim yuzumden olsun, evime gelen yanlis ceza yuzunden 2 gunumu harcadim. Benim hatamla olani da ben hallederim, sonrasini kendi dusunsun:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Trafik sigortası evrağını A4 'ten A6 'ya küçültüp, trafik belgesinden boşalan bölüme koysak :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Trafik sigortası evrağını A4 'ten A6 'ya küçültüp, trafik belgesinden boşalan bölüme koysak :) 

Zaten gerekli olan ilk sayfası. 5'e katlayıp kaza anında gerekli olabilecek noktaları fosforlu kalemle işaretledim ve koydum ruhsat kabına. İnşallah çevirmeden çevirmeye çıkar oradan :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...