İçeriğe Yönlendir

Polisaj Makinası Tavsiyesi

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar,  polisaj makinası almaya karar verdim ama alacağım ürün hakkında bir karar veremedim. Amatör kullanıma uygun iş görecek bir makina arıyorum. Bir iki tane buldum. Bulduklarımdan hangisini önerirsiniz ta da farklı tavsiyeleri olan var mı,  alırken neye dikkat etmeliyim? 

http://www.hepsiburada.com/michelin-m-cp-1100-polisaj-makinasi-1100w-p-HBV0000000R0R

http://www.hepsiburada.com/einhell-cc-po-1100-1e-polisaj-ve-zimpara-makinasi-p-HBV000004QDKF

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Devir ayarlı makinayı tercih edin. Michelin iyiymiş

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İkisi de aynı makine, ucuz olanı işinizi görür. İçinden çıkan pedler işinize yaramaz, tabla ve pedleri ayrı almalısınız.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Einhel var bende 30 dakika çalıştırıp 1 saat dinlendiriyorum yoksa makina yanacak kadar ısınıp kokular gelmeye başlıyor.Eminim ötekide böyledir.Ama işinizi fazalasıyla görür.Zamanınız varsa hobi amaçlı alın ama 3 saatte bi arabayı bititirim diyorsanız kesinlikle ilk seferde elinizde kalır.;)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
20 dakika önce, Ferhat Yavuz yazdı:

Einhel var bende 30 dakika çalıştırıp 1 saat dinlendiriyorum yoksa makina yanacak kadar ısınıp kokular gelmeye başlıyor.Eminim ötekide böyledir.Ama işinizi fazalasıyla görür.Zamanınız varsa hobi amaçlı alın ama 3 saatte bi arabayı bititirim diyorsanız kesinlikle ilk seferde elinizde kalır.;)

Kaç cm lik tabla ve ped kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Kaç cm lik tabla ve ped kullanıyorsunuz?

18 cm ped ve tabla aldım.Tabla basit ama pedler meguars ın bordo ve turuncusu.Sonuç mükemmel ama ısınmaya çare yok gibi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Ferhat Yavuz yazdı:

18 cm ped ve tabla aldım.Tabla basit ama pedler meguars ın bordo ve turuncusu.Sonuç mükemmel ama ısınmaya çare yok gibi.

Pediniz fazla büyük, 12,5-14 cm tabla+15 cm ped 15 cm tabla+16 cm pedle daha az ısınır ve daha az bayılma yaşarsınız. Meg pedleri iyidir ancak makineyi o çapta pedler fazla zorlar(devrini de kaportaya aktarmakta zorlanır).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

ikisi haricinde de ürün öneriniz varsa beklerim. pedleri ayrı alırım o sorun değil. iş görecek bir makina bulsam yeterli :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

@Köksal Yılmaz abi bi makine de bana lazım.Yok mu kıyıda köşede [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

ikisi haricinde de ürün öneriniz varsa beklerim. pedleri ayrı alırım o sorun değil. iş görecek bir makina bulsam yeterli :)

Bütçe arttıkça makinenin kalitesi ve kullanım rahatlığı da artıyor, ben flex pe14-2 150 kullanıyorum. Einhellden-flexe-rupese Tr deki hemen hemen bütün makineleri test etmişimdir. Şu an kullandığım 7. polisaj makinem. Para ile doğru orantılı. Elinizdeki işinizi görür ama tabla ve pedi küçültmenizi öneririm. Yok ben keyif alarak yapmak istiyorum derseniz rotary flex, dual action rupes bakmalı :)

10 saat önce, Mustafa Özcan yazdı:

@Köksal Yılmaz abi bi makine de bana lazım.Yok mu kıyıda köşede emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Kesenin ağzı açılsın, devirler etrafa saçılsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
3 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Yılda bir kaç kez çalışacak makina ve amatör kullanıma uygun olması yeterli o yüzden fiyatı ucuz olsun yeterli. Ama yine de ucuz ve kötü olmasın o yüzden iş görecek bir makina arıyorum ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yıllardır KL kullanıyorum gayet memnunum. Tek sıkıntı biraz ağır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Yılda bir kaç kez çalışacak makina ve amatör kullanıma uygun olması yeterli o yüzden fiyatı ucuz olsun yeterli. Ama yine de ucuz ve kötü olmasın o yüzden iş görecek bir makina arıyorum ?

Crown flex, attlas, skil, kl gibi markalar olabilir, einhellden daha güçlüdür ancak aynı zamanda ağırdır da. Elinizdeki makine bence yeterli olur(satıp alırsanız başka tabi) ancak ısrarla böylediğim gibi daha küçük tabla ve pedle ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
10 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Yıllardır KL kullanıyorum gayet memnunum. Tek sıkıntı biraz ağır. 

9 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Crown flex, attlas, skil, kl gibi markalar olabilir, einhellden daha güçlüdür ancak aynı zamanda ağırdır da. Elinizdeki makine bence yeterli olur(satıp alırsanız başka tabi) ancak ısrarla böylediğim gibi daha küçük tabla ve pedle ;)

attlas ve kl de güzel duruyor. attlas markasını duymuştum ama kl hiç duymadım. attlas mantıklı gibi duruyor şu an

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

attlas ve kl de güzel duruyor. attlas markasını duymuştum ama kl hiç duymadım. attlas mantıklı gibi duruyor şu an

Attlas aeg nin alt markası ve 3.7 kg ağırlığı ile at ölüsüne aday, Crown flex 3 kg, skil de 2.5-3 kg arası olmalı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Polisaj makinası bakarken 0-4000 ya da 300-3600 gibi devir aralıkları var. Başlangıç devrinin sıfır olması ya da başka bir sayı olması ne kadar önemli?  Önemliyse hangisini tercih etmek mantıklı olur? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Polisaj makinası bakarken 0-4000 ya da 300-3600 gibi devir aralıkları var. Başlangıç devrinin sıfır olması ya da başka bir sayı olması ne kadar önemli?  Önemliyse hangisini tercih etmek mantıklı olur? 

0 olması bişey ifade etmez,0-3000, 600-3000 ve 1000-3000 aralığı uygundur. Çizik giderme genellikle 1500-2000 devir arası yapılır. 3000 e zaten çıkılmaz. Yeri gelmişken biraz önce otoparkta yeni uygulama görmüş bir kaput görüntüsü ekleyeyim. Makine olması yetmez, kullanmayı da bilmek lazım

c3cf4969cc9da0f20b4422faa69b385e.jpg

7c609fdd037f5fc3e601cc42c885a0e1.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

0 olması bişey ifade etmez,0-3000, 600-3000 ve 1000-3000 aralığı uygundur. Çizik giderme genellikle 1500-2000 devir arası yapılır. 3000 e zaten çıkılmaz.

Teşekkür ediyorum cevabınız için. Makineyi kullanmayı bilmiyorum ama bir bilen öğretecek. Bende az buçuk öğrendiğimle ara ara kendim yapmak için alıyorum 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Teşekkür ediyorum cevabınız için. Makineyi kullanmayı bilmiyorum ama bir bilen öğretecek. Bende az buçuk öğrendiğimle ara ara kendim yapmak için alıyorum 

Youtube da how to polish car diye bolca video mevcut, ufak ufak dikkati elden bırakmadan ilerlerseniz sorun yaşamazsınız. En tehlikeli zaman kendinize en güvendiğiniz zamandır ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
(düzenlendi)
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Youtube da how to polish car diye bolca video mevcut, ufak ufak dikkati elden bırakmadan ilerlerseniz sorun yaşamazsınız. En tehlikeli zaman kendinize en güvendiğiniz zamandır ;)

? aynen öyle "ben yaparım"  deyip komşunun arabaya girişmekten korkuyorum 

Ekleme: fotoğrafları yeni gördüm. Araba siyah olunca ve kullanmayı bilmeyince facia olmuş ?

tarihinde Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Mustafa Karaca yazdı:

? aynen öyle "ben yaparım"  deyip komşunun arabaya girişmekten korkuyorum 

Yaparsınız ona şüphem yok ancak aklınızdakini elinize yansıtmak için yavaş yavaş ilerlemeli. Allah korusun kaputta yanık veya kenarlarda boyayı açmak istemeyiz. Hata payı pek olmayan bir iş, çalıştığınız ortalama 100 mikronluk boya oldukça ince.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

Yaparsınız ona şüphem yok ancak aklınızdakini elinize yansıtmak için yavaş yavaş ilerlemeli. Allah korusun kaputta yanık veya kenarlarda boyayı açmak istemeyiz. Hata payı pek olmayan bir iş, çalıştığınız ortalama 100 mikronluk boya oldukça ince.

Benim aracım beyaz o yüzden biraz içim rahat. Aceleci olmamak en iyisi gibi. Önce polisaj makinemi alayım sonra gerisi gelir inşallah ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çıkma Tofaş kaporta aksamlarından bulabilirseniz ( kaput,bagaj kapağı vs) onunla elinizi alıştırıp sonra kendi aracınıza başlayabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
On 3 Temmuz 2017 at 22:17, Mustafa Özcan yazdı:

@Köksal Yılmaz abi bi makine de bana lazım.Yok mu kıyıda köşede emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Bende var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...