İçeriğe Yönlendir

Polisaj Makinası Tavsiyesi

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
9 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Çıkma Tofaş kaporta aksamlarından bulabilirseniz ( kaput,bagaj kapağı vs) onunla elinizi alıştırıp sonra kendi aracınıza başlayabilirsiniz. 

mantıklı aslında :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
11 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

İlan açtım, hemen satıldı

Hadi ya ben neden görmedim.Ne vardı sende abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
3 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Diğer ilanlarda konusu var.

Şimdi gördüm.Köksal babaya hayırlı olsun.:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

http://www.hepsiburada.com/kl-hda1703-1300watt-180mm-polisaj-makinesi-p-HRKLHDA1703

http://www.hepsiburada.com/stanley-stgp1318k-1300watt-180mm-profesyonel-polisaj-makinesi-p-HRFRZSTGP1318K

KL ve Stanley bu iki ürün arasında kaldım. Bir de bu iki ürüne alt cırt cırtlı tablayı değiştirmeden 15lik ped taksam kenarları boş kalacağı için sorun olur mu? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Stanleyi aldım. Bir aksilik olmazsa bu hafta sonu makinayı kullanacağım. İlk izlenimim sağlam ama ağır. Bizim orda it  ölüsü gibi derler tam o ağırlıkta yani ?  15lik de cırt taban aldım yanında. Bakalım nasıl bir şey olacak göreceğiz ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
20 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Stanleyi aldım. Bir aksilik olmazsa bu hafta sonu makinayı kullanacağım. İlk izlenimim sağlam ama ağır. Bizim orda it  ölüsü gibi derler tam o ağırlıkta yani ?  15lik de cırt taban aldım yanında. Bakalım nasıl bir şey olacak göreceğiz ?

Hayırlı olsun, acele etmeden çalışın, yorulunca zorlamayın(en büyük hata yorgunken inadına çalışmaya devam etmek) hata riski artıyor makineyi kontrol zorlaşıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
10 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun, acele etmeden çalışın, yorulunca zorlamayın(en büyük hata yorgunken inadına çalışmaya devam etmek) hata riski artıyor makineyi kontrol zorlaşıyor.

sağolun, 2 kişi yapacağız. ben pek bilmiyorum genelde bilen kişi yapacak ara ara ben alırım makinayı o da şöyle böyle fln tarif eder. ama tek başıma yaparsam dediğiniz gibi ara vererek yapmak lazım hata yaparsam düzeltmek zor olur :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Kutudan çıkan ped bir işe yaramaz o yüzden yeni ped kullandık. 2 kişi 6 saat civarı uğraştık dinlene dinlene sohbet ederek yaptık. 

Makina ağır olduğu için ertesi gün kollarımız ağrıdı ? aracım beyaz olduğu için çok sıkıntı olmadı. Zevkli. Ama yorucu bir iş. Çok zor da değil biraz sabırlı ve dikkatli olmak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aydın Sert

Yeni bir konu açmadan buradan sormak istedim. Polisaj için bu ürünü kullanacağım.

29zyNv.jpg

Daha önce makine ile pasta cila yapmadım, el ile üstüpü vasıtasıyla çok yaptım. Makine ile de yapacağıma inanıyorum. Öncelikle sormak istediklerim sırası ile;

- Aracımda derin çizik yok, kılcal çizik ve hareler mevcut. Bu sebeple pasta, cila, wax, boya koruma, seramik... ne kullanmalıyım?

- Bu makine için (disk çapı 180 mm) kaç mm lik hangi tür ped almalıyım ve hangi sıra ile kullanmalıyım? (Yukarıdaki malzeme kullanımına göre)

- Makine 1100 watt. 5 devir ayarı mevcut 600-3000 arası ve led göstergeli. Hangi devirlerde kullanmalıyım?

Aracım bu; Burada Sonax konsantre şampuan ile yıkayıp, üzerine Sonax BSD uyguladım.

lW5L4g.jpg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yukarıdaki fotoya göre pek pastalık işi yok gibi (daha yakından olsa foto belki ustalar fikir verebilir ) güzel bir yıkama ve bsd yetmiş zaten .
Maşallah ayna gibi .

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

arkadaşlar elimde skill 1144 Aa modeli ve 250 ml menzerna 1000 lik ve 3800 lük cila var sadece bir defa kullandım.Cilaların maksimum yüzde 15 i kullanılmıştır.Biradan satılık ilanlarına koyacam isteyen olursa numaram 0 505 597 85 56 resimlerini yollayabilirim.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Çıkma doğan tofaş vs kaputuyla olcak iş değil sonuçta yumuşak orta sert sert vernikli araçlar ayrı ayrı sınıfta ayrıca metlik opak sedefli boylar ayrı sınıfta bolca uygulama yapmak lazım ve bunun için bolca eş dost fazlaca zaman ayırmak lazım ve ilk başlarda ince polish yaparak başlamak lazım yoksa arkdaş eş dost aracında durduk yere hiç gereği yokken vernik yanığı hiç hoş olmuyacaktır kaç devirde kullanmalıyım derken hangi ürünü kaç devirde kullancaksınız bir menzerna 400 ile 3800 illaki aynı devir aynı baskıda kullanılmıyacaktır ve eski araçlarda ölçüm yapmadan işlem yapmanızı tavsiye etmem heleki kaput tavan bagaj bölümleri can çekişen vernik elinizde vadesinide yitirebilir

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...