İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - MAF Sorunu

Mustafa Ümit

Recommended Posts

Mustafa Ümit

Kimse yardimci olmayacak anlaşilan... 

On 06.08.2017 at 06:24, Mustafa Ümit yazdı:

Orijinal maf'in markasini bilen yok mu arkadaşlar. Aracin maf sensorune bakip bilgi verirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
57 dakika önce, Mustafa Ümit yazdı:

Kimse yardimci olmayacak anlaşilan... 

En basitinden üstünde Ford logosu vardır.. Ustaların biraz parçacılarda kredisi olursa denemelik maf verirler aslında. Ancak bazen ustalar öyle usandırıyor ki tek tek tüm parçaları alıp deneyip geri vermek istiyorlar. Sonra gelen de soketteki yağ lekesine bakıp bu çıkma diyebiliyor. Ayrıca bozuk parça yüzünden bozulabilecek parçalarda olabiliyor. Herhangi bir cmax sahibinden rica etseniz maf sensörünü kaputu açıp gösterebilir aslında..

Yorum bağlantısı
Mustafa Ümit
11 saat önce, Serkan Toker yazdı:

En basitinden üstünde Ford logosu vardır.. Ustaların biraz parçacılarda kredisi olursa denemelik maf verirler aslında. Ancak bazen ustalar öyle usandırıyor ki tek tek tüm parçaları alıp deneyip geri vermek istiyorlar. Sonra gelen de soketteki yağ lekesine bakıp bu çıkma diyebiliyor. Ayrıca bozuk parça yüzünden bozulabilecek parçalarda olabiliyor. Herhangi bir cmax sahibinden rica etseniz maf sensörünü kaputu açıp gösterebilir aslında..

Bu formun amaci birbirimize yardimci olmak sanirim. Ben parcacidan orijinal parca olarak sensoru gördüm. 450 TL fiyat verdiler. Amacim bu forumda bu konu hakkında doküman oluşturmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Harun Alaybeyoğlu

Arkadaşım akışmetrenin orj. olması gerekiyor. Otosan orijinal markası birde muadil olarak geçen Alman malı vs. Sensör lerde çalışıyor aldim kullandığım icin biliyorum. Fakat sana tavsiyem intercol hortumlarini kontrol et cok ince bir hava kaçağı oluyor çekişten düşüyor arıza lambasıni yakıyor. Kontrolü çalışırken hortumlarin ek yerlerine su  dökerek yapabilirsin. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Mustafa Ümit
On 09.09.2017 at 15:22, Harun Alaybeyoğlu yazdı:

Arkadaşım akışmetrenin orj. olması gerekiyor. Otosan orijinal markası birde muadil olarak geçen Alman malı vs. Sensör lerde çalışıyor aldim kullandığım icin biliyorum. Fakat sana tavsiyem intercol hortumlarini kontrol et cok ince bir hava kaçağı oluyor çekişten düşüyor arıza lambasıni yakıyor. Kontrolü çalışırken hortumlarin ek yerlerine su  dökerek yapabilirsin. Kolay gelsin

EyvAllah arkadaşim. Bunu deneyecegim. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Bilbey

Ben MAF sensörünu cikarttigim zaman 2 km kadar geziyorim ariza isigi yakmiyor, muhtemelen ariza kodu veriyordur onuda obd baglanmadan goremiyorum ama ariza isigi yakmiyor hic gormedim.  Ayrıca arac calisir vaziyette maf soketi cekilirse arac hafiften bir reaksiyon veriyor diye okudum bir kac yerde .bunu yapmaktaki gaye sensör kontrolu imis soketi cikarttiginda reaksiyon aliyorsan  MAF saglammis.   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...