İçeriğe Yönlendir

PC Ekran Kartı Danışma

Furkan Tanrıveren

Recommended Posts

Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

bilgisayarımın üzerinde ati hd 5570 2gb 128 bit ekran kartı var hbde msi geforce 1050ti 740tlye geliyor ben bu ekran kartını alsam bilgisayarım çalıştırırmı çalıştırırsa yüzde kaç verim alırım?

bilgisayarımın özellikleri intel core i5 650 12gb ram ddr3 1333mhz 480gb sandisk g26 ssd anakart hpnin foxconn anakartı var

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Powersupply'ınız nedir? Foto'sunu atabilir misiniz?

abi 450w ben şuanda işyerindeyim foto maalesef yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

abi 450w ben şuanda işyerindeyim foto maalesef yok

O psu ile olmaz. 700w gerçek güç veren bir psu bakmanız gerekiyor. Seasonic, thermaltake, coolermaster, gigabyte vs.

Bulun, beraber değerlendirelim olup olmayacağını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

O psu ile olmaz. 700w gerçek güç veren bir psu bakmanız gerekiyor. Seasonic, thermaltake, coolermaster, gigabyte vs.

Bulun, beraber değerlendirelim olup olmayacağını.

abi netten baktık hesapladık kasamın içindeki psu kaldırıyor sadece tek bir sıkıntımız var oda almak istediğim ekran kartının yüzde kaç verimle çalıştıracağı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kiminle hesapladiniz?
Yuzde kaç verimle calistirmak nedir? Autocad ya da revit te %100 performansla dahi calisir. Ne demek istediğinizi tam anlamadim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
31 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kiminle hesapladiniz?
Yuzde kaç verimle calistirmak nedir? Autocad ya da revit te %100 performansla dahi calisir. Ne demek istediğinizi tam anlamadim.

işyerindeki bilgi işlemdeki abiyle msi nin sitesinden güç hesaplama ile ana kartım pcı express 2.0 ekran kartı 3.0 oyunda ekran kartının %100 performansı çalışır mı? işlemci darbogaza girer mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O farki hissedeceğiniz bir oyun yok daha. Isyerindeki bilgi islemci abiye de pek guvenmeyin, psu yu yukseltin mutlaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

O farki hissedeceğiniz bir oyun yok daha. Isyerindeki bilgi islemci abiye de pek guvenmeyin, psu yu yukseltin mutlaka.

arkadasta cooler master 500w 80plus psu var abi onu alsam bide ekran kartı için benim sistem ne diyorsun msı 380w gerekir dedi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Furkan TANRIVEREN yazdı:

arkadasta cooler master 500w 80plus psu var abi onu alsam bide ekran kartı için benim sistem ne diyorsun msı 380w gerekir dedi.

Minimum 600w ile yolunuza devam edin derim. Ekran kartı tek başına 75w 3a akım çekiyor. İşlemciniz de 75w çekiyor. Disk, anakart, usb aygıtlar ile 300w ı zaten yakalıyorsunuz. Ancak olay, psu'nuzun 12v'ta tek kanaldan kaç amper besleyebildiği. 50a ve üstü gayet iyidir.

Mesela evimde kullandığım cihaz:

https://seasonic.com/product/x-850/

Ürünün gücü dışındaki en büyük özelliği, belirlenen ısı veya gücü geçmediği sürece devreye girmeyen fanı ile ultra sessiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Minimum 600w ile yolunuza devam edin derim. Ekran kartı tek başına 75w 3a akım çekiyor. İşlemciniz de 75w çekiyor. Disk, anakart, usb aygıtlar ile 300w ı zaten yakalıyorsunuz. Ancak olay, psu'nuzun 12v'ta tek kanaldan kaç amper besleyebildiği. 50a ve üstü gayet iyidir.

Mesela evimde kullandığım cihaz:

https://seasonic.com/product/x-850/

Ürünün gücü dışındaki en büyük özelliği, belirlenen ısı veya gücü geçmediği sürece devreye girmeyen fanı ile ultra sessiz.

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler abi şuan böyle kullanırım ekstra parçalar bana pahalıya patlıyor 1600tlyi gözden çıkarmam gerekiyor bu durumda

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler abi şuan böyle kullanırım ekstra parçalar bana pahalıya patlıyor 1600tlyi gözden çıkarmam gerekiyor bu durumda

Tercih sizin. Olası elektrik arızası durumunda ekran kartınız garanti dışı kalacaktır.

Mutlaka göz atınız.

http://www.cizgi.com.tr/psu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tercih sizin. Olası elektrik arızası durumunda ekran kartınız garanti dışı kalacaktır.

Mutlaka göz atınız.

http://www.cizgi.com.tr/psu

abi pcnin üstünde şu an ati hd5570 2gb 128bit ekran kartı var 7 senelik bozulursa aynı değerde arkadaşta gt730 var onu takarım 1600tl bunlara verene kadar biraz daha para biriktirir daha iyi sistem toplarım.:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abi pcnin üstünde şu an ati hd5570 2gb 128bit ekran kartı var 7 senelik bozulursa aynı değerde arkadaşta gt730 var onu takarım 1600tl bunlara verene kadar biraz daha para biriktirir daha iyi sistem toplarım.:)

Anlatamadım sanırım :) 1050'yi alıp ta elektriksel bi problem yaşaranız o zaman aldığınız kart çöpe gidebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bende 750 watt olanı var ve bazen şüphelendiğim bile oluyor, Sani haklı, yazık olur kartınıza, baba kart baba psu ister, kısaca paraya kıymak şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Anlatamadım sanırım :) 1050'yi alıp ta elektriksel bi problem yaşaranız o zaman aldığınız kart çöpe gidebilir.

anladım abi :) attığın linkte psu güç hesabı yaptım 350wat çıktı abi :) şimdi napacağımı bilemedim :)

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

450 w psu ile anakart ve ekran kartını  yakmışlığım var .Dikkat edin derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
anladım abi [emoji4] attığın linkte psu güç hesabı yaptım 350wat çıktı abi [emoji4] şimdi napacağımı bilemedim [emoji4]

Ustune pay birakip minimum 600 alacaksiniz. Önerim 700 dur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ

Anakartın pci 2.0sa eğer tam performans alamazsın ama kulladığın ekran 1080p çözünürlüğü geçmiyorsa %1-2 ancak düşük olur. Veri transfer farkı var 2.0 ve 3.0'da. Şöyle bir örnek vereyim. GTA 5 gibi iyi görseli bulunan oyunda full ayarlarda 60 fps alıyorsan pci 3.0 anakartın olsaydı 62-65 fps alırdın tabi bunlarda gözle görüp algılayamayacağın için farketmeyecek şeyler. Eğer 2k yada 4k ekran açarsan oyunu 40fps alırsın pci 3.0 anakartın olsa 50 fps alabilirsin. Performans farkı olur ama gözle görüp anlayabileceğin şekilde olmaz. 500w gold psu yeterli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

http://www8.hp.com/ca/en/campaigns/workstations/z420.html abi işyerindeki kullandığım pc bu adamlar buna 600w koymuşlar intel xenon e5-1650 12 çekirdekli 6sı gerçek 6sı sanal 24gb ddr3 1600mhz ram

120gb 1 adet ssd 1tb seagate harddisk nvidia quadro k4000 ekran kartı ben bu sistemi 4 senedir kullanıyorum normalde işyerlerinde pcler güç kaynağına bağlı olur benim oturduğum yerde güç kaynağı olmadığı için normal prize takılı bulunduğum odada aynı pcden 2 adet daha var onlar güç kaynağına bağlı 6 ay önce 1i ekran kartı yaktı diğerinin işlemci soğutucusu bozuldu ben bu sisteme baktığım zaman kasamın içindeki 460w yeter diye düşünüyorum ha bu arada abiler benim evdeki pc hpe400tr bunu yazmayı unutmuşum. Ben kasanın içine ayrıyeten ram kampanyasına denk geldim 4gb ddr3 1333mhz kendinden soğutmalı ram aldım bide arkadaşımdan 4gb ddr3 1333mhz normal ram bide ssd aldım yaptığım eklemeler bunlar bugün arkadaşım müsait olursa almak istediğim ekran kartını deniycem çıkan sonucuda buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

450w her türlü yeterli o kart için, güçlü bir kart olmadığından sistem de darboğaz oluşturmaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. (PSU gerçekten 450w ise)
38d1dbf1467465ac6c1e85126cea11bd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...