İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Mondeo beni yak diyor

Mümtaz Bahadır

Recommended Posts

Mümtaz Bahadır

Herkese selam  .benim aracım 2002 model ford mondeo aracı çalıştırıp yola çıkınca airbag ışığı 2 veya 3 defa yanıp sönüyor sonra devamlı yanıyor 2 km falan gidince abs lambası yanıyor ve araç göstergeleri devir saat ve hız göstergeleri 0 a düşüyor gazveriyorum araba yığılma gibi yapıyor gaz yemiyor kontağı kapatıp açıyorum vurdurunca normale dönüyor ama 100 metre gitmeden aynı arızayı veriyor . Durduğum yerdede aynısını yapıyor gaz verince motor gazyemiyor ve ekzozdan patlama sesi geliyor .2 ay önce marl basmadığından akü değiştim o hünden beri arızayla uğraşıyorum yukarıda yazdığım arıza 2 gün önce başladı

Yorum bağlantısı
Said Çiftci

Aynen akü sıkıntısı göstergelerin dengesiz çalışmasına sebep olur...

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

Teşekkürler ilginiz için. Araba yolda kaldığından 3 tane elektrikçi aradım üçüde ayrı şey söyledi birde gelip bakan yok .aküyü aldığım elektrikçiye ulaşmaya çalışacağım bakalım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aküyü aldığınız kişi akü yeni daha, sağlam diyecek muhtemelen. Dışarıda bir yere kontrol ettirip sonra o elektrikçiye gitseniz daha sağlıklı olur. 

Yorum bağlantısı
serhat arslan06

Aynı sorun bendede vardı aküyü yemeden şarj dinamosuna baktırın

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Akü sağlam şarj olmuyor

Aynen , akuye giden kablolar kontrol edilmeli

Serviste bakıma girdiyse araç, bazen kabloların bağlantısı unutuluyor veya ciraklar gevşek bırakıyor.

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

Teşekkürler başka bir elektrikçiye baktıracam bakalım ne diyecek

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Şarj dinamosu kontrol edilmeli, gitmişken buji, buji kabloları ve ateşleme bobini üçlüsünü de değiştirmenizi tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

Gittiğim elektrikçi şarj dinamosundan şüphelendi aracı bıraktım bakalım yarın kısmetimizde ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
55 dakika önce, Mümtaz Bahadır yazdı:

Gittiğim elektrikçi şarj dinamosundan şüphelendi aracı bıraktım bakalım yarın kısmetimizde ne çıkacak

Şüphelenecek bi şey yok ki. Voltaj ölçtü mü?

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır
18 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Şüphelenecek bi şey yok ki. Voltaj ölçtü mü?

Ölçtü hocam şatj dinamosu şarjı kesmiş anlayamadığım cuma günü ölçtürmüştüm problem yoktu.biraz önce konuştum dinamo içi yağlanmış dedi söküp temizleyecek birde kafa değişecek dedi kafa ne oluyo anlamadım bakalım akşam gidince belli olacak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dinamo içi yağlanmışsa direksiyon pompanızı da kontrol ettirin mutlaka.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Ölçtü hocam şatj dinamosu şarjı kesmiş anlayamadığım cuma günü ölçtürmüştüm problem yoktu.biraz önce konuştum dinamo içi yağlanmış dedi söküp temizleyecek birde kafa değişecek dedi kafa ne oluyo anlamadım bakalım akşam gidince belli olacak

Kafa dediği kasnaktır muhtemelen
Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

Aracı aldım gerekli tamirat yapıldı şuan 13.7 şarj var bi problem yaşanmayacağını söyledi usta bakalım inşallah sıkıntı çıkmaz

Yorum bağlantısı
Metin Bulak

aynı sorunlarla uğraştım  şarj dinemosu  arızalı cıktı  önceden tamir ettirmiştim cok fazla randımanlı olmuyo r 650 tl verip yenisini aldım  bütün sorunlar bitti  dinemodan sonra akuyü kotrol ettirin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
4 saat önce, Mümtaz Bahadır yazdı:

Aracı aldım gerekli tamirat yapıldı şuan 13.7 şarj var bi problem yaşanmayacağını söyledi usta bakalım inşallah sıkıntı çıkmaz

Normal seviyede.İnşallah bir daha sıkıntı çıkarmaz.

Yan sanayi takmamışlardır umarım.

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

yahu harbiden başlıktaki hibi yakacam ben herhalde bu arabayı. 2. Gün sabah işe gittim saat 7 buçukta. Akşam altıda çıktım akü boşalmış.. ustayı çağırdım yedek akü getirdi benim yeni aküyü yarın teste sokacak. Bemim anlamadığım 1.5 günde ful dolu akü nasıl boşalır. Akü bozuk çıkarsa aküyü aldığım elektrikçiyle papzı bulacam kesin

Yorum bağlantısı
Mümtaz Bahadır

Kaçak testini en az 4 elektrikçi ayrı ayrı yaptı servisi aradık ordanda bi sonuç çıkmadı arada kendi kendine devreye giren bişeymi var acaba  birde lpg den şüpheleniyorum ama testte bişey gözükmüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...