İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Motor Fanı

Koray Erol

Recommended Posts

Koray Erol

Arkadaslar acil yardiminiz lazim.bende 2006 ghia mondeo tdci var.2 gun once klimam sogutmamaya basladi ve bi elektrikciye girdim usta klimada bisey olmadigini radyator fani calismadigindan kliman sogutmuyor dedi ve bunun fani beyinliymis ve parcayi sordugumda tek tek degil komple fan ve beyin olarak degisiyormus fiyatida 2200 tl dediler.simdi bi elektrikcideyim elinde ford s-max in cikmasi var sizce ne yapmaliyim degistirmelimiyim bu konuda basina gelen veya bilgisi olan yardimci olabilirmi lutfen 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence öncelikle teşhisin doğruluğu teyid etmek için başka bir tamirciye gidin. Sonrasında ise basitten karmaşığa doğru (sigorta , gaz , kayış , fan v.s.) sorunu ararsanız daha az para harcarsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Erol

Abi 3 ustaya goturdum 3 ude ayni seyi soyledi bende cikma buldum simdi ama dedigim gibi s maxin.elektrikci usta uyar diyor ford yedek parcaci olmaz diyor sasirdim kaldim 

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Bir de yetkili servise gosterin bence. Cikacak masraf birbirine yakinsa daha saglikli ve garantili olmus olur.

Yorum bağlantısı
Koray Erol

Usta cikmasi 400 tl servis zaten hepsi dahil 2400 diyor.aslinda benim merak ettigim parcalarin uyup uymamasi veya uymadigi zaman ne gibi sorun cikarabilir.kendi kendime dusunuyorum mesela benim arabam 2.0 ama s max 1.6 haliyle acaba fani calistirmada donme hizinda vs bunun gibi sorular 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

parçacı uymaz diyorsa muhtemelen uymaz hocam

yedekparçaford var bi sor derim her parçayı tedarik ediyorlar bi sor derim uyar mı  uymaz mı diye en azından teyit etmiş olursun

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak
4 saat önce, Koray Erol yazdı:

Usta cikmasi 400 tl servis zaten hepsi dahil 2400 diyor.aslinda benim merak ettigim parcalarin uyup uymamasi veya uymadigi zaman ne gibi sorun cikarabilir.kendi kendime dusunuyorum mesela benim arabam 2.0 ama s max 1.6 haliyle acaba fani calistirmada donme hizinda vs bunun gibi sorular 

Boyut olarak sığabilir, montaj olarak sorun çıkarmayabilir ama beyinlerin çalışma sistemleri tetiklenmeleri, çalışma prensipleri, döndürme hızları, devreye girip çıkma koşulları farklıysa fan açması gereken yerde fan açmazsa veya fan açmaması gereken yerde fan açıp durarak araç beyninde sıkıntıya sebep olursa sonrasında büyük problemler yaşabilirsiniz. Yalnız ben bunları genel anlamda söylüyorum belki de birebir aynı parçadır ancak model farkından dolayı sadece parça kodu farklı atanmış olabilir de. Detaylı araştırmanızı, mümkünse parçaları görüp karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Koray Erol
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

S-max daha çok 4 kasa mondeodur.. Parça uymayabilir.. 

Mehmet abi sende su an mondeo var degilmi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Koray Erol yazdı:

Mehmet abi sende su an mondeo var degilmi?

Hayır, en çirkininden qashqai mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Erol

Simdi arkadaslar ben bu parcayi taktirdim fan,motor ve beyin takim olarak degistirdim.fan ve motorun radyatore baglanan plastik haliyle s max ta daha kucuk oldugundan benim plastik kullanildi.beyinlere gelince s max in beyni benimkinden daha kucuk,kod olarak farkli ve benim beyinde 3 giris ve bu girislerden biri bos 2 si kullaniliyor,s max da ise 2 adet giris var yani girisleri birbirini tutuyor.foto yukleyecektim fakat (You do not have any existing attachments.) boyle bi yazi cikiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Koray Erol yazdı:

Simdi arkadaslar ben bu parcayi taktirdim fan,motor ve beyin takim olarak degistirdim.fan ve motorun radyatore baglanan plastik haliyle s max ta daha kucuk oldugundan benim plastik kullanildi.beyinlere gelince s max in beyni benimkinden daha kucuk,kod olarak farkli ve benim beyinde 3 giris ve bu girislerden biri bos 2 si kullaniliyor,s max da ise 2 adet giris var yani girisleri birbirini tutuyor.foto yukleyecektim fakat (You do not have any existing attachments.) boyle bi yazi cikiyor

hizliresim.com dan faydalanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Koray Erol
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

hizliresim.com dan faydalanabilirsiniz.

Nasil yani? Bu bi programmi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
18 saat önce, Koray Erol yazdı:

S max yerine c max olabilir mi? Sizin kasaya denk gelen s maxlerde 1.6 motor yok çünkü.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Koray Erol yazdı:

Nasil yani? Bu bi programmi

Hayır, web sitesi Koray bey.

Cepten yapıyorsanız, tapatalk'ın kendi resim yüklemesini kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Koray Erol
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Hayır, web sitesi Koray bey.

Cepten yapıyorsanız, tapatalk'ın kendi resim yüklemesini kullanabilirsiniz.

Tapatalk ney??

Şimdi, Koray Erol yazdı:

Tapatalk ney??

Aptal oldugumu falan dusunme ha kafam calisir aslinda??

Yorum bağlantısı
Koray Erol
1 dakika önce, Koray Erol yazdı:

Tapatalk ney??

Aptal oldugumu falan dusunme ha kafam calisir aslinda??

Benim tel ios isletim 

Telefon 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Koray Erol yazdı:

Benim tel ios isletim 

Telefon 

Aracı bi program kullanıyor musunuz yoksa direkt safari'den mi bağlanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Koray Erol

G0BZ1N.jpg

y3EGn9.jpg

6X9D6E.jpg

WQ0XrP.jpg

Arkadaslar ilk iki resim mondeo sonraki resimler s max

4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Aracı bi program kullanıyor musunuz yoksa direkt safari'den mi bağlanıyorsunuz?

Abi galiba hallettim ?Basardim basardimmm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

S max yerine c max olabilir mi? Sizin kasaya denk gelen s maxlerde 1.6 motor yok çünkü.

SMax = 4 Kasa mondeo 

CMax = 2 Kasa Focus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Motor fani,ölüm ani...
Başlığı görünce böyle bişey bekledim. :D
Çok geçmiş olsun bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Motor fani,ölüm ani...
Başlığı görünce böyle bişey bekledim. :D
Çok geçmiş olsun bu arada.

Vurgu ne kadar önemli :) Düzelttim başlığı :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...