İçeriğe Yönlendir

Fiesta V -Sola Dönerken Gelen Ses

Erdi Tepe

Recommended Posts

Erdi Tepe

2006 comfort 1.4i aracimda bugün duymaya basladigim bir ses var. Virajlarda sola dönerken ve biraz da düz giderken sağ ön mü yoksa arka teker mi bilemiyorum ama sanki arka gibi geliyor bana bir uğultuya benzer ses geliyor. Sesi daha çok kompresor sesine benzetebilirim. Şuanda marmariste tatildeyim ve daha 1 hafta buralardayim. Sakaryada oturuyorum. Acaba boyle kullanmaya devam etsem sıkıntı yasar miyim?

2 hafta önce arka amortisorlerim degisti ve 1 yil once de sag arka bilyalar degisti. Bunlarla bir baglantisi olabilir mi?

Degisen arka amortisorlerim zaten 1 haftadir bozuk yolda giderken kasisten gecerken falan kuş sesine benzer sekilde cik cik seklinde ötüyor. Bunlarla da baglantisi olabilir mi?

Çok uzun yazdim kusura bakmayin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ses uğultu ve sola dönüşte geliyorsa, sağ ön teker bilyanız bozulmuş olabilir. 

Sorun bilya ise ve sesi yeni duymaya başladığınıza göre sizi eve geri götürür.  

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Ugultudan ziyade sanki teker surtmesi gibi ses. Ama bilyadan supheleniyorum ben de

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Eski arabamda marmaris yolunda benim de başıma böyle bir olay gelmişti. O yolda bişey var herhalde)) Ama hiç sorun çıkarmadı. Onun üzerine  3000 km daha gitmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Şuanda Izmir'yim henuz Sakaryaya donmedim. Yarin sanayiye gitmeyi dusunuyorum. 4.sanayide beskardesler otomotiv diye bir yeri onerdiler. Duyan bilen var midir nasildir orasi guvenilir mi veya izmirde onerebileceginiz baska bir usta var mi? Ugultu artmaya basladi baya gitmeden yaptirayim istiyorum

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Aracimi bugun yaptirdim yaptirmasina ama sabah aracimin yanina gittigimde aracimi bu sekilde buldum. Lcd ekranimi almislar gitmisler. Sol arka kelebek camini patlatip girmisler aracin icine. Allahtan arabamda baska bir sey yok. 31b3c0f52cc9dcf0a6db514991eb98f5.jpg4bddd45dfdc644883d41dad396b78e86.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun, bunları birdaha çalamayacak hale getireceksinki akıllansınlar...

Günün birinde bir yerde bir Padişah varmış, bir gün adamlarına bir emir vermiş, tüm hapishanleri boşaltın, herkesi salın.... aman hünkarım demişler dinletememişler, herkesi salmışlar, sonra başlamış vukuatlar, hırsızın birini yakalayıp getirmişler huzura, ne yapalım bunu padişahım demişler, padişah yapın buna tek kişilik hapishane, adamlar şaşkın ama emri yerine getirmişler, aradan günler geçmiş, bir suçlu daha çıkagelmiş, bunu ne yapalım diyince padişah, tek kişilik hapishane varya, onun önüne kurun darağacını, içerdekini asın bunuda onun yerine koyun, suç oranı birden sıfırlanmış, içerdeki başlamış dua etmeye, Allahım affet sakın birkişi daha suç işleyip gelmesin.....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

yapılan işin hırsızlık olduğunun ve son derece de ayıp, kötü, günah, ahlaksız bir durum olduğunu da bilmeme rağmen, yine de hırsızların içinde iyi bir hırsıza denk gelmişsiniz diyebiliriz. arka kelebek cam yerine yan camlardan birini de kırabilirdi hırsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Herkese tesekkur ederim. Maalesef böyle bir olay yasadim ve gercekten kotu bir durum. Allahtan sadece lcdyi aldi baska zarar vermedi araca. Bu kucuk bir hirsizlik ama sucun buyugu kucugu olmaz. Cezalar caydirici degil maalesef. Allaha havale ediyorum. Buna da sukur.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
yapılan işin hırsızlık olduğunun ve son derece de ayıp, kötü, günah, ahlaksız bir durum olduğunu da bilmeme rağmen, yine de hırsızların içinde iyi bir hırsıza denk gelmişsiniz diyebiliriz. arka kelebek cam yerine yan camlardan birini de kırabilirdi hırsız.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama kelebek cam yan camdan daha pahalı diye aklımda kalmış.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Ne kadar doğru bilmiyorum ama kelebek cam yan camdan daha pahalı diye aklımda kalmış.

Ben kaskodan yaptirdim ama 90 lira diye biliyorum fiyatini. Yan cam ne kadardir bilmiyorum. Yerli üretim cam taktı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

On 11.07.2017 at 13:37, Mahmut Şahin yazdı:

Bu bilgiyi düzeltelim.. 

Fitilsiz camlar ucuzdur, 40-50 lira. Yapıştırma camlar her zaman için çok daha pahalıdır. 4-5 kat. 

Yan cam 40 lira iken kelebek camının 200-250 hatta 400 liralara çıktığı hasar dosyaları gördüğümü hatırlıyorum.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdi Tepe
Geçmiş olsun. Hırsız faydasını görmesin..

Ben bilyayı merak ettim, tam olarak hangi bilyada çıktı sorun? [mention=76190]Erdi Tepe[/mention]

Tesekkur ederim. Sağ arka teker bilyasini degistirdim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...