İçeriğe Yönlendir

Focus Jant Boyama Dış Aksam Boyama ve Ufak Tefek İşler

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Bayram nedeniyle 1 haftalık bir tatilim vardı hazır memlekete de gitmişken uzun süredir aklımda olan projeleri uygulamak ve sizle paylaşmak istedim tüm işlemler ortalama 2 gün sürdü aşamalarla ilgili çok fazla foto çekme imkanım olmadı elim den geldiği kadar çektiğim resimleri paylaşacağım 

Malzemeler 100 tl 

Endistüriyel beyaz ve siyah boya

Selilozik tiner

Vernik

Sertleştirici 

Plastik yüzeyler için olmazsa olmaz plastik astar

Zımparalar

4MPj0G.jpg

Arka stoplara yan ve ön sinyallere internetten aldığım karartma folya uyguladım uygulaması için epey uğraştım ancak mükemmele yakın oldular

JlaZ3Q.jpg

Jantlar için önce iyice temizlik şart jant orjinal boyası çıkana kadar zımpara yapılmalı jant sorunluysa çelik macun kullanılmasını da öneririm bende öyle bir sorun olmadığı için macun kullanmadım 2 kat beyaz boya ve sertleştirici katılmış tek kat parlak vernik uyguladım her kat için yeteri kadar kuruma süresi vermeniz çok önemli 

zB3jnj.jpg

Dış aksam plastik boyaması plastik boyama da en dikkat edilmesi gereken işlem temizliği ve zımparalanması mükemmel yapılmalı ve muhakkak plastik astar kullanılmalı bunlara yeteri kadar zaman ayırmak şart aksi halde kötü sonuç verebilir resimlerde net belli olmayabilir ancak ben tüm dış plastik aksamı piano black yaptım mat siyah boya üstüne 2 kat parlak vernik atıldı plastiklerin parlak olması temizlikte inanılmaz kolaylık sağlıyor ve güneş altında çok güzel duruyor

Pr01G6.jpg

nWRQNR.jpg

vpb6Np.jpg

Farlarım çöpe atılacak durumdaydı yabanci sitelerde gördüğüm bir işlemi farlara uyguladım sonucu bende hiç kestiremiyordum ancak farlarım %80 - 90 civarında iyileşti internette satılan matkap ucuna takılan cırt bantlı hazır zımpara setleri var sırasıyla tüm zımparaları uygulayıp son olarak içine sertleştirici katılmış parlak vernik uyguladım

1gL6ZG.jpg

Ön iki koltuk sökülerek hem araç içi taban halısı hemde tüm koltuklar halı yıkama makinasıyla ilaçlı olarak yıkandı makinanın içinde toplanan pis su haznesinin tabanından abartısız söylüyorum 

yarım santim çamur çıktı

LnylRb.jpg

Son olarakta araca yeterli güce sahip polisaj makinasıyla önce pasta sonra cila işlemi uyguladım burda önemli olan yeteri kadar iyi makina olmalı daha önceki ucuz makinalardan hiç verim alamamıştım bu işi yaradı polisaj aşamalarını fotolayamadım ama sonuç resmini paylaşıyorum.

VM09zP.jpg

r235N1.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Elinize sağlık çok iyi olmuş.Polisaj işini bir öğrenebilsem güzel olacak ama bir gösteren olsa süper olur:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ellerinize sağlık :nazar:

Merceksiz xenon'a karşıyız :kafa2:

xenona bende karşıyım kullandığım xenon değil led ampul

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Emre Akbas yazdı:

xenona bende karşıyım kullandığım xenon değil led ampul

Ona da merceksizde karşıyız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Elinize sağlık özellikle yan ve arka profilden çok daha hoş görünüyor...

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
16 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Çok güzel olmuş. Peki bu boyalar ne ile atıldı? 

Boya atma işlemi boya tabancasıyla yapıldı.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Okurken yoruldum. Maşallah güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Arkadaşlar benim gri F1 sedan,çelik jantlı (jant rengide gri )olan aracımın arka fren kampanalarını boyamak istiyorum.sizce hangi renge boyayım hangi renk daha çok yakışır hem kampanalar paslanmıştı hemde biraz yakışsın istiyorum.degerli görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan

abi eline sağlık on numara olmuş... farkındalık yaratmış arabaya :) bide sis farı tak su arabaya abi on numara olur ben takırdım toplam maliyetim zenonlarla beraber 200 tuttu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

9ddz8Q.jpg

Senin için yükledim abi bak :D 

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...