İçeriğe Yönlendir

Çorum Merkezde Kiralık Ev Arıyoruz

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Sa arkadaslar. Rize Ardeşen den Çorum merkez e tayinim cikti. Bahabey Valilikle Stad arasi Hastane Bahcelievler Carrefour Buhara civari makul temiz duzgun park sorunu yasamayacagimiz 2 ve ustunde kat olan yerlerde asansorun oldugu (dizim sakat ameliyat olacagim bu surecte bayagi zorlanacagim icin asansor sart) 3+1 4+1 sartlara gore 5+1 bile olur oncelik kombi veya merkezi isitmali deposu da olsa tadindan yenmeyecek memurun oturabilecegi 2 bebekle isinma vs sorunu yasamayacagimiz ev ariyoruz. Corum merkezdeki arkadaslarin dost akraba vs varsa tanidiklarinda konuya yazmalarini rica ediyorum. Emlak parasi vermesem iyi olur ama bulamazsak emlakcilara yonelecegiz artik yapacak birsey yok. Simdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Sanada banada hayırlı olsun abi o zaman :D 

saydığın yerleri biliyorsun heralde abi. hep aynı yerler. bende bahabey caddesine yakınım zaten. burda kiralar normal 10-15 senelik binalar 350-500 gibi . yeni binalardada 600 civarında. park sorunu caddeye yakın yerlerde hep var. otoparklı bina fazla yok. yeni binalar asansörlü. eskiler nadir. 2-3 katlı bina pek yok. yenilenen yerler yüksek katlı. ondan dolayı asansörlü. etrafa bakınıp bilgi veririm abi. yerleşmek istersen dairede alabilirsin burdan. yeni daireler 120-130 binden başlıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hayırlı olsun Metin, Allah ev almayı da nasip etsin inşallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun Metin Hocam Gözünaydın. Ardeşen'in kurtuluşunu şenliklerini müsadenle başlatıyorum. Ardeşen'e hakkını helal et. Allah bahtını açık etsin.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
14 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

Sanada banada hayırlı olsun abi o zaman :D 

saydığın yerleri biliyorsun heralde abi. hep aynı yerler. bende bahabey caddesine yakınım zaten. burda kiralar normal 10-15 senelik binalar 350-500 gibi . yeni binalardada 600 civarında. park sorunu caddeye yakın yerlerde hep var. otoparklı bina fazla yok. yeni binalar asansörlü. eskiler nadir. 2-3 katlı bina pek yok. yenilenen yerler yüksek katlı. ondan dolayı asansörlü. etrafa bakınıp bilgi veririm abi. yerleşmek istersen dairede alabilirsin burdan. yeni daireler 120-130 binden başlıyor. 

:D Vazgeçtim gelmiyorum :D

Aşağı yukarı biliyorum diyelim ben Osmancık lıyım. Kayınbirader merkezde oturuyor. Adam helak oldu nöbetli çalışıyor zaten. Koca Çorum da geçen hafta baya dolandık bulamadık. Buhara da bile 600 700 Bahabey de aynı şekilde. Ben Hasanpaşa MTAL ye atandım. Müzenin oradaki. Eşim Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı birimlere gelecek muhtemelen veya hastaneye gelir. Gülabibey ve Mimar Sinan hariçmiş baktığımız yerler. İnan kafamıza göre yer bulamadık. 1250 kira bile diyen oldu. Zaten ev alacam bu seneyi atlatayım. Arabayı satıp cebimde para hazır bekleyeceğim kısmetse.

Bahabey de zaten caddeye yakın olmaz çocuklar var büyüyorlar. Sağda solda denk gelirsen haber edersen memnun olurum.

2 saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

Hayirli arayislar Hocam :)

Teşekkür ederim efendim :)

2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Çorum dedin mi @Aydın Akdeniz den sorulur. :D Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim :)

14 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Hayırlı olsun Metin, Allah ev almayı da nasip etsin inşallah

Amin patron inşallah :)

8 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Hayırlı olsun Metin Hocam Gözünaydın. Ardeşen'in kurtuluşunu şenliklerini müsadenle başlatıyorum. Ardeşen'e hakkını helal et. Allah bahtını açık etsin.:))

Ardeşen bu cevheri kaybetti yapacak birşey yok :p Estağfirullah hak ne demek sende helal et uçakla gitmezsen yolunun üzerindeyim misafir ederim :) Yakın olsa gitmek istemiyorum ortamımızı biliyorsun az çok.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

yeni daireler 120-130 binden başlıyor. 

Al.. uğraşma kirayla.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Al.. uğraşma kirayla.. 

Once cevreyi taniyacak genis bi zaman lazim abi. Cebimizde paramiz bekleyecez. Firsatini bulursak bam bam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bütün memurları başlangıçta İstanbul içine 2 yıl tayin edeceksin.Buradaki eziyeti cefayı ve fiyatları tattıracaksın sonrada Çorum gibi ufak vilayetlere atayacaksın.Bu fiyatları gören ilk iş bir ev alr herhalde.Trafik otopark sorunu gibi işleride hiç düşünmezdi sanırım.350 500 arası kira normal bir sitenin aidat parası bile değil bedavadan biraz pahalı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bütün memurları başlangıçta İstanbul içine 2 yıl tayin edeceksin.Buradaki eziyeti cefayı ve fiyatları tattıracaksın sonrada Çorum gibi ufak vilayetlere atayacaksın.Bu fiyatları gören ilk iş bir ev alr herhalde.Trafik otopark sorunu gibi işleride hiç düşünmezdi sanırım.350 500 arası kira normal bir sitenin aidat parası bile değil bedavadan biraz pahalı [emoji4]

Yok abi yok iste 300 500 e bayila bayila giderim ortalama bi ev icin ama daha adamakilli ev bulamadik :) Bence Istanbul u komple bosaltmak lazim 1.000.000 a ev mi alinir :)

Yalnız ufak vilayeti hakaret sayarim :D Tamam Istanbul kadar buyuk degil ama hem dunyanin merkezi hem de ilk medeniyetin baskenti [emoji41]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

1 milyona zaten ev alamıyorsun 2 oda bir salon adı altında 70-80 metrekarelik bir klübe alıyorsun.4+1 yada 5+1 ev birazda manzaralı ev almak için ciddi paralar lazım.Bu rakamlar İstanbul'un merkezi(bostancı bakırköy arası diyebiliriz) yerlerinde biraz dışını çıktınmı ciddi düşüşler oluyor.Allah yardımcınız olsun bir kaç yılda bir ev değiştirmek cidden çok zor bir iş.Ben ilk defa bu yıl ev taşıdım küçümsenecek bir iş değilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tesekkur ederim. 9 yillik memuriyet hayatimda 3 il degisimi 6. tasinma isim olacak en uzun kaldigim ev simdiki evim oldu 4.5 yil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Akbal

20 günlük arayıstan sonra evi bulabildik kimse kiraya vermiyor hep satılık evler. 20 Temmuzda yeni yerimize yerleştik :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...