İçeriğe Yönlendir

Bazısına Yaşlı Bir Ford KA, Bana Göre 19'unda Feride :)

Musa Değerli

Recommended Posts

Musa Değerli
Nereden buldunuz. Ebay mi ?
Aynen abi.Gezinirken bulunca :) Lazım ise basayım klonu hemen :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aynen abi.Gezinirken bulunca [emoji4] Lazım ise basayım klonu hemen [emoji4]

Bende bugün tesadüfen pc de kayıtlı microcat buldum. :)
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bende bugün tesadüfen pc de kayıtlı microcat buldum. [emoji4]
İncelemedim 2016 filan demiş nedir ne değildir hiç bilmiyorum.Asıl elektrik ve diagnostik diagramların olduğu bir teknik servis kitapçığı var.Alman nazlanmasa yollamaya :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İncelemedim 2016 filan demiş nedir ne değildir hiç bilmiyorum.Asıl elektrik ve diagnostik diagramların olduğu bir teknik servis kitapçığı var.Alman nazlanmasa yollamaya [emoji4]

TIS bul. :). Şemalar car Tısta.
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Musa Değerli

Arka kelebek camların vida kapakları paslanmış kötü görünüyordu söküp biraz zımpara,biraz boya oldu mis :)a4efa1d62ca844ed618924d86c6b9ea4.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Umut Taşlı

musa bey aracınız da konunuz da harikaymış :nazar:, yeni görebildim ama asıl enerjinize, araca yaklaşımınıza hayran oldum. fctr ismi değiştikten sonra pek aktif olmadım forumda, büyüdükçe bozulacaktır/bozuluyordur illaki diye düşünüyordum ama konunuz bikaç yıl öncesine döndürdü beni. gerçi gene birçok aynı ismi görüyorum arada bir girip göz ucuyla bakınınca, bozulmuş vs dediğim yanlış anlaşılmasın. 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
6 saat önce, Umut Taşlı yazdı:

musa bey aracınız da konunuz da harikaymış :nazar:, yeni görebildim ama asıl enerjinize, araca yaklaşımınıza hayran oldum. fctr ismi değiştikten sonra pek aktif olmadım forumda, büyüdükçe bozulacaktır/bozuluyordur illaki diye düşünüyordum ama konunuz bikaç yıl öncesine döndürdü beni. gerçi gene birçok aynı ismi görüyorum arada bir girip göz ucuyla bakınınca, bozulmuş vs dediğim yanlış anlaşılmasın. 

Teşekkürler..Seviyorum.Uğraşıyorum ,şu günlerde pek fırsat bulamasamda :) Sanırım o da beni seviyor :)

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Allah bi ömür mesut etsin abi :biggrin: şöyle evladiyelik bi arabamız olur inş. gerçi var şu an ama şeytan dürtüyor, bakalım

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
12 dakika önce, Umut Taşlı yazdı:

Allah bi ömür mesut etsin abi :biggrin: şöyle evladiyelik bi arabamız olur inş. gerçi var şu an ama şeytan dürtüyor, bakalım

Aklında durup yer kaplayacağına elinin altında olsun kafa boşalsın :) Araba felsefem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Azad Mirzade

Bu konuyu sizin etkileşimden sonra gördüm ne yazık ki, böyle bir aşkı daha önce farketmiş olmak isterdim aslında.

İsmi bile var; Feride. Ben henüz isim koyamadım, kızlarıma bile isim koyarken 4-5 ay düşündüğüm oldu tabi doğduklarında isim olayını halletmiştik.

Madem mevzusu açıldı ve herkes merak ediyor o zaman anlatayım.

Hanım ilk kıza hamileyken bütün sözlükleri, türküleri ve öyküleri talan ettim isim bulmak için. Öyle bir kız ismi olmalıydı ki içime küt diye yerleşmeliydi, hiç şüpheye yer vermemeliydi. Söylemesi ayıp eşim gazeteci yazar ben de edebiyat mezunuyum, haliyle girdiğimiz iş bizim için çok zorlu oldu, benim önerdiğimi o beğenmiyor onun önerdiğini ben beğenmiyordum. Gel zaman git zaman leyla ismi kulağımıza yerleşiverdi. Leyla, gece, siyah saçlı kadın, gecenin en koyu zamanı; arapça farsça ve bilumum yabancı dillerde karşılığı olan bir kelime; leyla, leyl, leyli, layla, layya vs. En son baktığımda benim bulabildiğim üzerine yazılmış 80 parça vardı youtube'da. Böyle de bir aşk. dinlemek isteyen olursa liste şurada  https://www.youtube.com/playlist?list=PLUH64Siej_ZpFTLJUrTCoYwwzCPbAn-wM   Bir şekilde leyla artık bizden birisi oldu ve onu ciddi ciddi benimsedik.

İkinci kızımda ise bu süreç biraz daha kolaylaştı çünkü leyla ismini refere alarak hareket ettik, leyla gece, zühre gündüz, leyla ile mecnun, zühre ile tahir, leyla gece zühre yıldız venüs zühreli türküler de bulduk tabi, türkü bizim için çok önemli hatta ben türkülerin edebiyatın zirvesi olduğunu düşünüyorum, özellikle neşet ertaş ustanın mahir besteleri, akşamları açarım gözlerimi kapatırım ve diplere dalarım arkada neşet usta leylam leylam der, af ulan af. Beden iyi alemci olurdu aslında haha. eğer üçüncü kızım olursa ona da süreyya mı desem diyorum, kutup yıldızı! evrenin merkezi! hehe nasip kısmet.

Valla Musa abi Feride harika bir isim, inanmazsan aha ikinci kıza isim bakarken oluşturduğum listede ikinci sırada, buyur  https://i.hizliresim.com/7629mY.png

Çok şık ve kibar bir isim. Ben bizim ka'ya ne isim koysam diye hiç düşünmedim aslında aklıma da gelmedi çünkü :( :)  Hanıma çıtlatayım bi düşünelim.

Konuyu okurken çok keyif aldım ama kıskandım, gıpta etmedim bak direk kıskandım. Benim el becerilerim bu kadar iyi değildir. Hele o direksiyona deri müdahale olayına bittim. Aynısını ben de yapacağım daha doğrusu eşime diktireceğim hehe, o beceriklidir ama ben kalem tutamam cin ali bile çizemem bu kadar kötü bir el becerisi.

Ka'lar biraz mazide kalmış sanıyorum, biz severek biniyoruz arabamıza, dertleri yok değil ama olacak o kadar 20 yaşında, ben 30 yaşındayım sağım solum ağrıyor. :p

Alacak yapacak çok şey var daha Siz de yeniliklerin peşini bırakmayın :biggrin:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

eğer üçüncü kızım olursa ona da süreyya mı desem diyorum,

Ya erkek olursa ?

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
26 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ya erkek olursa ?

Mustafa Ali koyarız :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim isim hikayesi kısa aslında :) Arabayı aldım baktım  FORD un sessizlerden FeRiDe çıktı.Ka ile enteresan bir bağımız oluştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
54 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Benim isim hikayesi kısa aslında :) Arabayı aldım baktım  FORD un sessizlerden FeRiDe çıktı.Ka ile enteresan bir bağımız oluştu.

çok zekice ve kıskanmayı engelleyecek bir isim bulma şekli, kız ismi koysak şimdi hatun kıskanır haha

şu aparatları ebayden nerden alıyorsun bana da söylesen ya, arıyorum ama aramayı beceremiyorum herhalde :) mesela vites topuzunu acil değiştirmem lazım, ömrü bitmiş.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

çok zekice ve kıskanmayı engelleyecek bir isim bulma şekli, kız ismi koysak şimdi hatun kıskanır haha

şu aparatları ebayden nerden alıyorsun bana da söylesen ya, arıyorum ama aramayı beceremiyorum herhalde [emoji4] mesela vites topuzunu acil değiştirmem lazım, ömrü bitmiş.
Ebayda ford ka gear knob yazsan dunya kadar var :) Ben ebay ı aştım artık direkt çıkmacılarin sitesi var :) Breakeryards.uk
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
5 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Ebayda ford ka gear knob yazsan dunya kadar var :) Ben ebay ı aştım artık direkt çıkmacılarin sitesi var :) Breakeryards.uk

dedim aramayı bilmiyormuşum işte :biggrin: araba terimleri olayı bende hala berbat.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

dedim aramayı bilmiyormuşum işte [emoji3] araba terimleri olayı bende hala berbat.
:) Konuya hakimim bende o iş..Mesela :) Bunun içindekini bilmek istemezsin :)33a30a4c3b80a3d53dae315668d865f0.jpg
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
28 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

:) Konuya hakimim bende o iş..Mesela :) Bunun içindekini bilmek istemezsin :)

Valla çözemedim, nedir abi o :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Valla çözemedim, nedir abi o [emoji3]

SportKA bumpers diye arat abi :)
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
13 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

SportKA bumpers diye arat abi :)

ciddi misin haha, yok ya ben ufak şeyler alırım bu kadar köklü girmeyi düşünmüyorum araca :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...