İçeriğe Yönlendir

i5 3470M & Quad Q9400 Karşılaştırması

Hüseyin Vuruşkan

Recommended Posts

Hüseyin Vuruşkan

Merhabalar... İntel ezer diyen de var, Quad deler geçer diyen de var. Elimde 2 tane bilgisayar kasası var. Birinden vazgeçeceğim. GTA 5 tarzı oyunları oynamak için, hangisi tercih edilmeli?? Bu işlemcilerden hangisinin oyun performansı daha iyi olacaktır? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ikisi de intel. Karsilastirmasini intel in sitesinden siz de yapabilirsiniz. Quad core işlemciler intel in cikardigi ilk seri 4 cekirdekli islemcileri. I5 ise cok daha yeni. Ben olsam i5 i tutardim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

9-10 sene önce olsaydı q9400 derdim, çünkü o zaman i serisi yoktu :) sonundaki M nedir, notebook mu bu cihazlar, öyleyse ekran kartlarına da bakmak lazım ama büyük ihtimal i5 li cihaz yine önde olur aralarinda 4 sene var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan
10 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ikisi de intel. Karsilastirmasini intel in sitesinden siz de yapabilirsiniz. Quad core işlemciler intel in cikardigi ilk seri 4 cekirdekli islemcileri. I5 ise cok daha yeni. Ben olsam i5 i tutardim.

akşam oynadığım birkaç oyun ve program yükleme/kaldırma/arşiv yedeğini bilgisayarlara aktarma gibi işlemler de gördüm ki; i5 çok çok daha hızlı. 

3 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

9-10 sene önce olsaydı q9400 derdim, çünkü o zaman i serisi yoktu :) sonundaki M nedir, notebook mu bu cihazlar, öyleyse ekran kartlarına da bakmak lazım ama büyük ihtimal i5 li cihaz yine önde olur aralarinda 4 sene var.

Hocam o M harfi yanlış olmuş, aklınıza notebook gelmesi benim hatam. :) 2si de masaüstü bilgisayarlar ama ben tercihimi i5'ten yana kullandım. Diğerini satacağım. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yeni yenidir... Q serisi güzel işlemciler ama üretimi 10 yılı geçti, i5 3xxx serisi en fazla 4-5 yıllıktır, bir çok farklılık olacaktır... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...