İçeriğe Yönlendir

1,8 S 40 ?

İsmail Avcı

Recommended Posts

İsmail Avcı

Arkadaslar 2005 -2009 arasi s 40 bakiyorum malumunuz ..az sayida 1,8 motor benzinli arac var ,bu motor hakkinda bilginiz varmi baska hangi araclarda kullanilmistir?

1,6 dizel almaya calisacaz ama bu 1,8 benzinliler dikkatimi cekiyor .1,6 benzinli bilindik motor ama hantal kalabilir deniyor bu sebeple 1,6 dizel yada daha yuksek motor benzinli-tuplu dusunuyorum

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Bartında varmı volvo ustası ?

Yetkili servis yok ama bakan isinin ehli biyer var
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yani dizeli olsa anlayanı daha kolay bulunur bilindik motor 1.8 i için volvo ustasu daha iyi olabilir.

sanki bunlardaki 1.8 motor mitshubiişidede kullanıldı diye bişey kalmış aklımda aslı varsa araştırmak lazım tabi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volvo/S40/173402153?search=1

iyi pazarlıkta beklemediğiniz indirimi alabilirsiniz.  dod indirim yapmaz die düşünmeyin daha önce bi mondeoya pazarlık yapmıştım çok iyi indirim almıştım ama o zaman ev alma durumu vardı süreç uzayınca krediyi çekemeyip kaçırdım. piyasada az el değiştiren ve 1 2 parça değişen vs olanlarda dod çok sağlam fiyat kırıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

1.6 benzinli motor ford motor mu

http://www.dod.com.tr/arac-detay/Volvo/S40/173402153?search=1

iyi pazarlıkta beklemediğiniz indirimi alabilirsiniz.  dod indirim yapmaz die düşünmeyin daha önce bi mondeoya pazarlık yapmıştım çok iyi indirim almıştım ama o zaman ev alma durumu vardı süreç uzayınca krediyi çekemeyip kaçırdım. piyasada az el değiştiren ve 1 2 parça değişen vs olanlarda dod çok sağlam fiyat kırıyor 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
1.8 Ford kökenliymiş.

[emoji106]
Peki 1,6 dizel = ford
1,8 benzinli =ford
1,6 benzinli ???????
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Baktığım kaynaklar s40'da 1,8 litre ford motoru kullanılmadığını söylüyor.. 
http://www.sekizsilindir.com/2015/03/hangi-marka-hangi-markann-motorunu.html
Volvodaki 1,8 benzinli olan 5 silindir değil mi ?

Himm.bilmiyorum kac silindir oldugunu,acaba baska hangi araclarda kullanildi,1.8 volvo s40 da cok az problemi varmi acaba ,125 beygir lpg ile yeterli gelir bana 1,6 lpg zayif kalir diye dusunuyorum .lpg ye uyumlu oldugu soyleniyor 1,8 motorun bilginiz varmi Abey
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O motorların hem atmosferik hem de turbo olanlarının olduğunu tahmin ediyorum.. Volvo motoru muhtemelen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Wikipedia ya göre o kasada 1.8 motor yok [emoji55] 27cbc4ea1b7694ccf741221f2fe417fb.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Wikipedia ya göre o kasada 1.8 motor yok [emoji55] 27cbc4ea1b7694ccf741221f2fe417fb.jpg

[emoji2]
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

İngilizlere göre 1.8 motor duratec 2.0 motor gibi. Mondeo motorları imiş. Tabi onlara göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Burada yazdığı gibi V50 ile aynı ise motor bu sanırım, Volvo nun görünüyor.

1.8 B4184S2 B4184S11 2005-2010 125 PS (92 kW; 123 hp) @6000 165 N· (122 lb· @4000

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

GDI falan diyor anlamadım ben, Ford mu, Volvo mu, japon mu

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

2000 öncesi mitsubishi ortak motor gdi teknolojili imiş. Sonrasını bende anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
GDI falan diyor anlamadım ben, Ford mu, Volvo mu, japon mu

Ben de herkesten farkli biseyler duydugum icin boyle bi konu actim,biraz kafam karisikti bu motorla ilgili.1,8 benzinli s 40 alacam galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...