İçeriğe Yönlendir

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Misafir

Recommended Posts

Yurt Dışı Seyahat Sigortası yaptırıp tatile çıktığımda, yurt dışındaki sağlık harcamamı seyahat sigortasından mı tahsil edecekler? Yoksa ben cebimden ödeyip, Türkiye'ye gelince ödediğim miktarı sigortadan talep mi edeceğim? İkinci pek mantıklı değil ama yinede bir sormak istedim (Ameliyatlık bir durum ya da yüksek meblağ tutan ödemeye herkesin gücü yetmeyebilir).

Bilgi: Seyahat sigortası teminatı 30.000 Euro imiş. Bu fiyat Standart mıdır bilmiyorum. Bilenler bizi bilgilendirsin lütfen...

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Allah korusun, Kaza ve vefat dışın da pek işe yaramaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Bu bilgi bana da lazım olacak gibi. Sadece acile başvuruda işe yarayacaksa çok boş bir zorunluluk o zaman. Diğer sağlık giderlerini de kapsıyor gibi düşünüyorum ben.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Daha önce konusu geçti ama bulamadım. Emre arkadaşımızın babası yurt dışın da hastalandı işe yaramadı. Emmi gerekli bilgiyi verir. Acil durumlar da  hastalık halin de yola çıkmadan önce bu hastalığın olmadığını  ispat etmek gerekir ki bu imkansıza yakın. 

kaza sonucu olanlarda işe yarar. Çok cüzzi bir ücreti var ,kaçınmanın anlamı yok kaza, bela geliyorum demez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut sosyal güvenlik anlaşmalarımız genelde yurt dışı teminat sağlamadığı için yapılan bir poliçe

Orada harcayıp burada talep ediliyor.. 

Aşağıdaki tabloda görüleceği gibi seçimlik teminatlar almak mümkün.. 

6XyBQE.png

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
21 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Yurt Dışı Seyahat Sigortası yaptırıp tatile çıktığımda, yurt dışındaki sağlık harcamamı seyahat sigortasından mı tahsil edecekler? Yoksa ben cebimden ödeyip, Türkiye'ye gelince ödediğim miktarı sigortadan talep mi edeceğim? İkinci pek mantıklı değil ama yinede bir sormak istedim (Ameliyatlık bir durum ya da yüksek meblağ tutan ödemeye herkesin gücü yetmeyebilir).

Bilgi: Seyahat sigortası teminatı 30.000 Euro imiş. Bu fiyat Standart mıdır bilmiyorum. Bilenler bizi bilgilendirsin lütfen...

Schengen ülkesine gidiyorsunuz sanırım 30.000Euro standart doğrudur. ABD vs için 50.000'e kadar çıkabiliyor rakam.

Yorum bağlantısı
8 saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

Schengen ülkesine gidiyorsunuz sanırım 30.000Euro standart doğrudur. ABD vs için 50.000'e kadar çıkabiliyor rakam.

Balkan turuna katılacağım. İçlerinden sadece Yunanistan Schengen üyesi. Arnavutluk, Kosova ,Karadağ, Makedonya, Bosna Hersek değil diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Balkan turuna katılacağım. İçlerinden sadece Yunanistan Schengen üyesi. Arnavutluk, Kosova ,Karadağ, Makedonya, Bosna Hersek değil diye biliyorum.

Avrupa (Schengen dahil) 

Şeklinde poliçe yapıyoruz Avrupa için..  

XXPy8o.png

Poliçede de şu uyarı yer alıyor.. 

"Aşağıda belirtilen ülkelerde seyahat poliçelerimiz teminat kapsamı dışındadır: Lübnan, Irak, İran, Burma (Myanmar), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Liberya, Afganistan, Sudan, Suriye."

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Poliçede de şu uyarı yer alıyor.. 

"Aşağıda belirtilen ülkelerde seyahat poliçelerimiz teminat kapsamı dışındadır: Lübnan, Irak, İran, Burma (Myanmar), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Liberya, Afganistan, Sudan, Suriye."

Yurtdışından Türkiye için yapılıyor mu bu tip bir sigorta yoksa biz de teminat kapsamı dışında ki ülkelerden birisi durumunda mıyız?.. Merak ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Yurtdışından Türkiye için yapılıyor mu bu tip bir sigorta yoksa biz de teminat kapsamı dışında ki ülkelerden birisi durumunda mıyız?.. Merak ettim.

Avrupalılar Türkiye'de kendi sosyal güvenlik kuruluşlarından hizmet alabiliyor.

Gurbetçiler, Sgk'ya gidip bir belge alıyor.. O belge ile sgk anlaşmalı her yerden hizmet alabiliyor. 

Genelde turist alan bir ülke olduğumuz için bizdeki hastanelerin de zaten çoğunun avrupa sigorta sistemi ile anlaşması oluyor..

Onlar daha iyi imkanlara sahipler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Zafer Ayvacı

10 günlük sigorta 7,5 euro. Çok da bir şey beklememek lazım zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...