İçeriğe Yönlendir

Yeni Civic Sedan mı,RS mi?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

Cümleten hayırlı forumlar.Çok samimi bir arkadaşım sıfır km civic almak istiyor.

Executive Benzin+LPG 125PS (109 bin ₺) mi yoksa RS 1.5 Turbo Benzin 182PS (119 bin ₺) mi alsam diye kararsız...

Gönül tabiki 182 beygiri ayaklarının altında istiyor ama yakıt konusu çok üzer mi diye düşünüyor.

Fabrikasyon tüplü atmosferik 125'lik civic de performans olarak ne verebilir ki diye düşünüyor(sağda solda olumsuz bi kaç yorum okumuş).Kendisi 20'li yaşların sonunda iki çocuk babası bir memur.Sizin değerli fikirleriniz nelerdir?

4d3e046c3b2678d1c3e889d1e55f959b.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracı ne kadar kullandığına bağlı, rs olan sağ ayağına hakim olabilen için ekonomik denecek seviyeye inebiliyor tüketimde. Lpg li olan daha ekonomik olacaktır ama o motor ve o kasa için görece yüksek devir çevrileceğinden imkan varsa Rs tercih ederdim ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Aracı ne kadar kullandığına bağlı, rs olan sağ ayağına hakim olabilen için ekonomik denecek seviyeye inebiliyor tüketimde. Lpg li olan daha ekonomik olacaktır ama o motor ve o kasa için görece yüksek devir çevrileceğinden imkan varsa Rs tercih ederdim ben

Şimdilik uzun yolu Bursa-İzmit arası(Başka bir yere tayin olana kadar) haftada 3 kez falan,onun dışında şehir içi kullanılacak.Yılda 10,maksimum 15 bin kilometre yapar.Çok yavaş da bir şöför değildir açıkçası. [emoji4]

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

109.000 tl ve lpg li araç? 

20 yıllık bir motora o parayı hayatta vermem isterse üzerine panamera kasası monte etsinler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hehehe varya bel altı vurdun Emre :)

1.6 olanı kesinlikle o karakterde birini mutlu etmez. Tabi ki RS. Yakıt işi sağ ayağa bağlı, 6 lı değerler de mümkün 15 lerde. Şase çok stabil, güzel bir yol tutuşu var, direksiyon çok net. Motor piyasadaki en iyi turbolardan biri belki de en iyisi. CVT işi baltalıyor. Yok kademeli yok içten atlamalı yok dıştan baklavalı... Hikaye. O motora göre kötü. Hız sınırı var, 207 'yi geçmiyor. Donanım olarak sınıf standartları var (400 küsür lira verip karartma dikiz aynasını alın zira forumda yok diye çok eleştiri alıyor) koltuk ısıtma hdmi girişi gibi özellikler standart. Tipi tercih meselesi, tartışılmaz. Ben japon çizgisini beğeniyorum, şirket aracı değildir, özel hissettirir. Modifiye parçaları hemen piyasaya düşer. 

Özetlersem; motor harika, şanzıman bu motora yakışmıyor, donanım gayet yeterli, yol tutuşu tatminkar seviyede yani kopmaları segmente göre yüksek limitlerde, tip ise kişisel. Alınır mı? Sıfır arabalar içinde bu güçte bir araca bu para verilir ama ikinci el işin içine girince çok daha iyi seçenekler var. (320d Lemans Blue tam kıvamında olur)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Facebook ta honda fc5 mağdurları yazın, gruba kayıt olup bakın. Eski bir honda hayranı olarak kasadaki kendiliğinden oluşan göçükler yüzünden vazgeçtim ve arkadaşlarımı vazgeçiriyorum. Dizel otomatik alınır o paralara... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

50 60 kağıda  dizel otomatik bi fluance alsın kalan 50 bini de Suriyeli çocuklara hayrına dağıtsın sevap kazanır hiç yoktan:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
109.000 tl ve lpg li araç? 

20 yıllık bir motora o parayı hayatta vermem isterse üzerine panamera kasası monte etsinler.

Başka markaya baksa olmazmı?

Facebook ta honda fc5 mağdurları yazın, gruba kayıt olup bakın. Eski bir honda hayranı olarak kasadaki kendiliğinden oluşan göçükler yüzünden vazgeçtim ve arkadaşlarımı vazgeçiriyorum. Dizel otomatik alınır o paralara... 

Ne tavsiye edersiniz?Ful olacak ama ve otomatik.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Atmosferik ve lpgli araca 109bin tl ? Şaka heralde [emoji20]

Ne bakabilir başka mesela?
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Megane 4 sedan diyeceğim ama klişe olacak... Focus veya octavia olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Megane 4 sedan diyeceğim ama klişe olacak... Focus veya octavia olabilir. 

Octavia aslında çok mantıklı geliyor,megane da olabilir,ama civic'in sorunsuz şanzumanı ve tasarımı çok pis akıl çeliyor. :)
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Turbo benzin yada turbo dizel.. atmosferik motora para vermek beni cezbetmiyor. Artik her markada var bu seçenekler
1 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Vay anasını...

Facebook grubu var honda fc5 mağdurları diye baya bi tepki var . Kesinlikle bu kasada uretimsel hata var geri çağırma ile halledemezler .. üst direk arabada hayati önem taşıyan bir yer . Bu iş samsung note7 olayına dönebilir diye düşünüyorum ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Alet gergin ondan bazı noktalarda bükülmeler olabiliyor :p

Şaka bir yana, o nasıl bir şey yahu neden olur bu göçük?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Atmosferik CVT olanını kullandım kalkışdan 60 km hıza kadar gayet güzel, ama sonra hızlanmak isterseniz o scooter efekti insanı sinir ediyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Hondanın bu kasasının tipi güzel benim hoşuma gidiyor.

O paraları belki geçiyordur fiyatını bilmiyorum Mazda 6 2.0 Sky-G Power  almak isterim.Belki aynı sınıf değil bilemiyorum ama ben arabaya büyük bütçe ayırırsam yakıt az yaksın isterim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İkisi arasında kalsaydım Honda Civic RS alırdım.

Aynı bütçelere başka arabalara bakacak olsaydım 1.5 Ecoboost MK5 Mondeo alırdım. Civic RS ile aynı yakıtı yakar hemen hemen. Onun kadar gitmese de konforuyla döver.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
11 saat önce, Onur Yeşil yazdı:

Hyundai İoniq baksın ben beğendim.. çok keyifli bi araç.. kendime düşünüyorum. Yakıtı ekonomik ve gidişi vs gayet iyi..

123.000 gibi bir rakama hibrit keyfi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

RS için 182hp'nin hakkını veremiyor deniyor. 

Bence en sağlam alternatif Skoda Octavia 1.6 TDI.

Uçuk kaçık bir alternatif isterse Toyota CH-R Hybrid.

Cem hocam Ioniq tavsiye etmiş ama Hyundai hybrid konusunda Toyota kadar başarılı olabilir mi bilmiyorum. Ben yine de Toyota tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...