İçeriğe Yönlendir

Yeni Civic Sedan mı,RS mi?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil
RS için 182hp'nin hakkını veremiyor deniyor. 

Bence en sağlam alternatif Skoda Octavia 1.6 TDI.

Uçuk kaçık bir alternatif isterse Toyota CH-R Hybrid.

Cem hocam Ioniq tavsiye etmiş ama Hyundai hybrid konusunda Toyota kadar başarılı olabilir mi bilmiyorum. Ben yine de Toyota tercih ederdim.

Toyotanın fulünde sunroof var mı?Biz göremedik sitesinde.(corolla)

Hyundai İoniq baksın ben beğendim.. çok keyifli bi araç.. kendime düşünüyorum. Yakıtı ekonomik ve gidişi vs gayet iyi..
123.000 gibi bir rakama hibrit keyfi..

Onu hiç düşünmüyor.
Ve son olarak yeni honda civic euro ncap testlerine bir bakın isterseniz.Almaktan vazgeçmek için en geçerli nedenlerden biri.
Güncel kasa bir öncekinden kötü tasarlanmış demektir bence bu büyük bir handikap.
 https://www.euroncap.com/tr/results/honda/civic/27441

Civicten çok pis soğuduk valla...

Facebook grubu var honda fc5 mağdurları diye baya bi tepki var . Kesinlikle bu kasada uretimsel hata var geri çağırma ile halledemezler .. üst direk arabada hayati önem taşıyan bir yer . Bu iş samsung note7 olayına dönebilir diye düşünüyorum [emoji848] 

WhatsApp grubu kurmuş mağdurlar 250 kişi falan varmış,olay mahkemelik bakalım Ne olacak.Bu bütün civiclerde aynı sorun olacak anlamına gelir mi bilemedik...
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Atmosferik CVT olanını kullandım kalkışdan 60 km hıza kadar gayet güzel, ama sonra hızlanmak isterseniz o scooter efekti insanı sinir ediyor. 

Dün RS ve atmosferik LPG'yi test sürüşümde kullandım.Çok samimi söylüyorum benim 110'luk dizel Focusum 182'lik civicten daha karakterli bir sürüş dinamiğine sahip.LPGliyi hiç yorumlamıyorum bile...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Eski bir Ford forumu olmamıza rağmen kimse ST line powershift dizel Focustan bahsetmiyor.Liste fiyatı 120bin lira. [emoji848]

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Megane 4dizel ağzına kadar dopdolu alırım o paraya hatta 20000km altı Talisman alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Megane 4dizel ağzına kadar dopdolu alırım o paraya hatta 20000km altı Talisman alınır.

Megane'dansa o paralara yine ful dsg octavia daha mantıklı değil mi?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Megane'dansa o paralara yine ful dsg octavia daha mantıklı değil mi?

Ben Megane derim ki yakıt ve kendisini ispatlamış motor, Vag grubu araçlara antipatim var ama 10bin ucuz olursa alırım...
İki aracıda kullandım Megane iç hacmi ve yaşama alanı, hayalet gösterge gibi donanım zenginliği ile Octavia çok geride...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Onur Yeşil yazdı:

Eski bir Ford forumu olmamıza rağmen kimse ST line powershift dizel Focustan bahsetmiyor.Liste fiyatı 120bin lira. emoji848.png

Alan alsın canım sonra da ağlamasın ama kimse 100 bin vermio die :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben Megane derim ki yakıt ve kendisini ispatlamış motor, Vag grubu araçlara antipatim var ama 10bin ucuz olursa alırım...
İki aracıda kullandım Megane iç hacmi ve yaşama alanı, hayalet gösterge gibi donanım zenginliği ile Octavia çok geride...

Arkadaşta oyak indirimi de var.Megane yine bir adım önde. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Arkadaşta oyak indirimi de var.Megane yine bir adım önde. :)

oyak indirimi var hondamı bakıyor tam dayaklıkmış arkadaş:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Arkadaşta oyak indirimi de var.Megane yine bir adım önde. [emoji4]

97500tl dizel otomatik cam tavan deri 18 jant kampanya rakamı idi Nisan kampanyası 23bin ucuz idi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
oyak indirimi var hondamı bakıyor tam dayaklıkmış arkadaş[emoji3]

97500tl dizel otomatik cam tavan deri 18 jant kampanya rakamı idi Nisan kampanyası 23bin ucuz idi

Renault'a güvenemiyor.Memur adam sıfır alıp 15-20 sene binmemin peşinde.Ama bakalım nasıl olacak... :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
36 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Renault'a güvenemiyor.Memur adam sıfır alıp 15-20 sene binmemin peşinde.Ama bakalım nasıl olacak... :)

15-20 sene mi :bravo: demek maximum 1.5 2 sene biner 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

3 sene ancak
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

3 sene ancak

Megane kalitesinden/kalitesizliğinden mi bu yorumlar?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

yok yahu 15 20 sene binerim kelimesinden sonra genelde 6. ayda hafiften bakınmalar başlar ,1. sene bittiğinde araba iyide işte diye başlayan cümleler gelir sonrasında hedee kitlenilir 2. sene dolarken değişir o araba genelde 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Honda daha kalitesiz gibi, sıkıntılar fazla Ncap 4yıldız...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
yok yahu 15 20 sene binerim kelimesinden sonra genelde 6. ayda hafiften bakınmalar başlar ,1. sene bittiğinde araba iyide işte diye başlayan cümleler gelir sonrasında hedee kitlenilir 2. sene dolarken değişir o araba genelde 

Yok ya,hani tek yük amcalar varya piyasada (örn;öz ve öz dedem) emekli olunca sıfır Kartal almış aradan 20-25 sene geçmiş hala biniyor ve araba cıncık gibi,işte onlardan olur bu arkadaş sıfır araba alınca. :)
Öyle bişey lazım ona,bu bantlarda da Octavia var gibi.Ama Oyak indirimi varken Megane da nefis...
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Honda daha kalitesiz gibi, sıkıntılar fazla Ncap 4yıldız...

Aynen dün kumaş koltuklu olanına da bindim koltuklar ben kalitesizim diye ağlıyor...
,o paraya 
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2014-bmw-320ied-sunroof-plushafiza-plusxenon-456905698/detay
Bundan alır tadını çıkarır:) Daha uygun fiyatlıları da var..

Abi 2bin motor Bmw,tüp de yok.Ocağına incir ağacı diker valla. :)
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
1.6 dır o bmw  hondadan fazla yakacağını pek sanmam 

Aynen birdaha baktım da 1.6'ymış.Sıfır alıcak ya kararlı.
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
39 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Aynen birdaha baktım da 1.6'ymış.Sıfır alıcak ya kararlı.

Hanım arabaya el koydu. 6 aydır o kullanıyor ve gunde 100 km yapıyor. Ortalama yakıtı son 4700 km de 6,4...

Civic ncapden dolayı gözümden düştü. yoksa şeklini sevmiştim.

O parayı verecek olsam ve sıfır alacak olsam ya octavia yada yeni megan alırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Hanım arabaya el koydu. 6 aydır o kullanıyor ve gunde 100 km yapıyor. Ortalama yakıtı son 4700 km de 6,4...

Civic ncapden dolayı gözümden düştü. yoksa şeklini sevmiştim.

O parayı verecek olsam ve sıfır alacak olsam ya octavia yada yeni megan alırım...

Şu an biz de öyle diyoruz,ya yeni Megane yada Octavia.Megane Oyak'tan dolayı mantıklı geliyor.Yoksa Octavia öncelikli olurdu ama...
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Bugün forda ve renoya gittik.Ford ST line için herhangi bir opsiyon kullandırmıyor.Sunroof bile eklemiyor.Titanyum pakete sunroof,navi ve metalik rengi koyduğunda 130 küsur bin lira istediler.
Reno ise Megane icon pakete;Cam tavan,büyük ekran multimedya,18" jant ile beraber Oyak indirimli 118 bin lira diyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O zaman Megane çok mantıklı. Ford o kadar da vazgeçilmez değil. Hep donanıma göre kıyaslıyoruz ama eminim Reno o eski Reno değildir. Fordu da gözünüzde büyütmeyin, Ford markası Türkiye'de pek bi sahipsiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...