İçeriğe Yönlendir

10 Yıldan Eski Araç İçin Kasko

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Arkadaşlar benim araç 2004 model. Kasko için bir yere sordum yapılmıyor dediler. Yapılmıyor mu, ücret mi çok pahalı çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Her firma yapmıyor kimi 10 yaş kimi 15 yaş sınırı koymuş durumda. 30 küsür sigorta şirketi var sormanız gerek mutlaka birisi yapıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Babam yaptırdı 2004 model fiestaya. 1200 lü bir rakam çıktı. Onun da gözüne çok geldi demek ki dar kasko diye bir şey yaptırdı. Anadolu sigortadan 320 lira tuttu. Araç sadece tam hasarlı olursa teminat altına alınıyor. Yani yapılmaz diye bir şey yok ama pahalı gelebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Bulak
(düzenlendi)

benim mondeo 2001 model 9 yıldır kasko yaptırıyorum   ayrıca yüzde 65 indirim hakkı kullanıyorum   700 tl tutu  liberty sigortadan

tarihinde Metin Bulak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Cam kırılması, trafik kazası, çalınma için düşünüyorum ben. İnternetten sigorta firmalarına bi bakayım ben. 10 yıl sınırı saçma geliyor bana.

Finansbanktan baktım, benim aracın modeli çıkmıyor. Trend, titanium vs var ghia tdci yok listede [emoji5]

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kasko geçmişim yok, 15 yaşında aracıma şubat ayında sadece bir firma teklif verdi o da 1750TL. Önceki yıl 3300TL çıkmıştı. Tabi yaptırmadım, kaskosuz biniyorum. 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Birkaç tana şirketi acentesi olan bir yere gidip sorduğumda 10 yaşa kadar yaparız 10 aş üstü ise anlaşmalı tamirhanelerimiz var o şekilde yaparız demişti bana.Geçen günlerde Anadolu Sigortanın acentesine gittim onlara da sordum 15 yaşa kadar yapıyoruz dediler.Biraz fazla çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianz 15 yaşına kadar yapar.. 

15 yaşından önce kasko başlatılmış ise ve hasarsızlık indirimi varsa, 15 yaşından sonra da devam eder.. 

Başka kimler yapar bilmiyorum ama bu yıl 2003 modele sigorta başlatabilirim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
13 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

1750 çokmuş..

1750 çok gibi geliyor ama Allah korusun orta dereceli bir kazada meblağlar 5-10 bini buluyor. Sonra bu paranın cebinizden çıktığını düşünsenize? Keşke yaptırmasaydım demek bence iyi ki yaptırmışım demekten her zaman bir adım daha geridedir...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Hiç kazam yok ilk kasko teklifimde 4500 TL fiyat verdiler. Koşarak uzaklaştım :) 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bugün 2004 clioya 1000 lira teklif aldım. Belki 2. araç olmasaydı daha uygun fiyat alabilirdim.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

97 modele yaptırmak için çok uğraştım ama görmezden gelindim :)

Trafik sigortasını bile zor yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

10 yıl bence birazda parça bulunabilirligi ile alakalı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet parça bulunurluğu önemli. 

Parça bulunamadığı için, bazı araçlar servisten çıkamıyor, dosyalar kapanamıyor. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
34 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

Hangi sigorta şirketi?

Henüz ayrıntıyla ilgilenmeye vaktim olmadı.  En düşük 1000 lira çıkıyor dedi imm:50000 e düşürünce de 842 lira demiş. Konuşunca ayrıntıyı yazarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
2 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Hangi sigorta şirketi?

Fatih Bey Sompo Japan 970 lira verdi imm:50000 olursa da 842 lira. Fakat daha önce forumda sompa japan ile ilgili olumsuz yorumlar vardı sanki. Bir araştırmak lazım daha önce bu sigorta şirketini kullanmadım. Sıkıntı yoksa yapılır tabi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sompo muhtemelen bu yaştaki bir araç için parçalardan aşınma payı düşecektir.. 

Bunun olmaması için 120-130 lira daha fark vererek ayrıca bir teminat ekletmeniz gerekir. Bu hususu bi sorun ve dediğim gibiyse ekletin bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sompo muhtemelen bu yaştaki bir araç için parçalardan aşınma payı düşecektir.. 

Bunun olmaması için 120-130 lira daha fark vererek ayrıca bir teminat ekletmeniz gerekir. Bu hususu bi sorun ve dediğim gibiyse ekletin bence. 

Mehmet bey anlayamadım daha açık anlatır mısınız? Parçalardan aşınma payı düşecektir derken ne demek istediniz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2000 model arabaya hasar esnasında yeni parça takılınca araba sifirlandi kafası ile fark talep ediyorlar. Ben öyle anladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastik, amortisör, akü gibi aşınmaya maruz parçalardan aşınma payı düşebiliyor sompo sigorta.

Bunun olmaması için bir ek teminat almanız gerekiyor. Bununla birlikte anahtarla çalınma teminatı da eklenmiş oluyor.. 

Ayrıca orjinal cam talebiniz olacaksa bunun da ayrıca ek primle almanız gerekiyor. 

Tabi size ne verdiklerini bilemem ama bunların anlatılmış olması gerekir.

Sompoda meslek indirimleri oranları çok yüksek, sompodan teklif alırken mesleğinizi mutlaka belirtin. Faydalı olacaktır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

2000 model arabaya hasar esnasında yeni parça takılınca araba sifirlandi kafası ile fark talep ediyorlar. Ben öyle anladım.

Gibi.. 

Ama bunu yapmayan şirketler var.. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...