İçeriğe Yönlendir

Başımıza gelen ilginç olaylar..

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Böyle bir konumuz yoktu hatırladığım kadarıyla.. 

şu sıralar kaşıntı tuttu beni,vakit buldukça piyasaya yeni çıkan araçları incelemek için otomobil bayilerine uğruyorum..

Dün ford'ları inceleyeyim dedim. Mondeo ve ranger hedefimde.. Kadıköyde yetkili ford bayine gittim,Tepretoğlu ford bayisi.

mondeoyu inceledim,geneli güzel,bagajı dar derken gözüme ranger takıldı, 2.2 dizel motorlu,heybetli görünüyor..şöfor koltuğuna geçtim fena değil,dedim arka koltuğa da bakayım,ne de olsa kızım oturacak, nasıl bir ortammış diyerek.. oturdum, kapattım kapıyı.. beklediğimden biraz dar ama fena sayılmaz.. 3-5 dk inceledim.. Baktım perde havayastığı yok, direkt eledim kafamda. Yanda c-max gördüm dedim ona da bakayım .. ama ne mümkün kapı kilitli.. çocuk kilidi kilitli konumda.. sağ kapıdan çıkayım dedim.. o da çocuk kilidi aktif.. kilitli kaldım derken nasılsa bi görevli gelir camı tıklarım açarlar derken 5 dk,10 dk derken ne gelen var ne giden.. arka koltukta debeleniyorum.. üzerimde takım elbise olunca arkadan ön koltuğa süzülemedim haliyle.. benim ebadımda biri için zor bir hamle olacak.. toplamda 15 dk olup ,sıcaktan darlanınca ve gelen giden olmayınca uzandım şöfor koltuğuna önce ileri aldım sonra koltuğu öne yatırdım. şöfor kapısını açtım zor şer, sonra o boşluktan türlü cambazlıkla uzanıp arka kapıyı açtım.. ceket arkadan söküldü bu hamleler esnasında , sıcaktan perişan halde halime gülerek çıktım ve söyledim satış görevlisine,kontrol edin dedim çocuk girip kalsa haberiniz olmayacak.. açtım çocuk kilitlerini ve arkama bakmadan ayrıldım bayiden.. siz siz olun bilmediğiniz arabaya binerken kapatmayın kapınızı:)

• Beğen 32
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun .Keşke kornaya şöyle birkaç kez bassaydınız :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Milleti hoplatmayayım dedim ama hoplatmak gerekiyormuş..

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Vay be ne ilgisiz bayiymiş orası. Normalde satış temsilcileri yapışkandır insanın arkasından ayrılmıyorlar. sizi rahat bırakmışlar. c-max nasıldı?

Çocuk kilidi işe yarıyormuş :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
5 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Vay be ne ilgisiz bayiymiş orası. Normalde satış temsilcileri yapışkandır insanın arkasından ayrılmıyorlar. sizi rahat bırakmışlar. c-max nasıldı?

Çocuk kilidi işe yarıyormuş :)

Şu sıra yaklaşık 10 a yakın marka bayisi dolaştım.. hepsinde satış görevlileri yanımda pervane olurken fordda sadece girerken sekreter hoşgeldiniz dedi, satışçıyı ben arayıp buldum çıkınca. 

İlgisizler genelde fordda.. 4-5 sene evvel eşime fiesta bakmaya gittik başka bir bayiye, c.tesi günü,saat 11 olana kadar bekledik 10 dan başlayarak. tenezzül edip açmadılar bayiyi.. vazgeçtik haliyle. Daha satın almadan önce böyleyse diye..c-max güzeldi ama o ruh haliyle incelemeden kaçtım dediğim gibi.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

c-max bitti zaten o yüzen kitlidir, Kuga ya bak birdahakine :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Çok geçmiş olsun Cem, her ne kadar yüzümüzü gülümseten bir durum yaşamış olsanda reel'de çok gerçekten çok dikkat isteyen bir durum...

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

kornaya basar orayı ayağa kaldırırdım, daha olmadı camı tekmeler kırardım.
sen çok sabırlıymışsın Cem. [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun kimsenin aklına gelmez böyle birşey olacağı çok alternatif var [emoji5] asansörde filan kalırsam ilk işim telefona sarılmak olur.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Abi geçmiş olsun hakkaten enteresan bir hikayen olmuş sayende :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi geçmiş olsun, bayinin numarası da aranabilirdi :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Cem geçmiş olsun. Niye suçlu gibi kaçtın. Basaydın kalayı. ÖYle mantıksızlık mı olur. Dediğin gibi çocuk girse içerde kalsa. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Cem geçmiş olsun. Niye suçlu gibi kaçtın. Basaydın kalayı. ÖYle mantıksızlık mı olur. Dediğin gibi çocuk girse içerde kalsa. 

Kalayı basıp çıktım zaten, dikkatimiZden kaçmış vs dediler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Eğer yıl sonu olsaydı o arabayı satabilmek için 2 kişi başınızda beklerdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
17 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Kalayı basıp çıktım zaten, dikkatimiZden kaçmış vs dediler..

Dikkatsizlikleri bir kişinin canına malolacak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kutup başı sökülüdür.. Korna da çalışmıyordur :)

Geçmiş olsun Cem.. 

Nasıl geçtin sen ordan ya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Cem.. 

Abi kutup başı takılıydı ama bassam korna çalışırmıydı bilmiyorum. Kapıdaki kapı açma kilitleme tuşu çalışıyordu denedim. Ortaya kocaman kol dayama koymuşlar gözümde öyle büyüdü ki, arkadan öne geçmeyi kesmedi gözüm. Zorda kalsam ayakkabıları çıkarır geçerdim ama ben burdan çıkarım arkadaş deyip uzun kolum yardımıyla açtım arka kapıyı ön kapıdan:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Cem.. 

Abi sorma bende onu merak ettim c-max geniş araçtırda o kadar geniş oldunu bilmiyordum .vay beeee.

Cemim geçmiş olsun .Sıkıntılı bir durum ford bayilerin de genelde senin dedin gibi temsilci yapışmıyor sana, bende sordum bu konuyu daha öncelerde otosana bayileri çok şikayet edilmiş tüketici sülük gibi yapışıyolar, diye anketlerde seni rahat bırakıyolar istedin gibi kuracala diye bazen iyide her halükarda uzaktan da olsa gözü müşterinin üzerinde olmalı . bence.

Normelde çocuk kilidi için araç anahtarı hariç sarı bir mandal var .pratik hemen devreye alınıyor. Benim gittim bayide tamamında o mandaları çıkarmışlardı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cem geçmiş olsun, Epey terlemişsindir uğraşırken :)

Reno mais girişte kendinizmi bakmak istersiniz , müşteri temsilcisinin ilgilenmesini istermisiniz diye soruyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Şu sıra yaklaşık 10 a yakın marka bayisi dolaştım.. hepsinde satış görevlileri yanımda pervane olurken fordda sadece girerken sekreter hoşgeldiniz dedi, satışçıyı ben arayıp buldum çıkınca. 

İlgisizler genelde fordda.. 4-5 sene evvel eşime fiesta bakmaya gittik başka bir bayiye, c.tesi günü,saat 11 olana kadar bekledik 10 dan başlayarak. tenezzül edip açmadılar bayiyi.. vazgeçtik haliyle. Daha satın almadan önce böyleyse diye..c-max güzeldi ama o ruh haliyle incelemeden kaçtım dediğim gibi.. 

Abi öncelikle çok geçmiş olsun. Seni öyle bi hayal ettim de :D Şaka bi yana, gerçekten tehlikeliymiş. Ford bu gidişle 10 CEO değişse, kurtulamaz...

7 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Cem geçmiş olsun, Epey terlemişsindir uğraşırken :)

Reno mais girişte kendinizmi bakmak istersiniz , müşteri temsilcisinin ilgilenmesini istermisiniz diye soruyor. 

Marka budur işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...