İçeriğe Yönlendir

Bmw 5.20i

Samet Çangal

Recommended Posts

Murat Atagenç
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

0-100 11 saniye hiç kötü bir zaman değil. Sürekli drag yapmıyoruz.. 

Ayrıca normal kullanıcı için ara hızlanmalar daha önemli. 

20 yıl önceki teknolojinin otomatik şanzımanıyla 2.0 1500-1600kg araç için bence çok iyi bir değer.

Rakibi E200 136 bg ve şanzıman kaybı daha fazla. Ama insanımız 520 gitmiyor diye bir şey ezberlemiş bir kere :)

520lerin 25-28 gibi abilerine göre daha tok bir 6 silindir sesi var. Sanırım sesin verdiği beklentiyi karşılamadığı için gitmiyormuş gibi bir his veriyor insanlara.

Trafik ışıklarından ön sıradaysam hep ilk ben kalkardım  :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Samet Çangal

Murat Bey.Siz 520i 10 sene kullanmış biri olarak,en doğru bilgiler sizdedir.sizinde dediğiniz gibi biliyorum diyor ama bilmiyor.öyle şeyler söyleniyorki,yokuşta clio accent yol ister.5.20i sağ şeritte bile sıkıntı yaşatır.tabi insanı korkutuyor bu söylenenler.yoksa drag yapmak sürat yapmak gibi heveslerim yok.ailem ile uzun süre kullanmayı düşünüyorum.değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
5 saat önce, Samet Çangal yazdı:

Murat Bey.Siz 520i 10 sene kullanmış biri olarak,en doğru bilgiler sizdedir.sizinde dediğiniz gibi biliyorum diyor ama bilmiyor.öyle şeyler söyleniyorki,yokuşta clio accent yol ister.5.20i sağ şeritte bile sıkıntı yaşatır.tabi insanı korkutuyor bu söylenenler.yoksa drag yapmak sürat yapmak gibi heveslerim yok.ailem ile uzun süre kullanmayı düşünüyorum.değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz :)

2 fiber tampon takıp "abi bu m5 kasa" modundaki adamlara göre 520 gitmiyor (tabi sattıklarından sonra)

Çünkü artık ömrünü tamamlamış ama dıştan süslü arabaları alıyorlar. Onlar tabi gitmez.

İyi Bmw yüz güldürür, kötüsü incir ağacı diker :)

E39 hala insanlara cezbedici gelen bir tasarıma, 90ların sağlamlığına ve yeterli teknolojiye sahip. Ben hala aşığım. 

Ama şöylede bir gerçek var ki ilk sahiplerinin çoğu hor kullandı, sonra alanların iyi bakanı nadir çıkıyor. Bu yüzden iyisi bulmak çok zor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gök

E 60 larda durum nasıl 2004 2006 heralde o sınıfta

kronik sorun vs neler var

dizellerinde 163 beygir Sanırm triger muhabbetleri bu model yıllarında varmı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Albayrak
On 14.07.2017 at 22:33, Murat Atagenç yazdı:

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz :)

2 fiber tampon takıp "abi bu m5 kasa" modundaki adamlara göre 520 gitmiyor (tabi sattıklarından sonra)

Çünkü artık ömrünü tamamlamış ama dıştan süslü arabaları alıyorlar. Onlar tabi gitmez.

İyi Bmw yüz güldürür, kötüsü incir ağacı diker :)

E39 hala insanlara cezbedici gelen bir tasarıma, 90ların sağlamlığına ve yeterli teknolojiye sahip. Ben hala aşığım. 

Ama şöylede bir gerçek var ki ilk sahiplerinin çoğu hor kullandı, sonra alanların iyi bakanı nadir çıkıyor. Bu yüzden iyisi bulmak çok zor.

Zoru başardım, temiz bir araba aldım, darısı sana. 

On 23.07.2017 at 10:50, Ali Gök yazdı:

E 60 larda durum nasıl 2004 2006 heralde o sınıfta

kronik sorun vs neler var

dizellerinde 163 beygir Sanırm triger muhabbetleri bu model yıllarında varmı

163'lük olanlar dizeller. Zincir sıkıntısı o motorda yok. 177 'liklerde baş gösteriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
On 09.08.2017 at 12:51, Gökhan Albayrak yazdı:

Zoru başardım, temiz bir araba aldım, darısı sana. 

Allah gönlüne göre verdi çok şükür, kazasız belasız kullan kardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
25 dakika önce, Serhan Gürbüzol yazdı:

Allah gönlüne göre verdi çok şükür, kazasız belasız kullan kardeşim :)

Amin abi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
On 14.07.2017 at 15:09, Murat Atagenç yazdı:

20 yıl önceki teknolojinin otomatik şanzımanıyla 2.0 1500-1600kg araç için bence çok iyi bir değer.

Rakibi E200 136 bg ve şanzıman kaybı daha fazla. Ama insanımız 520 gitmiyor diye bir şey ezberlemiş bir kere :)

520lerin 25-28 gibi abilerine göre daha tok bir 6 silindir sesi var. Sanırım sesin verdiği beklentiyi karşılamadığı için gitmiyormuş gibi bir his veriyor insanlara.

Trafik ışıklarından ön sıradaysam hep ilk ben kalkardım  :) 

bu yanılgıya ben doğuş otonun ikame araç olarak verdiği 2.0 TDI A4 ile düştüm. araç sanki gitmiyor gibi idi benim 1.4 TFSİ 125 hp A3 daha seri bir araç gibi geliyordu bana ancak aracın 0-100 7,7 saniye A3 ki 9,6 sn. olmasına karşın. sonra fark ettim ki araç motoru büyüdükçe beklenti artıyor araç aslında gidiyor olsa da insan daha fazlasını bekliyor. en azından benim için öyle idi. :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Batuhan Kılıç

hantallık konusu geçmiş ama E39 520i nin tek hantallığı ilk kalkış anı, o da hem şanzımandan hem de ağırlığından dolayı, kalktıktan sonra özellikle de yüksek hızlarda gayet güçlü ve güven veren bir araç, bu tarz araçlarda 0-100 zamanı kıyaslamada çok anlamlı olmuyor

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

E39'larda hararet sorununu da unutmamak lazım

Ne gibi?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
23 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

E39'larda hararet sorununu da unutmamak lazım

Kronikleşmiş bir sorun duymadım.

"Check coolant level" uyarısını verir ama hararet yapmaz.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Vahap Gurbuz

İyi akşamlar arkadaşlar. 2003 model 5.20i aracımın hava yastığı lambası yanıyor bir türlü söndüremedik 10 gündür uğraşıyorum bilgisayara bağlandı özel servislerde bugünde borusuna götürdüm yine arıza görünmüyor bilgisayarda fakat lambada sönmüyor bir türlü airbag beyni olacağını düşündüler ama net birseyde dıyemedıler daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bu konu hakkında bılgılendırme yapabılecek ustadımız var mı? şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Vahap Gurbuz yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar. 2003 model 5.20i aracımın hava yastığı lambası yanıyor bir türlü söndüremedik 10 gündür uğraşıyorum bilgisayara bağlandı özel servislerde bugünde borusuna götürdüm yine arıza görünmüyor bilgisayarda fakat lambada sönmüyor bir türlü airbag beyni olacağını düşündüler ama net birseyde dıyemedıler daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bu konu hakkında bılgılendırme yapabılecek ustadımız var mı? şimdiden teşekkür ederim.

Döşemeci yıkamacı gördü mü araba? Detaylı temizlik vs? Genelde bunlar fiş çıkması nedeniyle olur. Şaşkın servisler ise bilgisayar bağlayıp dururlar bulamazlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Göstergede bir işlem yapılmış mi kısa devre vs yapmasın .  Cihazda hata vermiyorsa lamba yanmaması lazım.

Çıkma bir beyin ile denemek lazım beyinden şüpheleniyorsa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...