İçeriğe Yönlendir

Plaka değişikliği hk. (34'ten farkli bir il'e geçiş)

Mustafa Şimşek

Recommended Posts

Mustafa Şimşek

Merhabalar,

Mevcut 34 plakalı aracın plakasını noter satışı sirasinda farklı bir il'e almak istersek ikametimizin o il de mi olması gerekir?

Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
19 dakika önce, Mustafa Şimşek yazdı:

Merhabalar,

Mevcut 34 plakalı aracın plakasını noter satışı sirasinda farklı bir il'e almak istersek ikametimizin o il de mi olması gerekir?

Teşekkürler. 

@Mehmet Ozyurek ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
34 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ahmet bey yanıtlamış?

Teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Aldığınız aracın plakası bulunduğunuz ile ait olup merkez den aldıysanız ve sizde merkezde oturuyorsanız bile değiştiremezsiniz. Ancak ilçe de oturacaksınız o zaman değiştirebilirsiniz. Örneğin Benim plakam BH ve Karabük merkez de oturuyorum ben SH olmasını istiyorsam Safranbolu'ya ikametgah aldırmam gerekiyor.

2 saat önce, Mustafa Şimşek yazdı:

Merhabalar,

Teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Alternatif yol isterseniz.Memleketinize gittiğinizde orda ikamet eden bir dost yada akrabanıza aracın satışını verin o plakasını değiştirsin.Sonra tekrar size satışını versin.500 TL gibi bir rakama halletmiş olursunuz. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
9 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Aldığınız aracın plakası bulunduğunuz ile ait olup merkez den aldıysanız ve sizde merkezde oturuyorsanız bile değiştiremezsiniz. Ancak ilçe de oturacaksınız o zaman değiştirebilirsiniz. Örneğin Benim plakam BH ve Karabük merkez de oturuyorum ben SH olmasını istiyorsam Safranbolu'ya ikametgah aldırmam gerekiyor.

Teşekkürler.

2 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Alternatif yol isterseniz.Memleketinize gittiğinizde orda ikamet eden bir dost yada akrabanıza aracın satışını verin o plakasını değiştirsin.Sonra tekrar size satışını versin.500 TL gibi bir rakama halletmiş olursunuz. :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İstediğiniz özel bir plaka varsa, öncelikli olarak o ilde ikamet eden birisine satış verip, o ilden plaka takıp. o plaka ile satın almalısınız. 

İkamet esastır. 

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Memleketten plaka değiştirmeden yeni (2.el) araç almak da alternatif bir yol. İstediğiniz araç + plaka kombinasyonunu yakalamak gerek. 0 araç alacaklar için çok daha avantajlıdır. Mevcut arabanın plakasını değiştirmek çok mantıklı gelmiyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
4 saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

Memleketten plaka değiştirmeden yeni (2.el) araç almak da alternatif bir yol. İstediğiniz araç + plaka kombinasyonunu yakalamak gerek. 0 araç alacaklar için çok daha avantajlıdır. Mevcut arabanın plakasını değiştirmek çok mantıklı gelmiyor açıkçası.

Hayırlısı olsun.

10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İstediğiniz özel bir plaka varsa, öncelikli olarak o ilde ikamet eden birisine satış verip, o ilden plaka takıp. o plaka ile satın almalısınız. 

İkamet esastır. 

Bilgilendirme için teşekkürler Mehmet bey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...