İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Motor Soğukken Marş Geç Alma

Hüseyin Bıkmaz

Recommended Posts

Hüseyin Bıkmaz
(düzenlendi)

Merhabalar..aracım motor soğukken marşı geç alıyor. kontağa basarken gaz verdiğim de silkelene silkelene çalışıyor. Motor ısındı ve lpg ye geçtikten sonra rahatça çalışıyor. Ustam benzin pompasındandır dedi ve değiştirdik ancak yine de sorunum çözülmedi. daha önce tekleme yaptığından dolayı buji,buji kablosu ve bobin değişimi yeni yapıldı. lütfen yardımcı olun artık ne parça değişeceğimi bilemiyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
yazım hatası
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Marş motoruna bakmadılar mı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz

Marş motoruna baktılar sağlam basıyor. 

bu sabah kontak açtım 5sn bekleyip gaza bastım 4-5 defa bunu yaptım ve kontağa bastım ama gaz vermeden bekledim 5-6sn sonra çalıştı. şimdi bunu yaptıktan sonra acaba yine benzin pompasındanmıdır sorun

Yorum bağlantısı
Murat Bal

LPG de rahat çalışıp benzinde problem yaşıyorsanız ya benzin pompasıdır ya da bozuk lpg kalibrasyonudur. eğer pompaya kefilseniz lpg kalibrasyonuna baktırmanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz
18 saat önce, Murat Bal yazdı:

LPG de rahat çalışıp benzinde problem yaşıyorsanız ya benzin pompasıdır ya da bozuk lpg kalibrasyonudur. eğer pompaya kefilseniz lpg kalibrasyonuna baktırmanızda fayda var.

Evet benzin pompasını yeni değiştim (higo) marka.hafta sonu  LPG kalibrasyonuna baktırayım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz

2 gündür sadece benzin ile kullanıyorum hiç lpg kullanmadım bu sabah tek marş ile çalıştı. sizce sorun nedir ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Bir saat önce, Hüseyin Bıkmaz yazdı:

2 gündür sadece benzin ile kullanıyorum hiç lpg kullanmadım bu sabah tek marş ile çalıştı. sizce sorun nedir ?

Yapacağınız şey şu ; LPG sigortasını sökün. Akü kutup başlarını da sökün. 10 dakika bekleyin sonra tekrar takın. Benzinde en az 100 km yol yapın. Hiç lpg kullanmayın(zaten sigortasını bu yüzden söktük) Aracınız benzin haritasını tekrar oluşturacak. Baktınız ki hiç bir sorununuz kalmadı.. Doğru lpg ayarlatmaya gidin. Kalibrasyonunu güzelce ayarlasınlar. Sorununuz büyük ihtimalle bozuk kalibrasyon. Bu zamanla aracın benzin haritasını da etkiliyor. Araç marş basmama veya silkelenme gibi şeyler yapabiliyor. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz
Bir saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Yapacağınız şey şu ; LPG sigortasını sökün. Akü kutup başlarını da sökün. 10 dakika bekleyin sonra tekrar takın. Benzinde en az 100 km yol yapın. Hiç lpg kullanmayın(zaten sigortasını bu yüzden söktük) Aracınız benzin haritasını tekrar oluşturacak. Baktınız ki hiç bir sorununuz kalmadı.. Doğru lpg ayarlatmaya gidin. Kalibrasyonunu güzelce ayarlasınlar. Sorununuz büyük ihtimalle bozuk kalibrasyon. Bu zamanla aracın benzin haritasını da etkiliyor. Araç marş basmama veya silkelenme gibi şeyler yapabiliyor. Geçmiş olsun.

Verdiğiniz bilgileri aynen uygulayacağım çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Hüseyin Bıkmaz yazdı:

Şu konuyu okuyun Hüseyin Bey.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg regulatoru diyafram patlamis olabilir ya regulator degismeli veya ugrasacak usta ve parca bulursaniz ic tamir takimi degismeli, gaz kesici dr sikintili olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu konuyu okuyun Hüseyin Bey.. 

Teşekkürler hocam..

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Lpg regulatoru diyafram patlamis olabilir ya regulator degismeli veya ugrasacak usta ve parca bulursaniz ic tamir takimi degismeli, gaz kesici dr sikintili olabilir.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için bunu göz önünde bulunduracağım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz
22 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Atiker bayisine aracimi getirdim ve ustanin dedigi regulatör ve kesici degismesi gerekli.parcalari degissinler  Bakalim sorun cozulecekmi beklemedeyim suan

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bıkmaz

Sorunum çözüldü yardimlariniz icin ayri ayri teşekkür ediyorum. 

Sorunu çözerken şu yollari izledim

mehmet beyin dedigi gibi 100 km kadar yol giderek enjeksiyon lob lari kalibre ettim daha sonra metin beyin tavsiye ettigi gibi lpg ustasina gidip regulator ve kesiciye baktirdim. Bu iki parca degisiminden sonra bu sabah aracim tek marsta calisti. Hepinize tekrardan teşekkür ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...