İçeriğe Yönlendir

Miles&Smile ve Shop&Miles

Misafir

Recommended Posts

Miles&Smile ve Shop&Miles kredi kartları var. Alışverişlerden ve alınan uçak biletlerinden mil ve harcama yapmak için bonus(para vs) kazanılıyormuş. Yıllık aidatı nedir? Örneğin 500 TL lik uçak bileti almak için kaç milim olması gerekiyor? THY nin sayfasında 1 TL lik harcamanıza karşılık 2 mil kazanırsınız diyor( Ordu dan İstanbul a uçsam. 500 TL bilet parası ödesem 1000 mil kazanıyorum. Bu 1000 milin parasal olarak karşılığı nedir? ). İnternetten araştırdım fakat bir çok şey iç içe geçti kafam karıştı. Kısa ve öz olarak anlatabilecek olan var mı? Şuradan alınır, yıllık aidatı şu kadardır, şu kadar mil ile şu kadar ederi olan uçak bileti alınır vs. diye yazabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Başvuru yapmadan önce, ne zaman kullanmaya başlayacaksınız bunu tespit edin önce. Başvuru dönemlerine göre güzel kampanyaları oluyor. Şöyle ki;

Örneğin ben https://www.milesandsmiles.net adresinden, geçen yıl yapmış olduğum başvuruda 7500 hoş geldin mili almıştım. Başvurumu takip eden ay yapılan yeni başvurularda hoş geldin mili 10.000 idi. Şu an https://www.milesandsmiles.net/kampanyalar/miles-smiles-kredi-kartindan-5000-hos-geldin-mili adresindeki kampanyaya göre 5.000 mil veriyorlar.

Bu başvuruda bir adet Miles&Smiles Master Card ve bir adette Miles&Smiles American Express standart kartlarını veriyorlar.

"Teyit edilemeyen bir bilgi veriyorum. Doğruluğunu garanti edemem" Verilen American Express, Master Card 'ın ek kartı olarak geliyor. Yani yıllık ücreti 29,5 TL. Benim yılım doldu ama henüz aidat uygulanmadı. Burada dikkat ettiğim husus, Master Card 'ı hiç kullanmadım. Tüm işlemlerimi American Express üzerinden yapıyorum.

Milleri kullanmaya gelince;

Tek yön ekonomi sınıfı 3750 mil. Ancak şöyle bir durum var. Her uçuşta belli bir sayıda koltuk var miller ile alınabilecek. Ya da ilgili lokasyonun genel doluluk durumuna göre belirleniyor olabilir mil ile alınabilecek koltuk. Örneğin, Trabzon 'dan işime yarayacak bir tarihte mil kullanabildiğim olamadı şimdiye kadar.

Ayrıca mil ile aldığınız biletin, vergisini ayrıca ödüyorsunuz. Yakın zamanda yaptığım bir alım örneği vereyim. 240 liralık bileti 3750 mil ve yaklaşık 60 lira vergi ile alabiliyordum.

Alışverişlerin yanı sıra uçuşunuz için de mil kazanıyorsunuz. Bunu da https://www4.thy.com/tkmiles/earn.tk?lang=tr adresinden, seyahat edeceğiniz lokasyonlara göre inceleyebilirsiniz.

Kısaca benim zaman zaman işime yarıyor. Sadece vergi ödeyerek yaptığım bir çok uçuşum oldu.

Kredi kartı ile işim olmaz derseniz, THY 'nin sitesinden müşteri sadakat kartı olarak alabilir, sadece uçuşlarınızdan da mil kazanabilirsiniz.

Son olarak belirtildiği gibi, geçen hafta aldığım toplam 1100 liralık bilet için 2200 mil hesabıma yüklendi. Kendi adıma olsaydı bu biletler, uçuş mili de kazanabilirdim.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Ben çok kullandım .Eskiden iyi idi . Baktılar çok bilet dağıtılıyor ,kıstılar.  bende kapattım.Eğer çok harcama yapmıyorsanız anlamlı değil(shop miles için).

Thy de vergiler hariçtir, bazen vergi tutarı pegasusun  biletinden fazla olabiliyor.

Biriktirebilirsiniz,uzun uçuşlarda avantaj sağlar. Örneğin USA,Uzak doğu, veya daha önemlisi  Business sınıfı bilet  alabilirsiniz vergiler aynı olduğu için avantaj sağlar ki buna  değer. kullanmadığınız ve yanacak miller için alışveriş sitesi de var orada kullanabilirsiniz.

Sonuç da Klasik aile harcaması ile dişe dokunur mil zor. Genelde şirket harcamalarını geçirerek ,şirket sahipleri biriktirebiliyor. Aidat diğer kartlardan farklı değil.

Wings kullananlar memnundu, vergiler dahil bilet veriyordu ama şimdi nasıl bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
6 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Miles&Smile ve Shop&Miles kredi kartları var. Alışverişlerden ve alınan uçak biletlerinden mil ve harcama yapmak için bonus(para vs) kazanılıyormuş. Yıllık aidatı nedir? Örneğin 500 TL lik uçak bileti almak için kaç milim olması gerekiyor? THY nin sayfasında 1 TL lik harcamanıza karşılık 2 mil kazanırsınız diyor( Ordu dan İstanbul a uçsam. 500 TL bilet parası ödesem 1000 mil kazanıyorum. Bu 1000 milin parasal olarak karşılığı nedir? ). İnternetten araştırdım fakat bir çok şey iç içe geçti kafam karıştı. Kısa ve öz olarak anlatabilecek olan var mı? Şuradan alınır, yıllık aidatı şu kadardır, şu kadar mil ile şu kadar ederi olan uçak bileti alınır vs. diye yazabilirseniz sevinirim.

Yıllık aidatı kart tipine göre 120 ile 200 küsüra kadar var benim kart platinum 175 TL gibi bişey ödemiştim bunu ödüyorsunuz sadece profilinize göre şu kadar mil hediye edelim olarak karşılığı oluyor ücretin iadesi yok. Miles&Smiles kartta şurası 500 TL vs gibi birşey yok mil kazanıp mil harcıyorsunuz. Kazanıma örnek 1000 TL lik akaryakıt alışverişine 100 mil veriyor markete 500 veriyor THY den bilet alırsanız 2000 mil veriyor, harcamaya geldiğinizde ise mil kazandığınızdan mil harcıyorsunuz ve her bölgenin sınırlı kapasite ve yer garantili mil değeri var. Örnek iç hatlarda tek yön sınırlı kapasite gidiş dönüş 7500 mil+80 tl civarı vergi bu  sınırlı kapasite sınıfından yer bulmanız çok zor, çok çok önceden almak lazım ama yer garantili olsun derseniz 17500 mil ve 80 TL civarı vergi ödemelisiniz. Avrupa 20.000 mil artı vergi garanti olsun derseniz 30.000 mil artı vergi abd 60.000 mil yer garantili 90.000 artı 1200 TL civarı vergi. Önceden miles&smiles çok cazipti  hatta diğer kartlarda cazipti artık cazibeleri pek kalmadı fakat kart kullananlar için hiç yoktan iyidir mantığı.   

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
13 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Sonuç da Klasik aile harcaması ile dişe dokunur mil zor. Genelde şirket harcamalarını geçirerek ,şirket sahipleri biriktirebiliyor. Aidat diğer kartlardan farklı değil.

Wings kullananlar memnundu, vergiler dahil bilet veriyordu ama şimdi nasıl bilmiyorum.

Arkadaşım her yıl kendine uzak doğuya business bilet alıyor ama Haşmet Bey'in söylediği gibi firmasına aldığı malzemenin (6 haneli rakamlar) ödemesini bu kartla yaptığı için.

Aylık x.000 TL harcamalarla pek bir avantajı yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...