İçeriğe Yönlendir

Ka - Sürekli Akü Bitiyor

Musa Değerli

Recommended Posts

Musa Değerli

1 aydır yaşadığım ve çözüm bulamadığım bir problem.

-Akü değişti

-Kısa devreye bakıldı yok

-Akü ışığı uyarı vermiyor

-Alternatör ölçüldü 14V

-Araba giderken ölçüyoruz 14V

Arabaya takviyeyapılıyor çalışıyor 3-4 gün sonra yine marş basmıyor.takviye yapılıyor marş basıyor 3-4 gün yine sorun yok :) 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Akü'den akım çeken bir cihaz veya ekipman var demek ki.

Yeni akünün bitmemesi lazım araç uzun süre yürümese bile.

Hiç tam şarj yapmayı denedin mi Abi ?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu sorunu yaşamaya başlamadan önce, elektriksel bir donanım ekleme ya da benzer bir durum oldu mu? Bunu düşünürdüm ben olsam. Sağlamasını yapıp geriye doğru alırdım yapılan işlemleri. Açık kalan iç aydınlatma dahi olabilir, yada bagaj aydınlatması. Belki de plaka lambaları...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Akü yeni, kaçak yok, alternatör çalışıyor. Başka ne olabilir ki akü ile ilgili sıkıntı [emoji53]
Akü ile alternatör arasında şarj deşarj olaylarını düzenleyen bir parça varmı araçlarda, ondan olabilir mi? Alternatör 14 veriyordur ama o aküye vermiyordur falan? Bildiğimden değil de :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haricen takılan tüm elektrikli ekipmanlar sökülüp denenmeli. 1-2 ay evvel ne eklendi mesela?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ne var ne yok söktüm teker teker.Hatta her seferinde sökerken ölçtüm akımda bir değişiklik olmadı Eksik kutup başıyla akü arasına lamba koydum akım çekmiyor.Aküyü yeniden değiştirecegim ya da bir takviye cihazı alacağım.Elektrikçiyle beraber 4-5saat şase yapan yer varmı baktık yok.Akü de duzeltmezse 1 bidon benzin alacağım bir de çakmak :)

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Musa hocam akü arızalı olabilirmi diğer herşey normal standarttaysa akü arızalı olabilir gibi geldi bana. Garanti kapsamında geri yollasanız ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
28 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

ya da bir takviye cihazı alacağım

Bence en temizi. Al abi şöyle 24 saat bir yatır elektrik altında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kaçak testi yaptığınız ampulün watt değeri yüksekse akım geçirir ama yanmaz, o da sizi aldatır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
10 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Bence en temizi. Al abi şöyle 24 saat bir yatır elektrik altında. 

Black &Decker in bir cihazı var yorumları da iyi.Ondan ve bir de jump start alacağım kesin çözüm :)

8 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Kaçak testi yaptığınız ampulün watt değeri yüksekse akım geçirir ama yanmaz, o da sizi aldatır.

5W lıktı ampul.Elektrikçide kontrol kalemi ve kaçak tespit eden bir cihaza bağladı hiç yok

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
54 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçak kontrolünü nasıl yaptınız.. ?

Bence kaçak var. 

Ben eksi kutup başı ile akünün eksisi arasına 5w lık iki ucu duy olan ampullerden koydum yanmadı.Sonrasında elektrikçi kaçak akımı tespit eder diye bir cihaz bağladı filan.Sonra tek tek kablolara bakıldı direkt elektrik alan

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kaçak olsa bile bu kaçak ufak bir kaçaksa akünüzün bu kadar kısa sürede bitmemesi gerekir. Bence ya akü bozuk ya da bu sorunun aküyle hiçbir alakası yok.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aküyü değiştirdim.Tabi bugün ilk günü o yüzden canavar gibi :)Bekliyoruz bakalım ne olacak :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bir yerlerden şasi yapıyor olabilir. Ya da göremediğiniz bir lamba açık kalıyordur.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Azad Mirzade
On 20.07.2017 at 17:37, Musa Değerli yazdı:

Hala sorun yok :) Ama yeni akü tabi birşey söylemek icin erken :)

ee noldu bu işin sonu?

Halloldu galiba?

Ya benim de ön tarafa yalancı minnak bi lamba koymuş eski sahibi, aracı kitleyince sanki alarm varmış gibi yanıp sönüyor, akü sorunu yaşamadım hiç ama bu aküyü bitirmez herhalde demi :) bazan 2-3 gün hiç çalıştırmıyorum aracı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

2 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Ya benim de ön tarafa yalancı minnak bi lamba koymuş eski sahibi, aracı kitleyince sanki alarm varmış gibi yanıp sönüyor, akü sorunu yaşamadım hiç ama bu aküyü bitirmez herhalde demi :) bazan 2-3 gün hiç çalıştırmıyorum aracı.

Led lamba ise bırak aküyü, iki tane kalem pili bir ayda bitiremez.. ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
On 05.02.2018 at 14:07, Azad Mirzade yazdı:

ee noldu bu işin sonu?

Halloldu galiba?

Aslında sonucu yazmam lazımdı ama unutmuşum :) Durum şu benim göstergede  akü şarj ışığı arızalıymış bu da şarj sistemini çalıştırmıyor o lambaya bağlıymış düzelince akü durumu da düzeldi :)

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Tüm kıl arızalar seni buluyor [emoji4]
İşin enteresanı arabayı şarj dinamosu tamir eden yere götürdüm ilk baktılar bu sarj ediyor dediler ölçtükten sonra.Sonrasında aküyü değiştirdim malum yeni akü de bitince İngilizin biriyle yazışıyorduk malzeme alırken adama dedim nedir habire akü bitik.Adam durumun sarj lambasından olacağını söyledi.İlk gittigim dinamocuya tekrar gittim dedim adam böyle diyor "Aaaa doğru ya o sistem ışıkla beraber çalışır dedi.Neyse göstergeyi hallettiklerinde durum çözüldü.Arabanın heryerini kurcalamamak bu hikayenin anafikri :)
tam dr house a layık bir vaka [emoji4]
Tam :)
İlk kez duydum böyle bi arızayı. Vay be [emoji4]
Aslında daha önce de başıma geldiğinde durumu anlamamışım.Arabanın göstergesiyle çalışırken 2 hafta göstergeyi takmamıştım arabaya :) Araba gidiyordu problemsiz ama akü bitmişti dedim herhalde biryer açık kaldı diye.Meğer sorun başkaymış
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...