İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Ön Cama Taş Geldi

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik
(düzenlendi)

G097B3.jpg

Merhaba abiler. Dün sehirlerarasi yolda on cama taş geldi. Serce parmaginin ucu kadar bir yer ama yayilir mi sizce? Büyür mü? Çizdirmeli miyim?

Araç kaskolu.

Konya'nın kış sartlarinda reziztansa cok isim dusecek. Bir sıkıntı olur mu bu haliyle?

Değisirse hasarsizlik durumu ne olur@Mehmet Ozyurek Muhterem büyüğüm? Tramerde gorunur mu?

tarihinde Bekir Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Mondeo da aynısının bir karış sağında çatlak mevcuttu. Yine ısıtmalı camdı. 1 milim bile büyümedi 2 sene boyunca.

Bendeki çatlak biraz daha küttü. Sizinki sivri. Birkaç gün gözlemleseniz iyi olabilir. Çizdirmenin büyük ölçüde işe yaramadığını duymuştum. O nedenle çizdirmemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çatlak ise değiştirin gitsin. tramerde görünse ne olur ki ?  

çatlak cam her zaman risktir çatlak camın herhangi birşeyle temas etmeden tuz buz olduğu literatürlerde vardır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kaskoda yılda bir cam değişim ücretsiz bildiğim kaskoyuda bozmuyordu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Değisirse hasarsizlik durumu ne olur@Mehmet Ozyurek Muhterem büyüğüm? Tramerde gorunur mu?

Geçmiş olsun Bekir.. 

Poliçen Allianz'da

Hasarsızlık indirimin bozulmaz. Tramerde görünür. Senin poliçene orjinal camı eklemişiz. Yetkili servisten orjinal cam alma hakkın var.

Bu çatlak büyümeyebilir.. Bekle istersen.. yada ne zaman istersen değiştir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bu tip catlaklari tamir edebiliyorlar. Hatta internette tamir kiti var. Kendiniz de uygulayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Ali Gök yazdı:

çatlak ise değiştirin gitsin. tramerde görünse ne olur ki ?  

çatlak cam her zaman risktir çatlak camın herhangi birşeyle temas etmeden tuz buz olduğu literatürlerde vardır.

Yok Ali yeni camlar tuz buz olmaz.. Eski havalı camlar olurdu öyle.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok Ali yeni camlar tuz buz olmaz.. Eski havalı camlar olurdu öyle.. 

hee onu bilmiyordum. eniştemin renault 12 sinde olmuştu yıllar önce. düz yolda giderken kendiliğinden  döküldü tuz buz oldu  diyordu 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Geçmiş olsun.

Bu çatlak büyür. Hatta 3 ayrı koldan devam eder çatlamaya. Çatlağın içerisine toz kir dolmasın diye koli bandı ile kapatın. Sanayide herhangi bir camcıya giderseniz bu çatlağı rahatlıkla tamir eder. Çatlak büyümez. Görüntü olarak da %30 civarı bir iz kalır camda. 30-40 lira gibi bir ücrete yapıyorlar. Başımdan geçtiği için biliyorum.

Tabi camı değiştirmek isterseniz bilemem. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Teşekkür ederim iyilik dilekleri ve tavsiyeler için. Değiştirmeye karar verdiğimde süreç nasıl işler? Konya'da değiştirsem, ellerinde cam var mıdır?

Muadil takmak isteyebilirler mi? Orijinal olduğunu nasıl anlarız?

İşlem ne kadar sürer?

12 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun.

Bu çatlak büyür. Hatta 3 ayrı koldan devam eder çatlamaya. Çatlağın içerisine toz kir dolmasın diye koli bandı ile kapatın. Sanayide herhangi bir camcıya giderseniz bu çatlağı rahatlıkla tamir eder. Çatlak büyümez. Görüntü olarak da %30 civarı bir iz kalır camda. 30-40 lira gibi bir ücrete yapıyorlar. Başımdan geçtiği için biliyorum.

Tabi camı değiştirmek isterseniz bilemem. 

Mustafa hocam, sizde kasko var mıydı? Varsa neden değiştirmekten yana olmadınız diye sormak isterim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Teşekkür ederim iyilik dilekleri ve tavsiyeler için. Değiştirmeye karar verdiğimde süreç nasıl işler? Konya'da değiştirsem, ellerinde cam var mıdır?

İşlem ne kadar sürer?

Mustafa hocam, sizde kasko var mıydı? Varsa neden değiştirmekten yana olmadınız diye sormak isterim.

Poliçeden bir fotokopi ve orada yazacağın bir beyan yeterli.. 

Daha önce gider bilgi alırsın. Cam yoksa getirtirler, yada anlaşmalı oldukları camcıya yönlendirirler. 

Orjnal camda Ford logosu olmalı ve diğer camlarınla aynı marka olmalı. 

Muadil takmak isteyebilirler tabi ki. İşlem bir gün sürer.. takıp yapıştırıp kuruması beklenir bir müddet.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
23 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

İşlem ne kadar sürer?

Kasko yoktu ama küçücük bir catlak için tamir edilebiliyorken değiştirmek istemedim. Heleki camcıda cam değiştirilirken araçlara yapılan işkenceyi görünce iyiki değiştirmedim bile dedim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Kasko yoktu ama küçücük bir catlak için tamir edilebiliyorken değiştirmek istemedim. Heleki camcıda cam değiştirilirken araçlara yapılan işkenceyi görünce iyiki değiştirmedim bile dedim. 

Evet malesef.. temiz çalışamayan camcılar özellikle iç trimleri çiziyor kirletiyor vs. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Aynen öyle. Başka forumdan bir arkadaş benim aracın aynısından yetkili serviste ön cam değiştirdi. Cam ile tavanın birleştiği yeri bir güzel çizmişler. Tüketici hakem heyetine başvurarak 2000TL değer kaybı aldı.

Başka bir arkadaşım Fiat yetkili servisinde Doblo'nun ön camını değiştirdi. İyi yapıştıramamışlar, yıkayınca ve yağmurlu havalarda camdan içeri su alıyordu. Biraz uğraştı o da düzelttirmek için.

Velhasıl vidalı sök-tak şeklinde bir parça olmadığı için değişimi zahmetli. Tercih sizin.

Tamir ettirseniz ne kaybedersiniz? En fazla 1 saat zaman ve 30-40TL. Fazlası değil.

Zaten son çare değişim. Tamir hoşunuza gitmezse değiştirirsiniz.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bendeki çatlak bu şekildeydi.

33222631562_f163aeed2b.jpg

Tamirden sonrası böyle. Şuana kadar çatlak da büyüme ilerleme yok.

33357769466_8890a830e5.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Bu tip catlaklari tamir edebiliyorlar. Hatta internette tamir kiti var. Kendiniz de uygulayabilirsiniz.

Bunlar çift kat cam. Tamir yada çizme işi geçerli değil.
Yorum bağlantısı
Kani Kaya
Mustafa Arıkan
9 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Bunlar çift kat cam. Tamir yada çizme işi geçerli değil.

Alttaki yani araç içinde kalan kata bir şey olmuyor zaten. Tamir edilen kısım üst kat yani dışarıda kalan kısım.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Alttaki yani araç içinde kalan kata bir şey olmuyor zaten. Tamir edilen kısım üst kat yani dışarıda kalan kısım.

Mustafa bey tamiri nerede yaptırdınız
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
8 dakika önce, Ufuk Memiş yazdı:

Mustafa bey tamiri nerede yaptırdınız

Camcıların çoğu yapıyor. Basit bir işlem. Kiti satın alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

Püf noktası çatlağın içine toz kir girmemeli. Çatlak oluşur oluşmaz bantlayıp içinin toz dolmasını engellemek. Toz dolduğunda tamir işlemi yapılamıyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı
On 13.07.2017 at 19:38, Kani Kaya yazdı:

Bu işlemi Ankara da düzgün işin ehli yapan yer biliyorsanız direk oraya gidelim. Az önce bir camci ile görüştüm. Haberi bile yok ve camı değiştirelim kaskodan dedi.

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı
On 18.07.2017 at 17:15, Sadık Taşyürek yazdı:

camı değiştirin

Evet, Araştırmalarım sonucu Doraglass ve Oto King delik açarak tamir ettiklerini bu yüzden rezistanslı camda tamir yapamayacaklarını anlattılar. Carglass delik açmadan yüzeyden yaptığını ama görmesi gerektiğini söyledi, gittiğimde çatlağın büyük olduğunu değişimin şart olduğunu söylediler. Gittiği yere kadar gidip, değişim yapacağım. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...