İçeriğe Yönlendir

Motor Kaçaklarını Tespit Kiti

Murat Bal

Recommended Posts

Murat Bal

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde İnternette gezinirken bir ürünle karşılaştım. Motor içerisinde gizli kaçakları tespit ettiğini iddaa ediyorlar. Kit in çalışma prensibi, bir indikatör içeren solusyon motor soğutma suyu genleşme kabı ya da radyatöre konarak, soğutma sıvısındaki çözünmüş egzoz gazıyla tepkimeye girerek renk değişim prensibiyle çalışıyor. Özellikle ikinci el araç alırken motor kondisyonu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Reklam olmasın diye ürün adını sildim. Kendi aracımda denediğimde sonucun negatif olması keyiflendirdi. Fotoğraflar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçen gün forumda bir yerde daha konuşulmuştu.. bana mantıklı geliyor.

Amacınız reklam olmadığı için, marka sorun değil Murat Bey. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Gazları geçiren fakat sıvıyı ve antifrizi geçirmeyen bir yapısı varmış ürünün. Teknik bilgim yetersiz ama bu ürünün pazarlayıcıları olabildiğince objektif şekilde yapmaya çalışıyorlar bir şeyleri gibi geldi. Ben de deneyeceğim sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
23 saat önce, Murat Bal yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde İnternette gezinirken bir ürünle karşılaştım. Motor içerisinde gizli kaçakları tespit ettiğini iddaa ediyorlar. Kit in çalışma prensibi, bir indikatör içeren solusyon motor soğutma suyu genleşme kabı ya da radyatöre konarak, soğutma sıvısındaki çözünmüş egzoz gazıyla tepkimeye girerek renk değişim prensibiyle çalışıyor. Özellikle ikinci el araç alırken motor kondisyonu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Reklam olmasın diye ürün adını sildim. Kendi aracımda denediğimde sonucun negatif olması keyiflendirdi. Fotoğraflar.

Ürün nedir internette aradım meraktan fakat bulamadım

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Nerden nasıl temin edilebilir gerçekten işe yarayan bir ürünse güzel birşey 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Daha önceleride birkaç kez yazmıştım, bu testi bosch servislerde yaparlar genelde, sudan biraz alıp renge bakıyorsun, aynı bundaki gibi, conta yanıksa yada kaçak varsa çıkar hemen, wurth ürünü kullanırlar, sanayide bile bulma imkanı var...

tabii satın almıyoruz, baktırıyoruz :)

https://shop.wurth.com.tr/co2-kacak-test-cihazi

Murat beyin yazdığı ürün eğer ucuz birşeyse alıp kontrol etmekte fayda var...

link alalım yada marka, nerede satılır vs... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işlemi zahmetsiz kağıt formunda vardı, numune testinde bulunmuştum ancak piayasay süütlmedi nedense. su ve yağlardan selpağa siler örnek alıyorsnuz, kağıdın rengine göre sonuç çıkıyor. Tek başına belirleyici olmaz, destekleyici bilgi verir ancak teknik açıdan mantıklı bir işlem.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aldım, test ettim.... Motor sağlam :)

paketten 2 adet çıkıyor bu arada...

test sonrası durum, renk farkı yok...

AkNqnQ.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...