İçeriğe Yönlendir

Megane 3 - 1.6 Benzinli Cvt Otomatik Nasıldır?

İbrahim Çelik

Recommended Posts

İbrahim Çelik

Arkadaşlar öğretmen bir arkadaştan 42bin km 2012 icon model megan3 cvt otomatik vites beyaz bir araç var. Biz bu araca 50.500 gibi bir meblağ ödeyeceğiz.

Sizce bu araçlar nasıldır? cvt vites (performans hariç) alınır mı? aracın fiyatı uygun mudur? tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Cvt denince tüylerim ürperiyor. Lakin araştırın şanzımanda falan kronik bir derdi var mı

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Cvt denince tüylerim ürperiyor. Lakin araştırın şanzımanda falan kronik bir derdi var mı

Araştırıyorum cvt ile ilgili benzinli araçlardan şikayet yok gibi. Dizel araçlarda ise çok şikayet var. Sanırım bu şanzıman yüksek torka dayanamıyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Araştırıyorum cvt ile ilgili benzinli araçlardan şikayet yok gibi. Dizel araçlarda ise çok şikayet var. Sanırım bu şanzıman yüksek torka dayanamıyor.

Aynen benim araç dizel 2007 focus
Yorum bağlantısı
Arif Aydın

Dizel de iyi niyet garantisi var sorununuz olursa doğru otosana...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Arif Aydın yazdı:

Araç ikinci el olunca önceki sahiplerinin iyi niyetinden emin olamıyoruz. Muamma yani...

Not: Alacağım araç megan 3 1.6 cvt

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
40 dakika önce, Arif Aydın yazdı:

Bu işlem sene başı itibaril ile durduruldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aydın
Bu işlem sene başı itibaril ile durduruldu.

En son çıkan model 2007 galiba 10 yıl zaman zaman vermişler demekki. Ben 3 sene evvel değiştirmiştim komple şanzımanı.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
41 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

Araç ikinci el olunca önceki sahiplerinin iyi niyetinden emin olamıyoruz. Muamma yani...

Not: Alacağım araç megan 3 1.6 cvt

arkadaşıma aynı aracın gt line donanımlısını 2014 20.xxx km de 54 bin tl ye burdurdan aldık  gebze ye getirdik.

3-4 aydır kullanıyor herhangi bir sorun sıkıntısı olmadı. yakıt tüketimi 6.5-7 lt arasındaydı sanırım (çok sakin kullanır :) )

parasına göre otomatik benzinli olarak alınabilecek en iyi seçenek diyebilirim.

Yaptığım araştırmalardan hatırladığım kadarıyla motoru nissan  zincirli 115 hp idi ve lpg ye uyumluydu.

Kronik arıza şikayeti ile karşılaşmadım.

30.000 bakımı yetkili serviste 550 tl tutmuştu.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

arkadaşıma aynı aracın gt line donanımlısını 2014 20.xxx km de 54 bin tl ye burdurdan aldık  gebze ye getirdik.

3-4 aydır kullanıyor herhangi bir sorun sıkıntısı olmadı. yakıt tüketimi 6.5-7 lt arasındaydı sanırım (çok sakin kullanır :) )

parasına göre otomatik benzinli olarak alınabilecek en iyi seçenek diyebilirim.

Yaptığım araştırmalardan hatırladığım kadarıyla motoru nissan  zincirli 115 hp idi ve lpg ye uyumluydu.

Kronik arıza şikayeti ile karşılaşmadım.

30.000 bakımı yetkili serviste 550 tl tutmuştu.

Sezgin teşekkürler. 1 aydır arıyorum temiz birşey bulamadım 50binden aşağısını. Şimdi arkadaşla görüştüm 2013 te almışlar aracı icon donanımlı ancak nedense mercek far yok. Bakmaya devam. Olmazsa sırf güvendiğimden gidip alacağım.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Konuyu hortlatayım... 😊 Benim satılık Peugeot'ya takas teklifleri gelmeye devam ediyor. Şimdi de 2013 Megane benzinli otomatik icon versiyonu ile takas teklif ettiler. Araç 117 bin km'de. Dolayısı ile benim hem yıl hem de km olarak elimdeki aracı gençleştirme kriterlerime uyuyor. Bu araç nasıldır, trigeri kayış mı, zincir mi? Diğer kayışlar vb ağır bakımlarının zaman ve kilometre aralıkları nedir? Kronik arıza varmıdır gibi soruların cevaplarına  ihtiyacım var. Araçta 20 bin tl gibi bir tramer kaydı var. Şuan ki sahibi güvendiği bir galericiden o şekilde almış. Çok bilgili değil değişen, boyanan parçalar konusunda. Eğer kaza yada hasar önden değilse bana uyabilir. Pazartesi günü öğrenip bana ayrıntılı bilgi verecek. Araç hakkında tekrar bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Korhan Şenörer yazdı:

Konuyu hortlatayım... 😊 Benim satılık Peugeot'ya takas teklifleri gelmeye devam ediyor. Şimdi de 2013 Megane benzinli otomatik icon versiyonu ile takas teklif ettiler. Araç 117 bin km'de. Dolayısı ile benim hem yıl hem de km olarak elimdeki aracı gençleştirme kriterlerime uyuyor. Bu araç nasıldır, trigeri kayış mı, zincir mi? Diğer kayışlar vb ağır bakımlarının zaman ve kilometre aralıkları nedir? Kronik arıza varmıdır gibi soruların cevaplarına  ihtiyacım var. Araçta 20 bin tl gibi bir tramer kaydı var. Şuan ki sahibi güvendiği bir galericiden o şekilde almış. Çok bilgili seğil değişen, boyanan parçalar konusunda. Eğer kaza yada hasar önden değilse bana uyabilir. Pazartesi günü öğrenip bana ayrıntılı bilgi verecek. Araç hakkında tekrar bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim. 

Hasar kaydının fazla olması nedeniyle vazgeçtim sanırım. Önümüzdeki araçlara bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk iletiyi okudumi 50 bni diyor, çakıldım kaldım ki sonra tarihi eski imiş, anca kendime geldim :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...