İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 90 Km/h'den Sonra Gaz Kesme ve Stop Etme Problemi

Burak Kaya2

Recommended Posts

Burak Kaya2

Değerli arkadaşlar herkese merhabalar sorunum şu: benim ford fiesta 1.4 tdci 2006 model dizel aracım var 20 gündür çok garip bir sorun yaşıyorum araç giderken 90 km üstündeyken kafasına göre (özellikle 95. Ve 115. kmde bi kaç kezde 1. Viteste) gaz kesiyor ve 1 yada 2 sn sürüyor sonra tekrar gaz yiyor gaz kestiği anda stop ediyor (stop ettiğini ustalar söyledi çünkü göstergede bir kaç ışık yanıp hemen sönüyor) birkeresinde 3. Viteste giderken stop etti marşa bastım çalıştırdım çok ustaya gösterdim ama hiçbiri bilemedi arıza lambası yanmıyor bilgisayara bağlıyoruz hiç arıza kaydı çıkmıyor ustalar kirli yakıt dedi ama ondan sonra ustaların tavsiye ettiği yerden aldım başka iyi yerlerdende aldım sorun azaldı gibi ama düzelmedi. Yolda giderken çok gıcık oluyor insan ve arabadan soğuyor daha önce başına gelen yada sorunu bilen varsa lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mazot filtresi ne zaman degisti?`Bir de orjinal olmayan mazot filtresi böyle sorunlara yol acabiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kaya2
18 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Mazot filtresi ne zaman degisti?`Bir de orjinal olmayan mazot filtresi böyle sorunlara yol acabiliyor. 

Mazot filtresini 6 ay önce değiştirdim yan sanayi taktırdım

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

mümkünse orjinali ile degistirin. illa yan sanayi kullanacagim diyorsaniz mahle, mann gibi kaliteli bir marka kullanin. yine de orjinalde israrciyim. 

eger problem filtreden degilse, yan sanayi kullaninca bu sefer gidip orjinal alacaksiniz. sorun devam ederse problemi baska yerde aramak zorunda kalacagiz ve yan sanayi filtreye verdiginiz para bosa gitmis olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kaya2

Ben o zaman en kısa zamanda mazot filtresini değiştirip sizi bilgilendireceğim arkadaşlar çok teşekkür ederimm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...