İçeriğe Yönlendir

Connect - 4000 RDS USB Modülü Bağlantısı Hakkında Yardım

Muhammed Emin Uğurlu

Recommended Posts

Muhammed Emin Uğurlu

merhabalar orijinal ford connet 4000 rds teybime satın aldığım modülü monte etmek istiyorum nasıl yapıcağım konusunda araştırmalarımda boş çıktı bana yardımcı olabilecek varmıdır acaba

zBjlzB.jpgRPr95G.jpgjWg17G.jpgokX8J2.jpgXXMqZ6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
(düzenlendi)

Elinizde ki modul aux girisine baglantiya uygun.Bildigim kadari ile 4000 rds de aux yok.Aux olmadigi tezim uzerinden devam edince kristal kafanin baglantilarini kullanmak en mantikli cozum gibi.Yanlis hatirlamiyorsam bu baglantiyi yaparken de araya direnc yada kondansitor baglamaniz lazim.Bu arada tabi ki kasetin var oldugunu teybe ileten swich bacaklarini da birlestirmeniz gerekli.

tarihinde Hasan Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bunu kaset girişine de güzelce monte eden bir üyemizin konusu vardı bir türlü bulamadım.Bulan duyan gören olur da linki paylaşırsa seviniriz.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

teybin kristal bağlantılarına gerekli işemleri yaptım çalıştı fakat ses konsunda tatmin edici bir sonuç yok kaset devreye girmesiyle modülün kristal bağlantısı ile çalışması sesin çok boğuk ve ayarsız olduğunu gördüm örneğin 5 volüme ses verince çok boğuk ses çıkıyor rahatsız ediyor varmı bu konuda fikri olan ?

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
teybin kristal bağlantılarına gerekli işemleri yaptım çalıştı fakat ses konsunda tatmin edici bir sonuç yok kaset devreye girmesiyle modülün kristal bağlantısı ile çalışması sesin çok boğuk ve ayarsız olduğunu gördüm örneğin 5 volüme ses verince çok boğuk ses çıkıyor rahatsız ediyor varmı bu konuda fikri olan ?

Teyp,kristale dusukte olsa bi akim gonderiyor.Bu durum da ses kalitesini bozuyor muhtemelen.Baglantiya yetp yonunde eklenecek iki adet diyot sorununuzu cozecektir muhtemelen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Evvela sorunun kaynagini tespit etmeniz gerekiyor.Kulaklik veya mini hoparlor vasitasiyla aux tan temiz ses aldiginzdan emin olun.Duruma gore modul veya teyp baglantisi ni iyilestirme nasil yapariz dusunelim.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu
16 saat önce, Hasan Yıldız yazdı:

Evvela sorunun kaynagini tespit etmeniz gerekiyor.Kulaklik veya mini hoparlor vasitasiyla aux tan temiz ses aldiginzdan emin olun.Duruma gore modul veya teyp baglantisi ni iyilestirme nasil yapariz dusunelim.

kulaklıkğı modülün aux çıkışına bağladım ses vermiyor ordan

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Anladigim kadari ile modul arizali.Teypten ses alamamaniz normal degil mi bu durumda.Ayni baglantiya telefon veya farkli bir ses kaynagindan baglanti yapmayi deneyin ses alabiliyorsaniz modulu degistirin bence.

Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

farklı modül ile denedik sonuç yine aynı 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Faruk Dogantas
(düzenlendi)

Kaset çalar aparatının olduğu siyah küçük soketinin oradaki 1mflı kondansatörlerin  eksi bacaklarını deneyin 

tarihinde Faruk Dogantas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...