İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Direksiyon Neden Zor Döner?

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

arkadaşlar aracım 2000 mdl focus hidrolik direksiyon ama direksiyon beni zorluyor yani zor dönüyor.yani o kadarda zor değil ama bazen hız yavaşlayınca ve virajlarda ağırlığı hissediyorum yani beni yoruyor hidrolik sıvısı da dolu

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

aracı alalı bir yıl oldu ben hiç değişmedim.daha öncesinide bilmiyorum sani bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

kıyaslama yapmadım ama yoruyor beni sizlerdede böyleyse sıkıntı yok mehmet bey..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 dakika önce, Mehmet Delen yazdı:

kıyaslama yapmadım ama yoruyor beni sizlerdede böyleyse sıkıntı yok mehmet bey..

Yoruyordu maalesef. 

Şehir içi için gerçekten sert bir direksiyon.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
20 dakika önce, Mehmet Delen yazdı:

Vw,Toyota,Renault kıyaslama yapabildiğim araçlar bunlara göre şehir içinde sert. Muhtemelen bir sıkıntı yok direksiyonunuzda kullanım alışkanlığı gerekiyor sadece. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bence arkadaşımız ağır diyorsa gerçekten bir ağırlık vardır.Tamam Fordlar biraz ağır direksiyonlu ama, burda dile getirecek kadar değil.

@Mehmet Delen bey, bence Saninin dediği gibi önce direksiyon hidroliğini değiştirin, muhtemelen araç alındığından beri değişmemiştir. Sorun devam ederse bir servise danışmak gerekir. Pompa arızası olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

direksiyon yagini ne zaman degistirmeli ki?

Bir değişim periyodu yok diye biiyorum. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mehmet bey direksiyon her zaman mı sert yoksa zaman zaman yumuşağıdı oluyor mu? Bizim kangoonun direksiyonu focusumdan daha sert, bence markaya özgü sertlikten biraz daha fazlası var. Direksiyon pompasının ve sistemin çalışıp-çalışmadığından emin olmalı önce :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

özellikle ilk kalkışlarda ve virajlarda daha çok hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Pompa ve Power a bakılmalı. Eğer hidrolik sıvısı katran siyahı ise power yanmıştır. Tam sağ ve tam sol yaptığınızda bi vınlama geliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
54 dakika önce, Murat Bal yazdı:

Pompa ve Power a bakılmalı. Eğer hidrolik sıvısı katran siyahı ise power yanmıştır. Tam sağ ve tam sol yaptığınızda bi vınlama geliyor mu ?

Power dediğiniz nedir Murat bey?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Power dediğiniz nedir Murat bey?

Eskiden kullanılan terim, power direksiyon :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
14 saat önce, Mehmet Delen yazdı:

arkadaşlar aracım 2000 mdl focus hidrolik direksiyon ama direksiyon beni zorluyor yani zor dönüyor.yani o kadarda zor değil ama bazen hız yavaşlayınca ve virajlarda ağırlığı hissediyorum yani beni yoruyor hidrolik sıvısı da dolu

Bende mondeo var aracın direksiyon kutusunu değiştirdim.. söylediğiniz gibi ağır direksiyon ancak bu ağırlık  öyle kara düzen şahin yada broadway direksiyonu gibi ağır değil.. eğer o seviyede bir ağırlık varsa pompa bozuktur genelde kutu bozulmaz   ama eğer şahin broadway gibi bir ağırlığı yoksa normal  özellikle şehir içi yavaşken kendını hıssettıryor park ederken ama bı avantajıda uzun yolda hızlı gıderken daha ıyı tutuyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

benim aracımda 99 model sertlik bendede var cevırırken kırt kırt ses geliyodu amirtisor ust takozlarını değiştirdi ustam yanlış hatırlamıyosam o ses gitti ama hala bi ağirlik var eski tofaşımda power dıreksıyon vardı bundan hafıfdi benimkinde gercek bi anlamda ağirlik var. Birde direksıyon yağı eksilir mi değistirmemiz için renkin ne tür olması lazım

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

8 sene kullanmış biri olarak söyleyebilirimki focus 1 direksiyonu serttir.Bu durumdan şikayeti olanlar boşuna kurcalatmasınlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 1 direksiyonu nispeten serttir ancak öyle bilek gücü gerektirecek kadarda değildir. Ben bir sorun olduğunu düşünüyorum. Pompa kontrol edilmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil ibrahim Oruc

Yagi degistirmekte fayda var senden once istenilen viskozitede bir yag kullanilmamis olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...