İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Amortisör Tavsiyesi

Baris Çakmak

Recommended Posts

Baris Çakmak

Selamlar 2006 fiesta aracımı arka takımdan gelen sesler üzerine sanayideki ustama götürdüm amortisörler gitmiş dedi ve takım almam gerektğini söyledi  ford yedek parçacısına gittim elinde kalmamış sipariş etcez dediler .2 farklı ürün den bahsettiler BSG VE MOTOCRAFT bende size danışmak istedim bsg adet fiyatı 130 motocraft adet fiyatı 300 dediler farklı marka tavsiyesi olan varmı yada bir önerisi olan ?

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

MOTOCRAFT orjinal BSG kaliteli yan sanayi olduğunu söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bsg yanına yaklaşmayın, sachs Monroe iyidir. Ben sachs marka taktım memnunum

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Bir dönem sahibi olduğum Focus 1 için amortisör baktığımda; çoğunlukla Monroe tavsiyesi almıştım ben de. Kullanıp deneme şansım olmadı ama bu kadar çok kişinin aynı markayı işaret etmesinde vardır bir keramet sanırım.

Monroe'nin uluslarası sayfasından araç bilgilerinizi girerek aracınıza en uygun modellerin numarasını öğrenip piyasa araştırması yapmak mümkün...

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Monreo ama orijinal olanını kullanabilirsiniz. Piyasada cakmalari da var

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

konuyla tam ilgili değil ama : arka amortisör takozu yırtılmış bizim araçta.Amortisörler sağlam.Sadece körükler satılıyor peki üzerindeki körükleri yenisiyle değiştirme şansı var mı? Körüğün plastik boruya bağlandığı yerden gitmiş?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
konuyla tam ilgili değil ama : arka amortisör takozu yırtılmış bizim araçta.Amortisörler sağlam.Sadece körükler satılıyor peki üzerindeki körükleri yenisiyle değiştirme şansı var mı? Körüğün plastik boruya bağlandığı yerden gitmiş?

Körükler değişebiliyor parçacılarda bulunabilir orjinalinde körük montajli olarak geliyor. Amortisör ara takozu olarak geçer çok basit bir işlem.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Körükler değişebiliyor parçacılarda bulunabilir orjinalinde körük montajli olarak geliyor. Amortisör ara takozu olarak geçer çok basit bir işlem.

Cevap için çok teşekkürler. Öğrendiğim iyi oldu. İzin günümde yaptırayım sağlam amortisörü bozmayalım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, Yaşar Yüce yazdı:

MOTOCRAFT orjinal BSG kaliteli yan sanayi olduğunu söylemişlerdi.

Hayır yanlış demişler.. BSG için uymamış bu tanım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce
6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır yanlış demişler.. BSG için uymamış bu tanım.. 

BSG iyimi kötümü marka olarak

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bagaj amortisörunu aldım, taktiğim andan itibaren kötüydü. Hayatta almam bir daha.

Yorum bağlantısı
Baris Çakmak

Araştırmak bilgi edinmek kadar güzel birşey yok bsg yi satan ford yedek parçacısı bu çok iyi dedi orjinali çok para dedi (çifti 600 tl imiş) başka bir satıcı yanına yaklaşma dedi çin malı dedi sachs monroe yada magneti marelli almamı tavsiye etti böyle böyle yaklaşık 5-6 parçacı ile irtibata geçtim birinde ya çok pahalı yada elinde yoktu, tabi forumun da katkısı oldu.En sonun da magneti marelli buldum ve aldım hemde bsg den 30 tl daha ucuza ,kaliteli olduğu düşünüyorum umarım yanıltmaz .

saygılar.

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe

Usta memnun musun amortisorlerden? Ben de 1 bucuk ay once degistirdim. Monroe arka takim hic bir yerde olmadigindan baska marka taktirdim. Kuş sesi gibi cik cik ötüyor. Monroe bulana kadar parcacim kullan bunlari bulunca degistiririz dedi. Eger ses yapmiyorsa ben de deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Kardeşim gayet iyi magneti marelli zaten köklü bir marka tavsiye ederim fiyat olarak da çok ekonomik almak istersen de link bu ;
http://www.otomert.com.tr/fiesta-arka-amortisor-2002-2008-ithal-pmu1461 ithal yazdığına bakma orjinal harici tüm ürünlerde ithal yazıyor.

Magnetti Marelli de Çin malıdır ama marka oem tedarikçisi olduğundan üretim kalitesi belirli seviyenin üstünde.
Yorum bağlantısı
Baris Çakmak
On 26.07.2017 at 20:35, Koray Demir yazdı:

Firma İtalyan, üretim yeri made in china.

Evet bende ondan bahsetmiştim kardeşim.Apple (ıphone) da çinde üretilir ama menşei amerikadır . Magneti marelli de menşei italyan olan 1900 ların başında kurulmuş köklü firma yani italyan.

saygılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...