İçeriğe Yönlendir

B-Max - Polen Filtre Değişimi

Barış ÖZKAN

Recommended Posts

Barış ÖZKAN

Merhaba arkadaşlar ben fanımı son devrine aldığımda arka koltuğa giden bir hava üfleme kuvveti vardı ancak şimdi o kadar üflemiyor gibi araç kullandığım yerde toz çok sanıyorum filtrelerim doldu daha önce değiştiren arkadaşım varsa yorumlarını paylaşırsa sevinirim polen filtresi nerede nasıl değişiyor gibi teşekkürler selamlar

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Aracınız profilinizdeki araçsa, garantinin devam etmesi için yetkili serviste değiştirmeniz yararınıza olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Orjinal filtre kullandığın sürece istediği gibi filtresini değişebilir, garantiyi bozmaz, garanti bozulması için zamanında servise gitmesi lazım, ille serviste değişmesi lazım değil, zaten anlayamazlarda....

zaten polen filtresi değişmekle garantide bozulmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Orjinal filtre kullandığın sürece istediği gibi filtresini değişebilir, garantiyi bozmaz, garanti bozulması için zamanında servise gitmesi lazım, ille serviste değişmesi lazım değil, zaten anlayamazlarda....

zaten polen filtresi değişmekle garantide bozulmaz...

Mercedes-Benz için yetkili servisler dışında değişim yapılırsa kolaylıkla anlaşılıyordu belirleyici bir işareti vardı aklıma gelmedi şimdi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O merso :) ayrıca neden garanti gidermiş, bizim araçlar filtresiz geliyor birde, hale bak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış ÖZKAN

Teşekkürler en iyisi servise gitmek zaten garanti bir koç konuda elimi kolumu bağlıyor 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
22 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

O merso :) ayrıca neden garanti gidermiş, bizim araçlar filtresiz geliyor birde, hale bak...

Garanti bozulmaz diye düşünüyorum ben de ancak yan sanayi polen filtre mevcutsa Otosan bir şekilde polenle bağlantısı olan olası sistem arızalarında -mesela evaporatör arızası-garantiden açılacak talebi reddeder.

O değil de asıl garanti şudur bence;

Amerikan Mack tırlarının motorları fabrikasyon mühürlü olup 1 milyon km garantilidir velev ki o mührü bozup açmadıkça.

Sloganı böyle: built to work ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Öyle mühürlü garanti olsa keşke, ama nerdeeeee, bize arabalar tırt, firmalar tırt, tasarım hatalılar bir sürü, iyi niyet garantisi diye masallar havada uçuyor, o yüzden bizde hiçbirşey olmaz, garanti falan fazla takmayacaksın bizde, kıvırma yüzdeleri 80 lerinde üstünde çünki, bir bahane bulurlar, mahkemelik oluruz, bizim ülkede işler böyle, düzelmez....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Garanti %100 bozulmaz diyebilir misiniz ?

Dışarıda değiştirmek ile serviste değiştirmek arasındaki farkı düşünürdüm ben olsam. Dişe dokunur bir fark yoksa serviste değiştirir bir de aracımı yıkatırdım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oem parça fatura ile ibraz edilir ise yetkili servis yokuş yapamaz dışarıda yapılan bakıma.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
7 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Öyle mühürlü garanti olsa keşke, ama nerdeeeee, bize arabalar tırt, firmalar tırt, tasarım hatalılar bir sürü, iyi niyet garantisi diye masallar havada uçuyor, o yüzden bizde hiçbirşey olmaz, garanti falan fazla takmayacaksın bizde, kıvırma yüzdeleri 80 lerinde üstünde çünki, bir bahane bulurlar, mahkemelik oluruz, bizim ülkede işler böyle, düzelmez....

Eskiden mühürlü garanti vardı. Eski nesil dizel pompa servisleri pompayı mühürlüyorlardı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Garanti böyle bozulmaz, aracım garantideyken defalarca değiştirdim, bakım zamanı gelmeden filtreyi bırak değişmesi gereken herşeyi yaptım, Kullanıcı kitabında nasıl yapılacağı yazan herşeyi kendin yapabilirsin, orjinal olduğu sürece garanti bozulmaz, yağınıda değişirsin filtreleride....

Serviste araç yıkatmam, özensizler, basınçlı suyu çamurluk kenarlarına yakın tutar vernik attırırlar mesela, ben olsam yıkatmam, yıkatmıyorumda artık....

Parça orjinal olacak, ne değişirsen değiş, garanti bozulmaz, Servet haklı, faturada belirtilsin yeter...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
39 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Serviste araç yıkatmam, özensizler, basınçlı suyu çamurluk kenarlarına yakın tutar vernik attırırlar mesela, ben olsam yıkatmam, yıkatmıyorumda artık....

Farklı servislerde farklı uygulamalar mevcut sanırım. Bunlar hiç başıma gelmedi.

Tersinden düşünsek, B-Max'i ilk defa gören bir tamirciye gitse araç. Polen filtresi değişirken ne gibi hatalı uygulamalara maruz kalabilir. Bir gözümüzde canlandırsak o anı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Oem parça fatura ile ibraz edilir ise yetkili servis yokuş yapamaz dışarıda yapılan bakıma.

en sağlam yok.. Serviste değiştirmek parçayı da servisten almak. 

2. yol, orjinal parçayı dışardan alıp işçiliği servisten almak. buna da itiraz edemiyorlar.. 

3. yol, parça ve işçilik dışardan ise, hırıltıya hazır ol.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
15 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Farklı servislerde farklı uygulamalar mevcut sanırım. Bunlar hiç başıma gelmedi.

Tersinden düşünsek, B-Max'i ilk defa gören bir tamirciye gitse araç. Polen filtresi değişirken ne gibi hatalı uygulamalara maruz kalabilir. Bir gözümüzde canlandırsak o anı. 

Sende haklısın, o yüzden tüm bakımlarımı kendim yapıyorum, aracı kendim yıkıyorum, mesela standart bakım, yağ-yağ filtresi-hava filtresi-Mazot filtresi değişimi 30-45 dk. sürüyor (garanti bozulmaz kendin yapabilirsin)  kısaca dingiliz stayla diyoruz biz buna, kendi işini kendin gör tekniği :)  tabii kerkesin elinden gelmez, yapabilene...

2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

en sağlam yok.. Serviste değiştirmek parçayı da servisten almak. 

2. yol, orjinal parçayı dışardan alıp işçiliği servisten almak. buna da itiraz edemiyorlar.. 

hırıltı mı, az bile az:D

ben canım istemezse kendim yapmadığımda servise yaptırırım mesela, dediğin gibi parçayı yağı dışardan alırım, ayıp olmasın diye hava filtresini onlardan alıp işlemi yaptırıyorum, bir ara tamamını ben alıp yaptırmışıtım, 59 tl. yazdılar, birşey uydurdular geçtiler :D bizim servis iyi bu açıdan, tabii herkesle arkadaş oldum :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kendiniz değiştirin, servis sıkıntı olmaz.15 bin polen veya hava filtresi için servisi bekleyemem ben..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En sağlam yol.. Serviste değiştirmek parçayı da servisten almak. 

4. yol, iyi bir hukukçu ile servisi tarumar et

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

orjinal filtre alip disarida veya kendiniz degistirirseniz anlayabileceklerini zannetmiyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Al kendin değiş, parça orjinal olsun yeter arkadaşım...

şimdi Daalın :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...