İçeriğe Yönlendir

Konu Windows 10 Durum Karışık

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Arkadaşlar abiler merhaba

Dün bilgisayara format atıyım dedim ama format cdlerini evde arayıp bulmaktansa windows 10 sıfırlama seçeneğini kullandım. Daha önce yaptım bi problem olmamıştı. Ben seçenekleri işaretleyip sıfırlamayı başlattım 2 defa denedim ikisinde de %50 lileri geçince hata verdi. Tamam dedim bilgisayardan hem hangi windows 10 sürümü olduğunu hemde lisans anahtarını alıyım diye normal açılış yaptım ki windowsu silmiş. Sistem kurulumu dvdlerimi buldum windows 10 u kurdum. Sorun burda başlıyor. Benim bilgisayarım orjinal win8.1 Single launch du. Yükseltmeyle 10 a geçtim. Tahmin ediyorum ki benim biosda gömülü olan lisans 8.1 in lisansı benim bu durumda windows 10 u orjinal olarak kullanmam için ne yapmam gerek bilgisayar almış mıdır bu yükseltme sonrası windows 10 lisansını. Teşekkür ediyorum eğer bi çaresi yoksa geri 8.1 e geçicem mecburen sahte windows kullanımı etik değil[emoji4]

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

daha iyi bilen vardır ama 1 kere win 10 u bilgisayarda aktif edince 8.1 lisansı artık win 10 lisansı oluyor.Ben win 7 lisansımı bu şekilde win10 yaptım.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
daha iyi bilen vardır ama 1 kere win 10 u bilgisayarda aktif edince 8.1 lisansı artık win 10 lisansı oluyor.Ben win 7 lisansımı bu şekilde win10 yaptım.

Deniyim abi teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

eğer cd den yükleme yaparsanız sanırım eski anahtarı görmüyor, sıkıntı yaşamayım diyorsanız win8i geri yükleyin anahtarınızla etkinleştirin sonra win 10 yükseltme deneyin derim, 

benim karşılaştığım sıkıntıysa win 7 den win 10 a yükseltme yaptığımda pc acayip kasmıştı ve ağırlaşmıştı, sonuç olarak tekrardan win10 kurmuştum şuan sıkıntı yok hızda.

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
eğer cd den yükleme yaparsanız sanırım eski anahtarı görmüyor, sıkıntı yaşamayım diyorsanız win8i geri yükleyin anahtarınızla etkinleştirin sonra win 10 yükseltme deneyin derim, 
benim karşılaştığım sıkıntıysa win 7 den win 10 a yükseltme yaptığımda pc acayip kasmıştı ve ağırlaşmıştı, sonuç olarak tekrardan win10 kurmuştum şuan sıkıntı yok hızda.

Aynen öyle oldu eski lisansımı kabul etmedi. Ben 8.1 i kurarım o sıkıntı değil de yükseltme işini nasıl yapıcaz microsoftun sitesinde böyle bişey mevcut mu
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Yükseltme belirli bir dönem uygulanacaktı o süreler içinde yükselten yükseltecekti daha sonrasında yükseltme mümkün olmayacağını hatırlıyorum. Süre geçmiş olabilir kuvvetle muhtemelen

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Yükseltme belirli bir dönem uygulanacaktı o süreler içinde yükselten yükseltecekti daha sonrasında yükseltme mümkün olmayacağını hatırlıyorum. Süre geçmiş olabilir kuvvetle muhtemelen

Bende öyle biliyordum 8.1 talim sanırım
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

10 a geçiş yapın bence bir yolunu bulup ;) pc niz daha stabil çalısır 10 da

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
10 a geçiş yapın bence bir yolunu bulup [emoji6] pc niz daha stabil çalısır 10 da

Bi iki forumda temiz kurulum sırasında yaşanan sıkıntılar yüzünden kabul etmiyo diye okudum onun üstüne gidiyim bari
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

10 a kesin geçin. Güzel işletim sistemi. ms  dan

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 yükleme aracını indirin. Burdan temiz kurulum yapın  muhtemelen active edecektir.Ya d,a önceden  8.1 in keyi duruyorsa, ms yardım alın yardımcı olacaklardır.Kayıtlarında duruyordur.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
10 a kesin geçin. Güzel işletim sistemi. ms  dan
https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 yükleme aracını indirin. Burdan temiz kurulum yapın  muhtemelen active edecektir.Ya d,a önceden  8.1 in keyi duruyorsa, ms yardım alın yardımcı olacaklardır.Kayıtlarında duruyordur.

İletişime geçmek aklıma gelmemişti abi teşekkür ederim [emoji1]
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Ben farklı bir yöntem tavsiye edeyim. 

Öncelikle eski sistemi kuruyoruz. win7 yada 8.0 - 8.1

Kurulum tamamlandıktan sonra eski sisteminizin etkinleşmiş olması gerekiyor. Her şey normal ise Aşağıdaki linkten aşağıdaki programı indiriyoruz.

https://drive.google.com/file/d/0B_2h78bgW6RDUFJYRHBPTHFya3c/view

gatherosstate.exe microsoftun yayımladığı kolay etkinleştirme aracıdır. Bu araç önceki etkinleştirme aracını win 10 a uygular.

Bu programı bir klasöre kopyalayıp eski işletim sisteminde çalıştırıyoruz. 5-10 sn sonra bu programın yanında "genuineticket.xml" adında bir dosya oluşacak.

Bu dosyayı bir usb diske aktarıyoruz.

Şimdi elimizde eski sistem kurulu bir windows bilgisayar ve genuineticket.xml adında bir dosya var

Ardından bilgisayara win 10 kuruyoruz. Temiz kurulum şart yani yükseltme yapmıyoruz. Bilgisayarı formatlayıp. Win10 kuruyoruz.

Win10 kurulumu işlemi bittikten sonra bilgisayarı bir defa aç kapa yapıyoruz. Ardından genuineticket.xml dosyamızı

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

Yolundaki dosyanın içerisine kopyalıyoruz.

Ardından "bilgisayar-->sağ tık-->özellikler-->etkinleştir" diyoruz. ve mutlu sona ulaşıyoruz.

NOT    : Bu yöntem her zaman işe yaramaz. Çoğunlukla işe yarar. Ben win10 a bu şekilde geçtim.

NOOT : genuineticket.xml bu dosyayı kaybetmeyiniz. Diğer kurulumlarda da lazım olabilir.

9 saat önce, Görkem Karakaş yazdı:

Arkadaşlar abiler merhaba

Dün bilgisayara format atıyım dedim ama format cdlerini evde arayıp bulmaktansa windows 10 sıfırlama seçeneğini kullandım. Daha önce yaptım bi problem olmamıştı. Ben seçenekleri işaretleyip sıfırlamayı başlattım 2 defa denedim ikisinde de %50 lileri geçince hata verdi. Tamam dedim bilgisayardan hem hangi windows 10 sürümü olduğunu hemde lisans anahtarını alıyım diye normal açılış yaptım ki windowsu silmiş. Sistem kurulumu dvdlerimi buldum windows 10 u kurdum. Sorun burda başlıyor. Benim bilgisayarım orjinal win8.1 Single launch du. Yükseltmeyle 10 a geçtim. Tahmin ediyorum ki benim biosda gömülü olan lisans 8.1 in lisansı benim bu durumda windows 10 u orjinal olarak kullanmam için ne yapmam gerek bilgisayar almış mıdır bu yükseltme sonrası windows 10 lisansını. Teşekkür ediyorum eğer bi çaresi yoksa geri 8.1 e geçicem mecburen sahte windows kullanımı etik değilemoji4.png

Siz yükseltme yapmışsınız sahte windows kullanıyor olmazsınız.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ben farklı bir yöntem tavsiye edeyim. 

Öncelikle eski sistemi kuruyoruz. win7 yada 8.0 - 8.1
Kurulum tamamlandıktan sonra eski sisteminizin etkinleşmiş olması gerekiyor. Her şey normal ise Aşağıdaki linkten aşağıdaki programı indiriyoruz.

https://drive.google.com/file/d/0B_2h78bgW6RDUFJYRHBPTHFya3c/view

gatherosstate.exe microsoftun yayımladığı kolay etkinleştirme aracıdır. Bu araç önceki etkinleştirme aracını win 10 a uygular.
Bu programı bir klasöre kopyalayıp eski işletim sisteminde çalıştırıyoruz. 5-10 sn sonra bu programın yanında "genuineticket.xml" adında bir dosya oluşacak.
Bu dosyayı bir usb diske aktarıyoruz.
Şimdi elimizde eski sistem kurulu bir windows bilgisayar ve genuineticket.xml adında bir dosya var

Ardından bilgisayara win 10 kuruyoruz. Temiz kurulum şart yani yükseltme yapmıyoruz. Bilgisayarı formatlayıp. Win10 kuruyoruz.
Win10 kurulumu işlemi bittikten sonra bilgisayarı bir defa aç kapa yapıyoruz. Ardından genuineticket.xml dosyamızı

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

Yolundaki dosyanın içerisine kopyalıyoruz.

Ardından "bilgisayar-->sağ tık-->özellikler-->etkinleştir" diyoruz. ve mutlu sona ulaşıyoruz.

NOT    : Bu yöntem her zaman işe yaramaz. Çoğunlukla işe yarar. Ben win10 a bu şekilde geçtim.
NOOT : genuineticket.xml bu dosyayı kaybetmeyiniz. Diğer kurulumlarda da lazım olabilir.

Siz yükseltme yapmışsınız sahte windows kullanıyor olmazsınız.

Biliyorum sahte kullanmadığımı . Piyasadaki crackler çok onlardan kullanmayacağımı belirttim sadece
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Görkem Karakaş yazdı:

Biliyorum sahte kullanmadığımı . Piyasadaki crackler çok onlardan kullanmayacağımı belirttim sadece

Yukarıdaki programı ve yöntemi deneyiniz. Program microsoftun kendi sürümüdür. Görevi eski etkinleştirme keylerini yeni sisteme aktarmaktır. Programı mutlaka virüslere karşı taratınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Yukarıdaki programı ve yöntemi deneyiniz. Program microsoftun kendi sürümüdür. Görevi eski etkinleştirme keylerini yeni sisteme aktarmaktır. Programı mutlaka virüslere karşı taratınız.

Teşekkürler deniyeceğim
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

windows 8 ve üzeri key biosta gömülü olan bilgisayarlarda doğru işletim sistemi cd yada Usb üzerinden kurulum başlatıldığında windows 10 lisans anahtarı istemez kurulumu tamamlayıp sorunsuz etkinleşir.Problem doğru işletim sistemi durumunu bulmakta özellikle en sık Asus notebooklarda başıma geliyor windows 8 with Bing şeklinde tanımlanan bing içeren surum kullandılar bir süre.Bazı 10 versiyonları yeni çıkana setlerle kurmaya kalktığınızda da sorun çıkabiliyor çünkü eskiden olmayan education denilen bir versiyon da çıkarttılar o da eski w10 lardan birinin anahtarı ile kurulabiliyor.Ben sorun yaşamamak için çoklu AIO olarak tabir edilen set yapıp kullanıyorum genel olarak kullanılan tüm sürümleri içeriyor kurulum esnasında Bios tan aldığı anahtar doğrultusunda kurulumu yapıyor.anahtar görmez yada tanımaz ise liste çıkartıp durumu sen seç diyor.İnternette forumlarsa benzer setler bulabilirsiniz.müdahale edilmemiş Msdn setleri tercih edin.yalnız kurulumu okadar ileriye götürüp hata veriyor ise Hard diskin arızalı olma durumunu da göz ardı etmeyin .Her gün formatlansın diyerek gelen birçok bilgisayarsa Hdd değiştirtiyorum.Kullanıcını fark edemeyeceği arızalar olabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
windows 8 ve üzeri key biosta gömülü olan bilgisayarlarda doğru işletim sistemi cd yada Usb üzerinden kurulum başlatıldığında windows 10 lisans anahtarı istemez kurulumu tamamlayıp sorunsuz etkinleşir.Problem doğru işletim sistemi durumunu bulmakta özellikle en sık Asus notebooklarda başıma geliyor windows 8 with Bing şeklinde tanımlanan bing içeren surum kullandılar bir süre.Bazı 10 versiyonları yeni çıkana setlerle kurmaya kalktığınızda da sorun çıkabiliyor çünkü eskiden olmayan education denilen bir versiyon da çıkarttılar o da eski w10 lardan birinin anahtarı ile kurulabiliyor.Ben sorun yaşamamak için çoklu AIO olarak tabir edilen set yapıp kullanıyorum genel olarak kullanılan tüm sürümleri içeriyor kurulum esnasında Bios tan aldığı anahtar doğrultusunda kurulumu yapıyor.anahtar görmez yada tanımaz ise liste çıkartıp durumu sen seç diyor.İnternette forumlarsa benzer setler bulabilirsiniz.müdahale edilmemiş Msdn setleri tercih edin.yalnız kurulumu okadar ileriye götürüp hata veriyor ise Hard diskin arızalı olma durumunu da göz ardı etmeyin .Her gün formatlansın diyerek gelen birçok bilgisayarsa Hdd değiştirtiyorum.Kullanıcını fark edemeyeceği arızalar olabiliyor

Hdd nin bozuk olma ihtimali aklıma geldi ama hep yok ya değildir dedim. Şuan bende AIO deniyomuş çoklu sistem dvdsi kullanıyorum 32 ve 64 bit olarak 6 yada 8 sistem sunuyor. Ama bu iso eski olabilir. O yüzden almıyoda olabilir. Rica etsem bana önerebileceğiniz iso dosyasının linkini gönderir misiniz. Microsoftun sitesinde çoklu iso yok diye biliyorum
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Durum basitmiş. 8.1 SL olan lisansımı sadece 10 SL de kullanabiliyomuş şuan windows um lisanslı [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...