İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Triger Değişimi

Andurrahman Koçhan

Recommended Posts

Andurrahman Koçhan

Selamın aleyküm arkadaslar abiler arkadaslar bayadır aranız da yoktum.Siz değerli abilere arkadaslara bişey sormak istiyorum  aracım 2012 fiesta 1.4 dizel 77.000'de, km dolmadı ama yaş olarak doldu trigeri değiştirmek istiyorum. Aracın butun herseyını servısten yaptırdım garantısı de yenı bitti zaten. çetaş 2000₺ fiyat verdi otosan 820₺ sanayi ise 600₺ garantısı de yeni bitti aracın dediğim gibi servısle ısım yok sızce sanayide değişmem sıkıntı yaratır mı ileride, Sanayıden oyle tanıdıgım usta felan da yok ılkkez yolum dusecek. Bazı kişiler de 90000 km bekle diyor ama dönüşü olmayan yola girmek istemiyorum sonra. 

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Otosan dediginiz yetkili servis mi? Yanit evetiseorada degisim yaptirin. Yoksa isin ehli bir ford ustasina yaptirabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan

Yetkili servis çetaş o da çok yüksek fiyat çekti kafam ondan karıstı orosan arayıp giyat ıstedim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otosan ile çetaş ın parça değişim listesini karşılaştırmak lazım. Bu kadar fark olması normal değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
30 dakika önce, Andurrahman koçhan yazdı:

Yetkili servis çetaş o da çok yüksek fiyat çekti kafam ondan karıstı orosan arayıp giyat ıstedim 

Çetaşa sordum otosan ile aynı hatta yanlıs mı duydum diye fiyatı tekrar sordum ama böyleymiş

Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Otosan ile çetaş ın parça değişim listesini karşılaştırmak lazım. Bu kadar fark olması normal değil.

Çetaşa sordum otosan ile aynı dedi hatta fiyatı yanlıs mı duydum dıye tekrar sordum fakat böyleymiş 

Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan

Triger seti 549₺

temizleme spreyi 8₺

antifiriz 40₺

v kayısı rulmanı54₺

v kayısı 136₺

devirdaim su pompası 155₺

indirimi 121₺

odenecek olan 821₺

Bu otosan teklifi yarında çetaşa gidip detaylı liste isteyeyim

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
12 dakika önce, Andurrahman koçhan yazdı:

Triger seti 549₺

temizleme spreyi 8₺

antifiriz 40₺

v kayısı rulmanı54₺

v kayısı 136₺

devirdaim su pompası 155₺

indirimi 121₺

odenecek olan 821₺

Bu otosan teklifi yarında çetaşa gidip detaylı liste isteyeyim

İşçilik?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
(düzenlendi)

Bana söylenen bu şekilde ama bilmiyorum işçilik içindedir diyecem ama bunlar sonradan fiyat cıkarmayı severler 

Sanayide ustaya sordugum da

Triger seti 275₺

v kayısı 50₺

Devirdaim 120 ₺

işçilik 200₺

600₺ duz yaparız dedi

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sanayide değiştir kardeş, yok öyle 2000 liralar falan...

triger seti, kayış ve 2 adet gergi 200 tl. civarı,549 neymiş yuhh....

V kayışı 30-40 tl.

devirdaim 110 tl. civarı

sanayiye git 500 tl. ye hadi 600 olsun, tamamını değiştir geç, servis triger seti denen masalla esas darbeyi vurur, birde kit diye birşey yazarlar ki sadecekağıt üzerindedir oda...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
5 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sanayide değiştir kardeş, yok öyle 2000 liralar falan...

triger seti, kayış ve 2 adet gergi 200 tl. civarı,549 neymiş yuhh....

V kayışı 30-40 tl.

devirdaim 110 tl. civarı

sanayiye git 500 tl. ye hadi 600 olsun, tamamını değiştir geç, servis triger seti denen masalla esas darbeyi vurur, birde kit diye birşey yazarlar ki sadecekağıt üzerindedir oda...

Benim de aklıma takılan buydu bu kadar fiyat farkı çok gibi geldi bana. Ben de sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum ama sonradan bi sıkıntı yaşar mıyım acaba ?

Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Ama işi bilmeyen ustayada geldinmi vay haline. Bu işi ben olsam ve hiç tanımadığım bi yer olsa garantili değiştiren yere yaptırırdım. Başımıza gelmişti Bosch car servisde değiştirmiştik. Adamlar sıkmamış mı ne olmuşsa araba 100 km sonra 1500 TL masraf açmıştı bundan 7 sene önce. ama Garantili olduğu için hepsini yaptılar. Çekici parasına kadar.

Bende gecen sene Boschda değiştirmiştim. Normal sanayi fiyatı ile arasında %18 fatura farkından başka bişey olmamıstı. Bide etrafınızda var ise oradan bi fiyat alın derim. Ah izmirde olsaydınız o zaman adres belli idi. Usta Eller Ford.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Andurrahman koçhan yazdı:

Bazı kişiler de 90000 km bekle diyor ama dönüşü olmayan yola girmek istemiyorum sonra. 

İstanbul'da kullanıyorsanız değiştirin hemen. 90 bini beklemeyin.. 

Aslında istanbuldaki araçların kilometresine değil de, çalışma saatine de bakmak gerek :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Herkes haklı ve bende katılıyorum, triger kayışını değişecek ustadan emin olun, hata yaparsa iş fena, eğer yoksa servise gidin ama pazarlık yapın bence, hatta dosya açmayın öyle işlem yapın sadece işçilik vereyim diyin, kabul ederlerse orada yaptırın, dışarıda yaptıracaksanız ustadan emin olun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan

Otosan işçilik  kdv dahil 821 ₺ oraya yaptıracagım yorumlarınız için teşekkür ederim. Sanayi de 220 ₺ fark olacak ama olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Duru
21 saat önce, Andurrahman koçhan yazdı:

Otosan işçilik  kdv dahil 821 ₺ oraya yaptıracagım yorumlarınız için teşekkür ederim. Sanayi de 220 ₺ fark olacak ama olsun. 

güzel tercih. Çetaştan detay aldınız mı? farklı olarak ne yapacaklarmış?

Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
(düzenlendi)
6 saat önce, Fatih Duru yazdı:

güzel tercih. Çetaştan detay aldınız mı? farklı olarak ne yapacaklarmış?

Aynen evren erakcora'nın  dediği gibi yağ bakımını felanda katıyo bakım harıc 1300₺ dedi 2 yıl veya 100.000 km de garanti veriyor. Benim otosan dediğim de mobil oto servisiymiş yanlıs anlamısım ama onlarda 1 yıl veya 10.000 km garanti veriyor

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Otosan yetkili servis değilmiş. Bu durumda sanayiden farkı kalmıyor zaten... Garanti hikaye. Vereceği garanti en fazla kayışadır. Motoru rektefe etmeyeceklerine adım gibi eminim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Andurrahman Koçhan
On 21 Temmuz 2017 at 18:07, Sani Gerşon yazdı:

Bu arada abiler bir kaç kişinin tavsiyesi üzerine trigeri dün sanayiden bi ustaya değiştirdim. Malzemelere 400₺ işçilik 250₺ 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...