İçeriğe Yönlendir

Laptop Soğutucusu Tavsiyesi

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

havaların aşırı ısındığı bu zamanlarda laptopumda haliyle iyice ısınmaya başladı kışın oyun oynandığında bile pek ısınmıyordu(lenovo y510p) şöyle fiyatı uçuk kaçık olmayan ama gerçekten soğutabilen bir soğutucu tavsiyelerini bekliyorum:)

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
(düzenlendi)
1 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

havaların aşırı ısındığı bu zamanlarda laptopumda haliyle iyice ısınmaya başladı kışın oyun oynandığında bile pek ısınmıyordu(lenovo y510p) şöyle fiyatı uçuk kaçık olmayan ama gerçekten soğutabilen bir soğutucu tavsiyelerini bekliyorum:)

Makina ısınıyorsa açılıp hava kanalları temizlenecek ardından işlemcisiyle soğutucu plaka arasına iletim sıvısı uygulanacak. Mis gibi olacak. Yüksek ihtimalle kanallar tıkanmış ve iletim sıvısı beton gibi olmuştur.

Yapacağınız diğer işlemler geçici tedbir. İşe yarasa da zamanla bilgisayarınız daha büyük sorunlar çıkaracak. Kaçış yok. :nea:

Servet abi ne ara geldin de yazdın. :bravo:

tarihinde İbrahim Çelik tarafından düzenlendi
Servet abi faktörü
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

a0a170f66e7f24b8aba83db39c6736ba.jpg
Termal macun yenileme işlemine başlamıştım zaten de makine biraz karışık komple sökmek gerekecek umarım fazladan vida artırmam [emoji1]

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
32 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ne sandım olm, hızlı zamanımın zirvrsindeyim:vampir:

Hızlısın ama bayır aşşa ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Fazla sökmeye gerek yok. Fan ve soğutucu levha boşta duruyor. Vidaları sök döndür kıvır ve oradan çıkart.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Termal macuna gitmeye cesaret yoksa, fanı sökün, ızgarasını vs temizleyin. Gayet fark edecektir.

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Bu sıcak günlerde fan soğutucu olması gayet başarılı iş çıkarır ben senelerce Libya'da çalıştım normal hava şartları yazın 47 52 derece arası ve laptop kendi soğutucusu ile yetersiz kalıyordu coolmaster in bu ürünü ile çözüm buldum buna benzer bir ürün ile sonuç alabilirsiniz fan temizliği ve yeni termal macun ile max 4 5 derece fark oluyor

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...