İçeriğe Yönlendir

Airbag Bölmesinde Deri Cekilmesi

Eren Gökmen

Recommended Posts

Eren Gökmen

Gecen sene ufak bir boslukla basladi. (Büyük ihtimalle üzerine bir sey koyulunca biraz koptu) Hava sicak oldukca ayrilan kisim daha cok buyuyor. Bir ara durmustu ama gecen gun cam tavanin korumasini kapatmayi unutunca biraz daha büyüdü.

Bakim ürünü olarak bir kac ayda bir gliptone kullaniyorum (talimatlarina uyuyorum) bir ara belki duzelir diye bir kac gunde bir gliptone bakim kremi kullandim ama faydasi olmadi. Bu arada Gliptonedan once sonax kullaniyordum, o zamanlar baslamisti bu durum.

Bu ayrilma icin yapabilecegim bir sey var mi?

a857ba8c466471613ba8a9136c7757a4.jpg

51b14c770b520fdd7c3029735cd4beef.jpg

a2d4fad10697de1a8bac60c58f4426d9.jpg

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Çok kötü olmuş görüntüsü.işlevsellik olarak sıkıntı olacağını sanmıyorum.plastik tamiri yapanlar belki düzeltebilir ancak tamamen tahmin benimkisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Bu problem niyeyse peugeot grubunda hep denk geliyor ozellikle 307 lerde sanki falcata atilmis gibi dumduz ayriklar denk geldi hep.

Otomotivde karliligi arttiralim derken malzemeden calmaya basladilar demekki.

Yinede gecmis olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Peugeotun bazi modellerinde var bu sorun ama sadece peugeota özel bir durum degil. Mercedeste bile  oluyor bu durumlar. internette almanca, fransizca, ingilizce arastirdim ama 3008de bu sorunu yasayan baska birisi daha yok.

Oraya birseyler koyuldugu icin oldugunu düsünüyorum...

Islevsellikte bence de sikinti olmaz. baska yer olsa tamir edilirdi ama airbag acilacagi zaman ters kuvvet uygulamayacak sekilde tamir edilebilir mi bilmiyorum?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Peugeotun fabrikasina mail atsaniz aslinda. Soyle tam bir diplomatik dilde fotografli falan. Arastirdim dahada baskasinda denk gelmedim deseniz sanki ilgilenirler gibi. Yada butun forumlara yazin patir patir. Bizim tanidik sifir meganede yakit pompasiyla ilgili sikinti yasamisti patir patir yazdi forumlara sonra aramislar abi gel degistirelim su yazilarida sil forumlardan dediler [emoji1] [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Ayberk Edim Ergün yazdı:

Peugeotun fabrikasina mail atsaniz aslinda. Soyle tam bir diplomatik dilde fotografli falan. Arastirdim dahada baskasinda denk gelmedim deseniz sanki ilgilenirler gibi. Yada butun forumlara yazin patir patir. Bizim tanidik sifir meganede yakit pompasiyla ilgili sikinti yasamisti patir patir yazdi forumlara sonra aramislar abi gel degistirelim su yazilarida sil forumlardan dediler emoji1.pngemoji1.png

:biggrin: arac 2010 model, 107bin km de. 307cc modelinde vardi bu sorunun benzeri. onda da dikisler patliyordu ama garanti vakti icinde ve biraz sonrasinda degisim yapmislar. Sonrasinda ilgilenmemisler pek. Sansimi denesem mi acaba ? :D

Reno müsteri memnuniyetinde süperdir bu arada. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üretim hatası.. Çok gerdirilmiş.

Yeniden kaplamak dışında, yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Üretim hatası.. Çok gerdirilmiş.

Yeniden kaplamak dışında, yapacak bir olduğunu sanmıyorum.. 

Katılıyorum. Resmen gizli ayıp bu. Çok kötü durumda o göğüs. Sıfırdan yapılmak zorunda.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bir yazışma ile durum anlatılmalı. Burada kullanıcı hatası olacak bir durum yok bence. Yeniden yapılmalı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yurtdışında bu tip hatalara karşı firmaların tavrı nasıl ? Tüketici mahkemesi benzeri yerler ne tip uygulamalar yapıyor ?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Arkadaşımda peugoet 206 vardı. O da aynı yerden aynı şekilde böyle ayrılmıştı. Heralde bu markada baya yaygın bu sorun. Çok kötü görünüyor bu arada.

Bence merkeze bir mail döşeyin.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
22 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Yurtdışında bu tip hatalara karşı firmaların tavrı nasıl ? Tüketici mahkemesi benzeri yerler ne tip uygulamalar yapıyor ?

Forumlardan okudugum kadariyla garanti süresi disinda servisler pek ilgilenmiyor.

Bir umut peugeot fransaya yazayim diyorum. ama bu durumu yazabilecek kadar ingilizcem yok... yardimci olabilecek var mi?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Benzer bir durum yiğenin Fiat Grande puntosunda da oluşmuştu fiat kronik olduğu için değişimi % 100 olmak kaydı ile kabul etmişti ama tam o ara araç satıldı .

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Peki arac kac yasindaydi degisim kabul edildiginde ve sifir mi alinmisti? Vakit bulunca servise gidecegim. Olmazsa merkeze yazacagim o da olmada fransaya yazacagim ama 7.5 yasinda ve ikinci el alincmis bir arabayla ilgilenirler mi bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Araç 2011 model ve ilk sahibiydi zaten kronik bir sorun olduğundan dolayı değişimi yaparız denmiş .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eren Gökmen

Deri dosemedeki kalite hissi iyi aslinda. Ön konsol bence deri icin uygun bir yer degil. Gunese cok maruz kaliyor. Cam tavan korumasi acik kalinca oldu bu. Ya oraya deri koymayacaklar ya da bu kaplamayi kim yapiyorsa uygun bir sekilde yapmasi saglanacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...