İçeriğe Yönlendir

Connect - Temmuz 2017 Ford Boya Rezaleti

Utku Deniz Arpacı

Recommended Posts

Utku Deniz Arpacı

Merhaba forum ahalisi buraya fordun bana yaşattığı bu rezilliği resmetmek için girdim eğer yanlış bölümde konuyu açtıysam özür dilerim.

Arac 2011 model ford connect. Aracin çatısında çok büyük bir çürüme var. Fotoğraflarını aşağıda paylaşacağım.  Konuyla alakalı olarak aracı servise götürdüm ve inceleme yapıldı son durum aşağıdadır 
Dipnot:, araçta şimdiye kadar tek bir boya kaza vs hiçbir sey yoktur. 

Bugün servisin çektiği fotoğraflar üzerine Ford'dan gelen mesaj şu şekildeymiş 

Aracın boyasının kalktığı için paslanma oluşmuş ve bu oluşan paslanma boya kalktığından dolayı paslanmazlık garantisine girmiyormuş. 3yıl/100.000km normal garantiye girer diye cevap gelmiş .
Bir aracın paslanmaması için zaten boya ile kaplı olması gerekiyor. Boyasız olan bir yerin nasıl bir paslanmazlık garantisi olacak.? Şuan ellerim titriyor mesajın tutarsızlığı ve müşteriyi salak yerine koymaları yüzünden. Ford genel merkezi arayıp tekrar kayıt oluşturdum durumun boya ve paslanmazlık garantisine girmesi ve bu kapsamda mağduriyetin giderilmesi adına. 

Ayrıca büyün aynı hizada bulanan başka boya atmaları da fark ettik. Firma yaptığı üretim hatasını tamamen kullanıcıya yüklemektedir. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum

52e3e3fe4fd27d94a88ab3aa9afb0fa1.jpg

8f372170ce041ea6ea99282863b48469.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Boya kalktığı için paslanmış diyor, bir sonraki adımda "Boya kalktığı zaman gelseydiniz onu garantiye sokardık. Boyanın hangi sebepten kalktığını bilemeyiz." der çıkar işin içinden..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Demir
2 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Boya kalktığı için paslanmış diyor, bir sonraki adımda "Boya kalktığı zaman gelseydiniz onu garantiye sokardık. Boyanın hangi sebepten kalktığını bilemeyiz." der çıkar işin içinden..

Boyanın hangi sebeple kalktığını uzman bir kişi gayet iyi anlar.Bu daha çok uygulama hatasına benziyor bence.o bölgede boya kalın olabilir..Ve orada biriken su kışın buz olur.ve o buz erirken boyayı kaldırmaya yeterlidir.Ve boya kalktıktan sonra 6 saat içinde korozyon oluşur.Ve kısa sürede yayılabilir.

Şahsi fikrim mahkemeye verilse ve bir  bilirkişi tayin edilse bu ihale forda patlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Fordların korozyon mukavemeti genellikle zayıftır ve kuş serisinden hallicedir. Muhtemelen o bölgedeki su birikintisi çürümeye yol açmış. 

Bu durum darbe ile boya hasarı dışında kabul edilemez. Red cevabı kesinleşirse tüketici mahkemesine müracaat edin. Bilirkişi gerekli raporu dosyaya sunacaktır.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracımda fitil altında pas farkettim. Derhal Renault ile görüştüm, fotoğraflar çekildi. 2 gün sonra arandım, dilediğim zaman boyatabileceğim bilgisi paylaşıldı. Bende teslim ettim ve boyandı.

Ford bu ülkede çok yakında filo dışında araç satamayacak.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Araç sıfır olsa bile fabrikada tekrar boyanma ihtimali var. 2014 eylül ayında almış olduğumuz honda civic marka aracımızın fiyat anlaşması yapılırken bizlere söylemiş oldukları bir husus vardı. Biz 70000 tl ye alırken aynı araba herşeyi aynı olan arabayı 65000 tl ye verebileceklerini söylediler tabi şaşırdık hayırdır ne oluyoruz dedik. Fark ne? Arabalar fabrika üretim sonrası dışarıda bekleme yaptırılıyor o esna da yağan dolu arabaların tavanlarında göçük meydana getiriyor. Fabrikada bu göçükleri çektirerek tekrardan boyama işlemi yapıyorlar. Diyeceğim o ki sıfır da alsanız boyanmama garantisi yok. Tabi biz dolu hasarsız olanını aldık :)

Yorum bağlantısı
Utku Deniz Arpacı

Merhaba, 

Ben paslanmazlik kapsamaninda catidaki bölgelerin boyanmasini aracın curumemesini istedim. Fakat biraz önce genel merkezden aradilar ve verdikleri cevap araç garanti sonrası servise gelmemiş (yani serviste size bir güzel gecirememişiz) bu durumun nasıl kaynaklandığını bilemeyiz paslanmazlik garantisine de girmez dediler. Böyle bir saçmalık olamaz . Oluşan bölgelerde hiçbir hasar yok. Carpma vb hiç yok. Konuyla alakalı tüketici mahkemesi acaba ne kadar sürer ? Çürüme devam ederse cati delinecek 

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine başvurun.çok uzun süreceğini sanmam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

10 yıl paslanmazlik garantisi var ama her servis periyodunda paslanmazlik kontrolü adımı var. Yapar yapmaz servis o başka. O maddeyi kullanıyor. Haksız mı? Hakkı var. Doğru bir uygulama mı? Müşteri memnuniyeti adına yanlış elbette.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Utku Deniz Arpacı
9 saat önce, Recep Güney yazdı:

Vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine başvurun.çok uzun süreceğini sanmam.

Hocam bende başta bu durumu düşündün fakat 8-10-12 yıllık paslanmazlik garantileri tamamen firmalarin verdiği garantiler ve kanunen herhangi bir geçerliliği yok. Bütün sartlar ve uygulama onlara kalmış. Bu konu fordun kalitesizliği olarak kalacak malesef

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hocam bende başta bu durumu düşündün fakat 8-10-12 yıllık paslanmazlik garantileri tamamen firmalarin verdiği garantiler ve kanunen herhangi bir geçerliliği yok. Bütün sartlar ve uygulama onlara kalmış. Bu konu fordun kalitesizliği olarak kalacak malesef

Kanunen geçerli olmadığını nerden çıkardınız ayıplı mal şeklinde geniş bir kavram var. Bu konuda emsal kararlar var ayıplı mal konusunda bir karar meşhurdur 1997 Porsche içtihatı olarak geçer [emoji3] İmalat hatası olduğu yönünde rapor oluşursa vay Fordun haline.
Yorum bağlantısı
Utku Deniz Arpacı
3 saat önce, Koray Demir yazdı:

Kanunen geçerli olmadığını nerden çıkardınız ayıplı mal şeklinde geniş bir kavram var. Bu konuda emsal kararlar var ayıplı mal konusunda bir karar meşhurdur 1997 Porsche içtihatı olarak geçer emoji3.png İmalat hatası olduğu yönünde rapor oluşursa vay Fordun haline.

Evet hocam güzel yazmışsiniz fakat bu işin için harcanan para masraf vb şeyleri çok düşündüm eger benim lehime bir karar bile çıksa ford buna eminim itiraz eder ve dava devam eder. Araç babamin üstüne ve babam 57 yaşında sizce onu bu kadar yormamın manevî yorulmasinin vb şeylerin tazmini olabilecek mi. Araç benim üstüme kayıtlı olsa Zaten Bilkentte öğrenciyim odtu ve kendi universitemde oldukça fazla akademisyen bilir kişi var. Kendim olsam gerçekten uğraşacağım fakat yaşlı başlı adami yormak ... Ben olabildiğince bu kalitesizliği bütün ayrıntıları ile ınternet ortamında paylaşıp Ford'un kalitesizliğini gözler önüne serebilirim. Bunun haricindeki seylerin getirisi götürüsünden fazla olacak. Emin olun aracın davasi en az 2 yıl surer ve ben o çatıyı yaptirmazsam iki yilda curuye çürüye delinecek 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Rezaletin farkındayım forumda Fordu boya konusu da dahil en fazla eleştiren benimdir herhalde. ? O zaman ya araca bu şekilde razı olan alıcıya satılıp muadili alınacak ya boyatıp binmeye devam ya da babanızdan araç noterden satış ile devralınıp Otosanın canına okunacak.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
On 21.07.2017 at 23:49, Utku Deniz Arpacı yazdı:

Evet hocam güzel yazmışsiniz fakat bu işin için harcanan para masraf vb şeyleri çok düşündüm eger benim lehime bir karar bile çıksa ford buna eminim itiraz eder ve dava devam eder. Araç babamin üstüne ve babam 57 yaşında sizce onu bu kadar yormamın manevî yorulmasinin vb şeylerin tazmini olabilecek mi. Araç benim üstüme kayıtlı olsa Zaten Bilkentte öğrenciyim odtu ve kendi universitemde oldukça fazla akademisyen bilir kişi var. Kendim olsam gerçekten uğraşacağım fakat yaşlı başlı adami yormak ... Ben olabildiğince bu kalitesizliği bütün ayrıntıları ile ınternet ortamında paylaşıp Ford'un kalitesizliğini gözler önüne serebilirim. Bunun haricindeki seylerin getirisi götürüsünden fazla olacak. Emin olun aracın davasi en az 2 yıl surer ve ben o çatıyı yaptirmazsam iki yilda curuye çürüye delinecek 

Noterden babanız sizin adınıza bu işle ilgili kapsamlı bir vekalet verdi zaman her işi siz takip edersiniz.Avukat yönlendirir zaten.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Çağlar Bayur
Fordların korozyon mukavemeti genellikle zayıftır ve kuş serisinden hallicedir. Muhtemelen o bölgedeki su birikintisi çürümeye yol açmış. 
Bu durum darbe ile boya hasarı dışında kabul edilemez. Red cevabı kesinleşirse tüketici mahkemesine müracaat edin. Bilirkişi gerekli raporu dosyaya sunacaktır.
Hatalı bilgi. Kuş serisi derken belli bir hakaret mi var narkaya karşı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...