İçeriğe Yönlendir

Hava Yastığından Fırlayan Cisim Boğazını Parçaladı.

Tahir İlter

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Kaza testlerinde araçların yan dikiz aynaları sökülüp gidiyor, bizim 10-20 tl lik iç aparatlar hiç güvenli olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
27 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

http://www.hurriyet.com.tr/hava-yastigi-bogazini-kesti-aile-mahkemeye-gidiyor-40526243

Detaylar haber linkinde mevcut.

Benim asıl dikkat çekmek istediğim direksiyon üstüne takılan telefon vs aparatların ne kadar tehlikeli olabileceği. 

Bu ne ya, son durak filmi gibi. Kazadan kurtulsan, faturayı havayastığı kesiyor. Allah korusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Araç lüks gibi görünüyor umarım haberin gelişmeleri ilerleyen günlerde verilir nedir ne değildir merak ettim. 

Bir de o kadar test yapılıyor hava yastığı içinden ne fırlamış olabilir acaba. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Araç lüks gibi görünüyor umarım haberin gelişmeleri ilerleyen günlerde verilir nedir ne değildir merak ettim. 

Bir de o kadar test yapılıyor hava yastığı içinden ne fırlamış olabilir acaba. 

Porsche cayenne gibi görünüyor. Düzeltme, macan mış.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Daha öncede bu tür bir haber vardı .üretici tek tip oldu için bir çok firma hava yastını bu firmadan alıyormuş. Bu ürünleri kullanan araçlar avrupada geri çağrılmıştı diye hatırlıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

daha neleeer neler varda  anlatacak zaman yok inanın....

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Haberin fotoğrafları, başlığa uygun içeriği anlatan fotoğraflar değil. Boğazı kesen 13 santimlik metal cisim nasıl bir şeymiş, onun fotoğrafı yok. Haber kazazedenin tek taraflı  iddiasından ibaret. Araç firmasının avukatı değilim ama ( :D ) bu tarz haberlere ihtiyatlı yaklaşırım. Sürücünün boynunu yüksekliği iyi ayarlanmamış emniyet kemeri de kesmiş olabilir veya dişleriyle çene kemiği hava yastığının bizzat kendisinden de zarar görmüş olabilir.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Direksiyon smidi ustune  takılan veya yanında havalandırmaya takılı telefon tutucu olabılir sanki

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tamir gören airbag ler onarım sırasında içeriden bu şekilde parça koyuyorlarmış. (Sanırım yapıştırmak maksatlı falan ) Geçen gün tv de haberi vardı. Sıfır araçlarda böyle bir durum söz konusu olmaz lüks 2. el araçlarda özellikle tamir görmüş airbag ler de varmış bu durum..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Parçanın ne olduğu hakkında hala bir bilgi yok.. 

Montaj sırasında orda unutulan bişey mi acaba.. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eğer resimde ki araç ise airbag yok, bir de aşırı parçalanmış gibi görünüyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...