İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Lastik seçimi

Onur Boga

Recommended Posts

Onur Boga

Merhaba,

2010 focus benzinli aracıma lastik alma arefesindeyim. Üzerinde 2014 9.hafta bridgestone lastikler var. Yanaklarda küçük çatlaklar oluşmuş, diş derinliği 3-4mm.

Lastikler bana çok sert hissi veriyor, bu sabah ani fren yapmak zorunda kaldım, Abs devreye girdi ve fazla kaydığını hissettim.

Yeni lastiklerden beklentim, ıslak ve kuru zeminde ortalama üzeri fren performansı, sessizlik&konfor. Yakıt tasarrufu da olsa fena olmaz. En önemlisi ortalama 40k kmlik ömrünü özelliklerini yitirmeden tamamlayabilmesi. [emoji16][emoji106]

Jantlar standart 16 inç titanyum.

205 55 r16 orjinal ölçülerde

Continental cpc5 ve michelin primacy 3 arasında adet başına 40tl var cpc5 daha ucuz.

Lassa impetus revo 2+ yukardakilere alternatif olabilir mi?

~250 TL\adet civarı farklı tavsiyeniz var mı?

Herkese şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Lassa impetus revo 2+ için nette çok güzel yorumlar okuyorum.Türkiye'de üretilmiş olmasıda benim için çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

Fiyatı iyi, yerli üretim olması güzel.
66db sesten bahsediliyor [emoji848]
Alıp 5 10bin km kullananların yorumu önemli.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Markalar hatta markaların modelleri kendi içinde farklılıklar gösteriyor. Bu yüzden yazdığımı referans almayın ama; Üç kez petlas aldım, çok memnunum. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Şu konunun 5. ve 10. mesajına yazmıştım. Lütfen göz atınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

Lastiği inceledim, fiyata göre ve test verileri çok iyi.
Testlerde sağladığı değerleri ortalama ömrü boyunca koruyabilir mi? Tek takıldığım nokta bu.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu kritere uyan tekbir lastik var o da Continental. Son km sine kadar performansını korur. Şu da var ki yerli üretim lastikler uluslararası rüştünü ispat edene kadar tavsiye dışı olarak kalmaya mahkum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
19 saat önce, Onur Boga yazdı:

Lastiği inceledim, fiyata göre ve test verileri çok iyi.
Testlerde sağladığı değerleri ortalama ömrü boyunca koruyabilir mi? Tek takıldığım nokta bu.

Falkenden önce GY Efficient Grip Performance vardı o bile sonlara doğru aynı kondüsyonu gösteremedi. Maddenin yapısı gereği sürekli ısı ve basınca maruz kalan her madde formunu az veya çok kaybedecektir. Bu yüzden bence sizin ömür boyunca aynı verimi alma beklentiniz pek gerçeklerle örtüşmüyor.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...