İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Disk ve Balata Tavsiyesi

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun
(düzenlendi)

Abiler aracın disk ve balatasını değiştirmek istiyorum. Marka olarak önereceğiniz ne var? Malum çoğu frende titreme vs sorun yaratıyor, uğraşmamak için mantıklı olanı almak istiyorum. Bir de disklerim 1 2 milim kadar gidik. Tornalattirsam daha mı mantıklı acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Balata ve disklerinde güvenli alt limite kadar incelme, aşınma yoksa bence dokunma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
30 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Abiler aracın disk ve balatasını değiştirmek istiyorum. Marka olarak önereceğiniz ne var? Malum çoğu frende titreme vs sorun yaratıyor, uğraşmamak için mantıklı olanı almak istiyorum. Bir de disklerim 1 2 milim kadar gidik. Tornalattirsam daha mı mantıklı acaba?

Disklerin tornalanması hiçbir fren markasıgüvenlik kuruluşu ve araç üreticisi tarafından önerilmez aşınma var ise orjinal ekipman ile değişim en doğrusudur.

Marka olarak ATE, Zimmerman ve TRW kalitelidir.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Diskler max 1 2 milim ince. Balatalar da daha var aslında. Ama yüksek hizda min 70 80 km civarı fren yapınca titremeye başlıyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Diskler max 1 2 milim ince. Balatalar da daha var aslında. Ama yüksek hizda min 70 80 km civarı fren yapınca titremeye başlıyor.

Sürüş güvenliğine etki eder acil durumda gerektiği an fren mesafesi olumsuz etkilenir titreme kazaya yol açar. trw ya da brembo marka diski motorcraft balata ile birlikte deneyin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben sanki vazgeçtim. Biraz araştırdım da, değişen birçok arkadaş aynı sorunu bir iki ay sonra tekrar yaşamaya başlamış. Kararsız kaldım doğrusu

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ben sanki vazgeçtim. Biraz araştırdım da, değişen birçok arkadaş aynı sorunu bir iki ay sonra tekrar yaşamaya başlamış. Kararsız kaldım doğrusu

Vazgeçmeyin [emoji4]
World of disc WOD diye yerli bir marka var Yavuzsan Konya firmasının fiyatları uygun ürünün arkasında duruyorlar titreme konusunda garantili geri bildirimlerde memnuniyet oranı yüksek bi araştırın derim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Olaki porya falan yamuk falansa yeni diskide haliyke yamultacak. Ondan korkuyorum bir de :D yoksa otosan motorcraft falan alırım, fiyat konusunda üç beş neyse sorun değil güvenlik için

Yorum bağlantısı
6 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Bir de disklerim 1 2 milim kadar gidik. Tornalattirsam daha mı mantıklı acaba?

New disc nominal thickness (nominal yeni disk kalınlığı): 24,15 mm.

Worn disc discard thickness (aşınmiş disk atma/değişim kalınlığı): 22,12 mm.

Maximum thickness variation (Maksimum kalınlık değişimi/salgı): 0,015 mm.

Ölçüler kurtarıyorsa tornalatmak daha ekonomik. Disk tornalamayı da, disk yerinde takılı iken yapılsın. Sökülüp, torna tezgahına bağlanarak değil. 

https://youtu.be/QdVQkRB-Bxc

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bi bakayım abi bu işe. Hangisi mantıklı olur ona göre bir yol çizeyim

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Nisan 2012 yılından beri mondeo mk3 kullaniyorum. Yaklaşık 2 sene önce tüm disk ve balatalari değiştireyim dedim. Araç üzerinden çıkan diskler fabrika çıkışlıydi. Artık diskleri değiştireyim dedim. Değişmisken balatalari da degistirdim. Diskleri yavuzsan marka taktı usta. Balatalarda kale. Diskleri taktirdiktan sonra hafif bir titreme oldu tornalattim. Daha o gün bu gündür kullaniyorum. Frenlemede sorun yok. Titremede yok. Diskler cok pahalı da değildi.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Ate bulamazsın, bulabileceğin en iyi disk wod marka yavuzsan yerli disktir. Brembo falan hikaye mk2 de bi cacık değil. Hemen hemen her markayı denedim en uzun süredir kullandığım yavuzsan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...