İçeriğe Yönlendir

Sahibinden Orijinal Anılar

İbrahim Çelik

Recommended Posts

Erkut Uysal

Bahçe kapısının kilidini açtım, döndüm garaj kapısının kilidini açtım kapıdan içeri kafamı bir uzattım araba yok :shok:  eve girdim '' baba araba yok çalındımı ne oldu '' dedim...

Babamdan gelen cevap ; Gerizekalı arabayı çaldıysalar kilitleri sen nasıl açtın ? Araba karşı kaldırımda... 

:D:D:D 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Köyde görev yapıyorum Çığır ilk görev yerim. Arkadaşlardan biri köyde futbol müsabakası düzenleyelim dedi. Çocuğu genci yaşlısı kaç tane takım çıkarsa yazalım. Değişik bir sosyalite olur.

Peki dedik ve hemen çalışmalara başladık. Protokol oluşturduk. Ali, Mehmet, Hasan, Demir, Süleyman... Bu arkadaşlar takımları yazıp aynı zamanda bir nevi yan hakem olacaklar. Sahanın yanından maça da müdahale edebilecekler.

Köylülere haber saldık onlar da çok sevdiler bu işi. Hemen kullanılmayan bir tarlaya traktörleri sokup taş vs temizlediler. Kepçelerle zemini düzlediler. Ağaçtan iki direk, Kireçten çizgiler... Saha hazır.

İlk maç günüydü. Biz önceden gittik oraya. Maçın başlamasına yarım saat var. Saha kenarında irili ufaklı taşlar var. Gelenler otursun diye. Fakat tam ortaya yakın bir grup taş var düzgünce üzeri kaymak gibi. Özenle seçilip yerleştirilmiş. Hemen atak yaptım ve en genişine oturdum. Birazdan yanıma bir genç geldi.

-Hocam oradan kalk.

-Niye?

-Onlar protokol taşı. :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Göztepe köprüsünün orda zibidinin biri makas atıp duruyordu, birden kırdı önüme. Ben de o zamanlar taze şoförüm, biraz fazla atarlıyım falan. El kol hareketi yaparak "Çek lan sağa, çeksene lan sağa" dedim. Aynadan görüp çekti sağa, yaktı dörtlüleri, ben de soldan devam ettim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Toplam 8 makinadan oluşan hattın montajı bitmiş deneme çalışması yapılıyor boy kesme ( giyotine) gelince malzeme kesilmiyor.kontorolleri yapıyoruz 10 mm strok hatası var .Tasarıma bakıyoruz .Herşey tamam, tüm işleme resmilerini kontrol ettik herşey tamam. ustaya soruyorum bir değişiklikmi yaptınız yooo diyor. parça işleme sonrası kontroller resme uygun  onayı verilmiş o da tamam ula nereye gitti bu 10 mm .3 gündür çıldırdım. Bilgisayar ortamında montajı dağıttım yeniden montajladım .sorun yok . İşlemeye giden tüm resimleri tekrar kontrol ettim yine yok . çıldıracam 3. gün bir değişiklik yaptınızmı diye sordum ustam geldi eee abi napıyoz . Dedim delirecem makina imalata girmiş dağıtmak ölüm.Kusuru bulamıyom .Piston sipariş çektim firmalar ne verdiysen değer o diye belge yolluyor .Ustaya ya usta eminmisin birşey değiştirmedine. Yok abi değiştirmedim sacece hiç bir önemi olmayan bir parçadan 10 mm talaş aldırdım .kaplamaya yollamıştım. hangi parça ya abi önemi yok onun boşta orası baktım ben diyor .dedim bir bakalım parçalar işlemelerden sonra kaplamaya gidiyor veya boyanıyor .meersem arkadaşın önemli değil dedi şey strok stoperi . düşünün curcunayı .

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Sene 1994, 17 yaşındayım motorum var (MZ301) hayatımın en hızlı dönemindeyim,Dağ gibi hissediyorum kendimi.
Bir arkadaşımızın düğünü için başka bir köye gittik.
O kadar çok (Ihlamur) içtik ki, hatta Ihlamur kuşburnu adaçayı ne bulduysak içtik. Bir yere kadar olanları hatırlıyorum. Daha sonrası ise etrafımda dönen olayları duyuyorum ama tepki veremiyorum.
Sabah uyandım Başucumda Celil oturuyor "hoşgeldin Sağdıç" dedim, güldü bişey demedi.
Yavaşça etrafı izlemeye başladım yabancı avizeler, perdeler duvarlar hersey bambaşka. Panikle fırladım yataktan. Celil anladı "korkma" dedi.
Meğer gece ben eve dönmek için motoruma biniyorum diye yol kenarında ki traktörün arkasında ki demirlere oturup sonrada neden çalışmıyor uleeyynn bu motor diye traktörü tekmelemişim. Onlarda beni evlerinde misafir etmişler.
Uyanunca çok utanmıştım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mini power bank ile niye sigaram yanmıyor diye dellenip sonra yere fırlattığımı, o anda masada duran aynı renk çakmak ile göz göze geldiğimi kimseye anlatmam ısrar etmeyin

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mini power bank ile niye sigaram yanmıyor diye dellenip sonra yere fırlattığımı, o anda masada duran aynı renk çakmak ile göz göze geldiğimi kimseye anlatmam ısrar etmeyin

Ben biraz ısrar etmeyi düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Fi tarihin de, Müteahhit  bir arkadaşla, Ankara dan İstanbul'a geleceğiz Bir işi için resmi daireye girdi, işini halledip yola çıktık. 

Ankara çıkışı  trafik çevirmesi var . Ehliyet ,ruhsatı verdi,Polis " Bu ehliyet senin mi" dedi. Ümit baktı, "hayır" dedi, polis de affaladı  aşağı buyur edildik. Arandık vs. Ehliyet onun değildi, kel alaka bir ehliyet idi.  Meğer resmi kurumdan çıkarken ,bakmadan verilen ehliyeti alıp çıkmış. Derdimizi anlatmak baya bir uzun sürmüştü.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Artık sigara yakan powerbanklar da var abi :D suç senin değil firmalar senin kadar ön görülü değil :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bir AVM'de tuvalete girdim fena sıkışmısım, baktım pisuvar koymamışlar neyse dedim girdim kabine. 1 dk geçmedi bayan sesleri gelmeye başladı. İşimi bitirdim çıkamıyorum göz göze geleceğiz diye. En son kabine girdiler diye düşünüp çıktım malesef gözgöze geldik. 

Tuvalet çıkışında 2 tane heybetli abi eşlerini bekliyor, bide onlarda göz göze geldik neyse koşarak uzaklaştım işte. :D

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bizde yedik bunu..

Gözüm ayırt etmemiş demek o an 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Forumda yorumsuz imkansız :)

Ben yönlendirmiştim ama kastım sadece Leblebi başlıklı konunun adının orjinal hatıralar olması ve kişi özgü olmaktan çıkıp herkesin anılarını paylaşması idi. 

Sanırım yanlış anlaşılmış.. 

Bu durumda diğer taraftan devam etmek mantıklı görünüyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ben arabayı elinden kaçırıp sonrada papates ile kapıyı açmaya çalıştığın anıyı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Eglenmek mi [emoji23] adamlar kabusu yasadilar. Tutunami hepsini yutuyordu nerdeyse.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Eglenmek mi emoji23.png adamlar kabusu yasadilar. Tutunami hepsini yutuyordu nerdeyse.

Tsunami olmasın... :D

On 22.07.2017 at 15:30, Hayrettin Bahadir yazdı:

Ben arabayı elinden kaçırıp sonrada papates ile kapıyı açmaya çalıştığın anıyı bekliyorum.

Patates? Ihlamur mu içtin yine?  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yok yok tsunami degil [emoji23]
Bu bildigin tutunami [emoji6]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Yok yok tsunami degil emoji23.png
Bu bildigin tutunami emoji6.png

Atena mı?Asena mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Sen yunan adalarında eğlenmene baksana

Anlat Anlat Anlat

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Çelik
(düzenlendi)

Okulumuzun coğrafya hocası öğrenciyi çağırmış git aşağıdan Küreyi getir.

Öğrenci gitmiş gelmemiş. Hocam da başka öğrenciyi gönderip küreyi getirtmiş. Aradan 20 dk geçtikten sonra ilk öğrenci elinde yangın küreğiyle gelmiş.

-Hocam bu kürekle ne yapacaksınız daha anlayamadım. :hohoho:

tarihinde İbrahim Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek

Mondeo ile bahçeye gittim. 

Yol kenarındaki çalıların büyümüş olduğunu gördüm ve dur şunları keseyim. Arabayı çizer dedim. 

Bagajı açtım. Bıçağı aldım. Gittim çalıları kestim. 

Döndüm geldin. Baktım araba yok. 

El frenini çekmemişim. Vitese de takmamışım.  

Aşağıdaki çalıların içine girmiş.  Zor çıkarmıştım.   

• Beğen 5
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo ile bahçeye gittim. 

Yol kenarındaki çalıların büyümüş olduğunu gördüm ve dur şunları keseyim. Arabayı çizer dedim. 

Bagajı açtım. Bıçağı aldım. Gittim çalıları kestim. 

Döndüm geldin. Baktım araba yok. 

El frenini çekmemişim. Vitese de takmamışım.  

Aşağıdaki çalıların içine girmiş.  Zor çıkarmıştım.   

Emmi neden yaramı deşiyorsun yav. Git başka bir anı anlatsana. Gece gece töbe töbe 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...